Czech Airlines (Çek Hava Yolları) Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Çek Havayolları Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Daha ucuz Çek Havayolları dış hatlar uçak bileti al

Czech Airlines
1 aktarmalı - 24s 55d
15 Mayıs 2024, Çarşamba 16:35
Czech Airlines
1 aktarmalı - 25s 40d
12 Haziran 2024, Çarşamba 16:35
Czech Airlines
1 aktarmalı - 12s 55d
23 Mayıs 2024, Perşembe 09:25

Çek Havayolları Hakkında

Çek Hava Yolları Hakkında

Uluslararası uçuşlarda Czech Airlines, kısaca CSA olarak bilinen Çek Hava Yolları, Çek Cumhuriyeti’nin ulusal hava yoludur. Merkezi, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag’dadır; 1923 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Çek Hava Yolu filosu toplamda 18 uçaktan oluşur. Çek Hava Yolları uçuş ağı; 36 ülkede toplam 91 destinasyona erişim sağlar. CSA hava yolları ile günde ortalama 90 uçuş yapılır ve yıllık ortalama 2,9 milyon kişi bu hava yolunu kullanır. Çek Hava Yolu filosu Airbus 330, Airbus A319, ATR 72 ve ATR 42 uçaklardan oluşmaktadır.

Çek Hava Yolları, Türkiye’den dış hatlara uçuş olanağı tanır. Bilet sorgulama ve bilet alma işlemleri için turna.com sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çek Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

CSA, Avrupa’dan Amerika’ya geniş bir uçuş ağına sahiptir. Çek Hava Yolları ile Belarus, Belçika, Bulgaristan, Almanya, Macaristan, İzlanda, Letonya, Meksika, Polonya, Portekiz, Romanya, Güney Kore, Slovakya, İngiltere, Ukrayna, Vietnam, Birleşik Arap Emirliği, Çin, ABD ve Rusya ülkelerine erişilebilir. Ayrıca, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya, Yunanistan, Kıbrıs, Malta, Fransa, İspanya, İsrail, Lübnan, Mısır ve Türkiye uçuşları ile Akdeniz ülkelerine seyahatler yapılabilir. Kuzey Avrupa ülkelerinden; İsveç, Danimarka, Hollanda ve Finlandiya’ya da gidilebilir.

Çek Hava Yolları'nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Çek Hava Yolları hakkında bilgi sahibi olabilmek için anlaşmalı olduğu SkyTeam Hava Yolu’nu tanımak gerekir. SkyTeam ittifakı filoları, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Vietnam’dan Fas’a birçok ülkeye uçuş hizmeti sunar. SkyTeam ittifakı ile Çek Hava Yolları’nın ortak uçuş anlaşmasının bulunduğu hava yolları; Aeroflot, Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Delta Air Lines, Garuda Indonesia, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Middle East Airlines, Saudia, TAROM, Vietnam Airlines ve Xiamen Airlines’dır. Neredeyse tüm Avrupa ülkelerine uçuşu olan Çek Hava Yolları; Ermenistan, Suriye ve Rusya gibi komşu ülkelere de erişim sağlar. Hindistan, Kanada, ABD, Maldivler, Tayland ve Küba gibi uzak destinasyonlara da uçuşları mevcuttur. Çek Hava Yolları bilet sorgulama ve bilet satın alma işlemleri için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yurt dışı bilet sorgulama ve yurt içi bilet alma işlemlerini turna.com sayfamızdan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Check-in İşlemleri

Online check-in işleminizi Çek Hava Yolları’nın mevcut web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi; dil problemi yaşamadan turna.com üzerinden de rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Üye girişi yaparak “Biletlerim” menüsünden check-in yapmak istediğiniz bileti seçmelisiniz. Açılan sayfada “Online Check-In” butonuna tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Siteye üye olmadan biletinizi satın aldıysanız, sitenin ana sayfa üst kısmında bulunan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklamalısınız. Açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek de check-in işlemini tamamlayabilirsiniz. Check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 36 saat önce başlar ve 60 dakika öncesine kadar devam eder.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Çek Hava Yolları uçak bileti alırken bagaj hakkı ve ücretlendirme hakkında bilgi sahibi olmak sonradan zor durumda kalmanızı engeller. “Ekonomi Lite”, “Ekonomi Plus” ve “Ekonomi Flex” sınıflarında, yolcular beraberinde en fazla 8 kg kabin valizi taşıyabilir. El bagajı boyutu; 55*45*25 cm ebatlarını geçmemelidir. Bu limitler kapsamında Ekonomi sınıf yolcuları 1 adet, Business sınıf yolcuları ise 2 adet valiz hakkına sahiptir.

