Funchal Tenerife Uçak Bileti
Turna.com'da

Funchal Tenerife Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Madeira Havalimanı
Varış Havalimanları
Tenerife Norte Havalimanı
Tenerife Sur Havalimanı

Funchal Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Tenerife Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Iberia
1 aktarmalı - 16s 50d
01 Mayıs 2024, Çarşamba 18:55
easyJet
direkt-uçuş - 1s 45d
01 Mayıs 2024, Çarşamba 21:10

Tenerife Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Funchal Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Iberia
1 aktarmalı - 7s 10d
14 Mayıs 2024, Salı 13:15
Iberia
1 aktarmalı - 6s 5d
26 Mayıs 2024, Pazar 21:05
Air Europa
direkt-uçuş - 2s 50d
20 Nisan 2024, Cumartesi 07:05
Eurowings
1 aktarmalı - 6s 45d
06 Temmuz 2024, Cumartesi 09:10
Air Europa
1 aktarmalı - 13s 20d
10 Haziran 2024, Pazartesi 20:35

Funchal Tenerife uçuşu ile ilgili bilgiler

FNC-TCI

Şehir Merkezinden Funchal Havalimanı’na Ulaşım

Funchal Havalimanı ya da Madeira Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıktadır ve geniş ulaşım ağıyla havalimanına gitmek oldukça kolay.

Havalimanına ulaşmanın en kolay yolu Aerobus isimli havalimanı servisine binmektir. Servisler Formosa Plajı’ndan kalkar ve yoldaki birçok duraktan yolcu toplaya toplaya havalimanına ulaşır. Yolculuk ortalama 45 dakika sürer. Önceden rezervasyon yapmak veya bilet almak mümkün değildir. Bilet bedelini otobüste ve sadece nakit olarak ödeyebilirsiniz. Kalkış saatlerini görmek için internet sitelerini kontrol edebilirsiniz.
*Servisler 25 Aralık günü Noel Tatili olduğu için çalışmıyor.

Adadaki yaygın toplu ulaşım ağı da şehirden havalimanına kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlar. Merkezden havalimanına giden en az 15 otobüs hattı vardır. Hatları ve saatleri kontrol etmek için SAM ulaşım şirketinin resmi internet sitesine göz atabilirsiniz. 

Taksi tutmak veya UBER uygulamasını kullanmak şehirden havalimanına ulaşmak için en kolay yollardan biridir. Havalimanı yaklaşık 20 km uzaklıktadır ve yolculuk 25 dakika civarında sürer. Taksi kullanmaya karar verirseniz önceden ortalama fiyat sormayı veya UBER üzerinden ortalama fiyatı kontrol etmeyi unutmayın.

Tenerife North Havalimanı’ndan Tenerife Şehir Merkezine Ulaşım

Tenerife Adası, Avrupa’da en çok ziyaret edilen turizm destinasyonları arasında. Adada uluslararası uçuşlara açık iki havalimanından biri de Tenerife North Havalimanı.

Tenerife Norte Havalimanı’ndan şehir merkezine seyahat edecekseniz 104 numaralı hatta binmelisiniz. Bu hat, başkent Santa Cruz, Taroconte ve adanın kuzeyindeki Puerto de la Cruz ve La Laguna’ya kadar gidiyor.

343 numaralı otobüs hattı ise Tenerife North ve Tenerife Sur havalimanları arasında ekspres olarak hizmet veriyor. İki havalimanı arasındaki otobüs yolculuğu ortalama 50 dakika sürüyor.

Otobüs ücretini ödemek için üç farklı metot var; direkt otobüs şoförüne ödeyebilirsiniz fakat 10 Euro’dan daha büyük bir banknot verirseniz, duruma göre para üstü alamayabilirsiniz. İkinci olarak ten+Móvil aplikasyonunu indirip onu kullanabilirsiniz ve son olarak da havalimanındaki otomatlardan bile satın alabileceğiniz ve turistler için 1 günlük sınırsız, 7 günlük sınırsız gibi türleri olan seyahat kartlarını kullanabilirsiniz.

Havalimanının da kendi taksi durağından, havalimanının yetkilendirdiği taksilere binebilirsiniz. Bilgi veya rezervasyon için: Tenerife Kuzey Havalimanı Taksi Durağı: +34 922 255 010

Tenerife Adası, İspanya’nın en turistik yerlerinden biri olduğu için, havalimanından şehre ulaşmak için çiftlerden kalabalık ekiplere kadar her büyüklükteki grupları taşıyabilecek profesyonel transfer olanakları bulmak çok kolay.

Tenerife Sur Havalimanı’ndan Tenerife Şehir Merkezine Ulaşım

Tenerife Adası’nda iki farklı uluslararası havalimanı bulunuyor. Bunlar Tenerife Norte – Ciudad de la Laguna daha çok bilinen ismiyle Tenerife Kuzey Havalimanı diğeri ise Tenerife Sur yani Tenerife Güney Havalimanı.

Ada çok turistik bir lokasyon olması sebebiyle toplu taşıma konusunda çok gelişmiş durumda. Bu iki havalimanı arasında otobüsler işlediği gibi, havalimanlarından şehir merkezine ve adanın popüler yerlerine de farklı otobüsler işliyor. Eğer bu iki havalimanı arasında seyahat edecekseniz ikisi arasında karşılıklı işleyen 343 numaralı ekspres otobüse binmelisiniz. Bu yolculuk normal trafik koşullarında 50 dakika sürüyor.

Otobüs yolculuklarında nakit ödeme kabul ediliyor. Ancak 10 euroluk kâğıt banknottan daha büyük bir tutar verirseniz otobüs şoförü bunu kabul etmeme hakkına sahip. En garantili bilet alma yöntemi ise ten+Móvil aplikasyonu. Ayrıca havalimanındaki otomatlardan satın alabileceğiniz ve turistler için 1 günlük sınırsız, 7 günlük sınırsız gibi türleri olan seyahat kartlarını kullanabilirsiniz.

Eğer adanın merkezi konumunda olan Santa Cruz’a, Tenerife Sur Havalimanı’ndan seyahat edecekseniz; gündüz 111, gece ise 711 numaralı hatta binmelisiniz. Bu hat Costa Adeje istasyonundan kalkıyor, arada havalimanına uğrayarak Santa Cruz’a ulaşıyor. 

Taksiler ise her zaman hayat kurtarıcı rolde. Havalimanında kooperatife kayıtlı olan taksiciler güvenilir bir sistemle hizmet veriyor. Tenerife Güney Havalimanı Taksi Durağı: (+34) 922 397 074 / (+34) 922 397 475

Otellerin shuttle araçları ve özel transfer seçenekleri ile de havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Funchal Tenerife uçak bileti ile ilgili sorular

  • Funchal şehrinden Tenerife şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Funchal üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Madeira Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Tenerife Norte Havalimanı, Tenerife Sur Havalimanı.
  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: