Iberia Airlines Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Iberia Havayolları Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Daha ucuz Iberia Havayolları dış hatlar uçak bileti al

Iberia
1 aktarmalı - 12s 25d
03 Ekim 2023, Salı 21:40
Iberia
direkt-uçuş - 2s 25d
15 Kasım 2023, Çarşamba 16:15
Iberia
1 aktarmalı - 8s 45d
25 Aralık 2023, Pazartesi 10:15
Iberia
1 aktarmalı - 7s 50d
12 Ekim 2023, Perşembe 14:30
Iberia
1 aktarmalı - 4s 15d
30 Aralık 2023, Cumartesi 18:05
Iberia
1 aktarmalı - 8s 10d
12 Aralık 2023, Salı 14:35
Iberia
1 aktarmalı - 6s 45d
07 Ekim 2023, Cumartesi 14:15
Iberia
1 aktarmalı - 4s 45d
10 Kasım 2023, Cuma 09:05
Iberia
1 aktarmalı - 5s 10d
13 Ekim 2023, Cuma 16:55
Iberia
direkt-uçuş - 2s
29 Ekim 2023, Pazar 08:00
Iberia
1 aktarmalı - 3s 35d
24 Ekim 2023, Salı 13:30
Iberia
1 aktarmalı - 8s 25d
24 Ekim 2023, Salı 14:30

Iberia Havayolları Hakkında

İspanya’nın bayrak taşıyıcısı ve en büyük hava yolu olan Iberia Hava Yolu’nun merkezi Madrid’dedir. Iberia Hava Yolları filosunda 183 uçak bulunur. Uçuş ağı Afrika, Asya, Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika’yı kapsayan Iberia Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan Iberia Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve Iberia Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Iberia Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

Iberia Hava Yolları 39 ülkede 100’den fazla şehre sefer düzenliyor. İç hat seferlerinde Madrid, Santiago, Tenerife ve Valensiya; dış hatlarda Amsterdam, Berlin, Birmingham, Dublin, New York, Paris ve Zürih gibi birçok sefer bulunuyor.     

Iberia Hava Yollarının Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Iberia Hava Yolları; Amerikan Hava Yolları, İngiliz Hava Yolları ve Finnair ile kardeş hava yoludur. Ayrıca hava yolu ittifak kuruluşu olan OneWorld üyesidir. Bu kuruluşa dahil olan tüm hava yolları ile ortak uçuş anlaşması bulunur. Amsterdam, Londra, Hong Kong, Tokyo, Madrid, Amman, Latin Amerika, San Salvador ve Montevideo ortak paylaşım rotalarıdır.

Check-in İşlemleri

Turna.com’dan satın alacağınız Iberia Hava Yolları uçak biletiniz için online check-in işlemlerini yine turna.com web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamasından yapabilirsiniz. “Online Check-In” bölümüne giriş yaparak check-in ve koltuk seçimi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında online check-in işlemleri hava yollarının web sitesinden yapılabilir. Check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlayıp son 1 saate kadar devam eder. Bazı seferler için ise bu saatler değişiyor. 

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ekonomi ve business sınıf yolcuların bir adet el bagaj hakkı bulunuyor. El bagajının ölçüleri ise 56*45*25 cm. Business plus sınıfına dahil olan yolcuların ise iki adet bagaj hakkı var. Yolcular yanlarına bir el çantası ya da evrak çantası, laptop ya da kamera, uçuşta kullanılacak yiyecek, içecek ve bebek malzemeleri içeren bir bebek çantası alabilirler. Tüm bilet sınıflarında kabin bagaj hakkı toplamda 158 cm ve 23 kg ile sınırlandırılıyor. 23 kg fazlasında olan bagajlar 32 kg’a kadar ek ücret ile taşınabiliyor. Fiyat aralığı ise destinasyon ve sınıflara göre değişiyor. Spor ekipmanları, müzik enstrümanları, evcil hayvanlar, tekerlekli sandalye, ateşli silahlar ve büyük elektronik eşyalar belirli şartlar dahilinde taşınabiliyor. Ancak destinasyona göre bu şartlar ve izinler farklılık gösteriyor.

Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi hava yollarının web sitesindeki online check-in bölümden yapılabiliyor. Iberia Hava Yolları rezervasyon işlemi tüm sınıflara ücretsiz olarak sunuluyor. Acil çıkış kapısının yanında yer alan XL koltuklar ise belirli bir ücrete tabi. Bu ücretler destinasyon ve uçak tipine göre değişiyor.

Iberia Hava Yolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

Iberia Plus, hava yolunun yolcularına sunduğu üyelik sistemidir. Bu üyelik sistemi ile Iberia Hava Yolları rezervasyonları, uçuş, konaklama, araç kiralama gibi avantajlar sunuluyor. Ayrıca üyelik ile ortak firmalarda kullanılabilen Avios’lar kazanılabiliyor. Kazanılan Elit puanlar ile kart seviyesi yükseltilebiliyor. Clasia, Plata, Oro, Platino, Infinita, Infinita Prime olmak üzere 6 adet kart çeşidi bulunuyor.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Tüm sınıflara yiyecek ve içecek hizmeti ücretsiz olarak verilir. Ekonomik sınıfın uzun mesafeli uçuşlarında iki adet sıcak yemek seçeneği, kısa ve orta mesafeli uçuşlarında domuz eti veya mevsimsel yiyecekler içeren menü sunulur. Business plus, business, premium ekonomi uçuşlarında İspanyol şeflerin özel menüleri servis edilir. Özel menü isteği ise uçuştan 24 saat önce verilmeli.

Kabin İçi Genel Özellikler

Iberia Hava Yolları’nın dört adet yolcu kategorisi bulunuyor. Bunlar; ekonomi, business, business plus ve premium ekonomi sınıfları. Ekonomi sınıf uçaklarındaki koltuklar arası mesafe 71-76 cm, koltuk genişliği 43 cm; business sınıfındaki koltuk arası mesafe 74-76 cm, koltuk genişliği ise 43-45 cm. Ekonomi ve business sınıf koltuklarında ek olarak bireysel okuma lambası, dergi rafı ve cihaz şarjı için USB girişi bulunur. Business sınıfında bunlara ek olarak güç adaptörü de var. Iberia Hava Yolları filosunda yer alan uçaklarda bireysel ekranlar yer alır. Yolcular ,önlerinde bulunan ekranlarda farklı dillerde 65’ten fazla film, İspanyolca ve uluslararası diziler, belgeseller, spor gibi birçok program izleyebilirler. Bunların yanı sıra 60’tan fazla müzik albümü, oyunlar, Iberia Hava Yolları hakkında önemli bilgilerin yer aldığı Iberia Plus dergisi ve çeşitli gazeteler vardır.

Iberia İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Iberia uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Iberia uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Iberia uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Iberia PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Iberia uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Iberia ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Iberia ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: