Turna.com Hakkında

Kuşlar Gibi Bedava Uçun

Genel Müdür’ün Mesajı

Turna.com’u,  uçak bileti ile ilgili tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için tasarladık. Fiyat avantajının yanında, kullanışlı ve seyahat planlarınızı kolaylaştıracak bir platform oluşturmak istedik.  

Kolay kullanılabilir tasarımımız ile 2016'da Altın Örümcek "En İyi Turizm ve Seyahat Sitesi" kategorisinde ödüle layık görüldük. Aynı zamanda Uzakrota 2016 Seyahat Ödüllerinde sektör temsilcilerinden oluşan jüri tarafından "En İyi Yerli Havayolu Rezervasyon Sitesi" seçildik.   

Sloganımız : "Kuşlar Gibi Bedava Uçun"

Tüm Dünya’da 1.300’den fazla havayolu ile çalışıyoruz. THY, Anadolujet, Atlas Global, Pegasus, Onur Air, Bora Jet gibi yerli havayollarının yanında, Lufthansa, Air France ve British Airways gibi uluslararası havayollarının biletlerini bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca ucuz fiyatlı havayolları olarak adlandırılan Ryan Air gibi havayollarının biletlerini de seçenekler arasında sunuyoruz. Diğer uçak bileti platformlarından farklı olarak, charter ya da spot olarak adlandırabileceğimiz son dakika fırsatlarını da ayağınıza getiriyoruz.

Sunduğumuz ek bazı özelliklerle hayatınızı kolaylaştırıyoruz. 

Yıl içindeki tüm uçuş fiyatlarının grafiğini sunuyoruz. Hangi tarihte hangi fiyata uçabileceğinizi görebiliyorsunuz. Herhangi bir parkurda tek bir uçuş tarihini aradığınızda, o parkurda yılın tümüne ait fiyatlara ulaşabiliyorsunuz. Bu şekilde bütün seyahat planınızı yapabilme şansınız oluyor. Bu grafiği sunabilmek için 30 milyon uçuş verisi işledik ve her gün yaklaşık 1,5 milyon uçuş verisi işlemeye devam ediyoruz. Bu hizmetin algoritması tamamen Turna'nın yazılım mimarları tarafından geliştirildi. 

Uçuş fiyat grafiği ile ilgili Ulusal basında çıkan haberlerden bazılarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz : 

"Ucuz Uçak Bileti" nasıl alınır? - DHA Doğan Haber Ajansı

Ucuz uçak bileti nasıl alınır? - Son Dakika Yaşam Haberleri | AKŞAM

Üye olduğunuzda, tüm uçuşlarınızdan Turna Puan (1 Turna Puan = 1 TL) kazanıyor ve sonraki uçuşunuzda hemen kullanabiliyorsunuz. Her uçuştan ne kadar Turna Puan kazanacağınızı o uçuşun üzerindeki + ile gösterilen bölümünde görebiliyorsunuz. Kendinizin ve çevrenizdeki dostlarınızın biletlerine ilişkin işlemleri siz yaptığınızda kendi uçuşlarınızı bedavaya getirebiliyorsunuz.  

Ayrıca, yine üyelere sunduğumuz bir özellik de, kredi kartlarınızda (World, Bonus, Axess, Maximum, Cardfinans, Paraf vb.) biriken puanlarınızı Turna Puan'a dönüştürme imkanı. Bu sayede kredi kartınızda biriken puanları Turna Puan'a dönüştürüyorsunuz ve uçak bileti satın alırken hemen kullanabiliyorsunuz. Bu hizmetimizde puanlarınız hiçbir zaman geçerliliğini yitirmiyor. 

Sadece uçak bileti satın alma süreçlerinde değil, satın alma sonrasında verdiğimiz online hizmetlerle de fark yaratıyoruz. Örneğin, uçak bileti iptal işlemini online olarak turna.com üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. İptal işlemi için çağrı merkezini telefonla aramanıza gerek kalmıyor. Bu hizmeti Türkiye'de sunan ilk ve tek uçak bileti platformu olmaktan gurur duyuyoruz. 

Turna.com, havayolları ile yaptığı anlaşmalar sayesinde sunduğu özel kampanyalar ve sektörün nabzını tutan raporlarıyla da öne çıkmaya devam ediyor.  Aşağıda bunlarla ilgili bazı haberlere ulaşabilirsiniz :

Hürriyet Gazetesi - 2016 Uçak Seyahatleri Raporu  

Sözcü Gazetesi - Sevgililer Günü Seyahat Raporu Hazırlandı

Turna'da burada anlattıklarımdan çok daha fazlası var. Keşfetmeye başladığınızda, Turna'dan vazgeçemeyeceksiniz. 

 İşlemlerinizle ilgili her türlü desteği vermek için Çağrı Merkezi ekibimiz 24 saat hizmet veriyor.

Ekibimle birlikte size keyifli seyahatler diliyoruz.

Saygılarımla,

Dr. Abdulkadir KIRMIZI

Genel Müdür

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...