“Ekonomi Lite” sınıfı biletlere eşya taşıma hakkı verilmemektedir. Diğer sınıf yolcuları 1 adet kişisel eşya taşıma hakkında sahiptirler. Bu eşyanın 3 kg’ı geçmemesi gerekir. Ebatları maksimum 40*30*15 cm olabilir. “Ekonomi Lite” haricindeki ekonomi sınıfı biletler en fazla 23 kg, “Business” sınıf ise 32 kg ağırlığında 2 adet valiz hakkına sahiptir.

Çek Hava Yolları'na ait üyelik kartlarınız varsa ekstra bagaj seçenekleri mevcuttur. Bu konuda Çek Hava Yolu rezervasyon işlemleri sırasında da bilgi alınabilir. Tüm bilet sınıfları için bagajın; eni, boyu, derinliği toplamı en fazla 250 cm olabilir.

Kalkıştan 36 saat öncesine kadar, 32 kg’a kadar ek bagaj ücreti 25 Euro, kalkışa daha kısa bir süre kaldığında ise 35 Euro'dur.

Bebek ve çocuklara ait eşyaların taşınması konusunda biletinizin sınıfına göre hak sahibi olabilirsiniz. Plus, Flex, Business Lite ve Business sınıfları 10 kg’a kadar 1 adet eşya taşıyabilir. Bu eşyanın ebatları toplamı 115 cm’yi geçmemelidir. Evcil hayvanların taşınması bazı ön hazırlıklar ve şartlar gerektirdiğinden, önceden CSA ile irtibata geçilmesi gereklidir.

Koltuk Seçimi

CSA Hava Yolları ile yolculuk yapmayı seçtiğinizde daha önceden bilet ofislerinden ya da uçuşa 36 saat kala online check-in işlemi sırasında koltuk seçimi yapabilirsiniz. Klasik koltuklar 10 Euro, acil çıkış koltukları ise 20 Euro olarak ücretlendirilir. Business sınıflarında koltuk seçim ücreti bilet ücretine dâhildir. Çek Hava Yolları uçak bileti rezervasyonu sırasında koltuklar “Lite Ekonomi” sınıfı dışında ücretsiz olarak seçilebilir. Acil çıkış kapısının yanında koltuk seçmek isteyenlerin:

• 12 yaşından büyük olması (12-16 yaş arası çocuklar sadece bir yetişkin eşliğinde acil çıkış sıralarına oturabilir),

• Mürettebat tarafından verilen talimatları Çekçe ve İngilizce olarak okuyabilir, anlayabilir ve uygulayabilir olması,

• Acil bir durumda, acil durum çıkış kapısını açmaya fiziksel olarak yeterli olması,

• Yardıma bağımlı bir kişi ile birlikte yolculuk etmemesi,

• Evcil hayvanla birlikte seyahat etmemesi gerekir.  

 

Çek Hava Yolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları 

 

Çek Hava Yolları’nın yolcularına kolaylık sağlayan üyelik kartları mevcuttur. Sık uçanlar için OK Plus ve OK Plus Corporate üyeliğiyle; ekstra bilet, Lounge kullanımı, ek bagaj hakkı gibi avantajlar kazanılabilir. Biriken millerle yeni destinasyonlara bilet alınabilir. Bu avantajlardan SkyTeam Elite ve SkyTeam Elite Plus üyelikleri ile de faydalanılabilir.

Ayrıca CSA Hava Yolu yolcuları, “Gümüş”, “Altın” ve “Platinyum” kartlar ile ekstra bagaj taşıma, yemek seçimi gibi diğer avantajlara sahip olabilirler.

Yiyecek, İçecek ve İkram 

Çek Hava Yolları Business ve Ekonomi sınıf olmak üzere iki yolcu kategorisine sahiptir. Ekonomi sınıfı Lite, Plus ve Flex olmak üzere 3’e; Business ise Business ve Business Lite olarak 2’ye ayrılır. 5 sınıfta da farkı imkanlar ve sınırlandırmalar mevcuttur.

En düşük fiyat teklifi arayan müşterilere özel olarak tasarlanan Lite paketinde koltuk seçimi, el bagajı gibi ek hizmetler ücrete tabidir. Plus paketi, optimum fiyat / hizmet oranı arayan müşteriler için ideal seçimdir. Lite paketine kıyasla, küçük bir kişisel eşyanın yolcu kabininde taşınmasını, 1 adet kontrol edilmiş bagajı ve tercih edilen koltuk seçimi seçeneğini içerir. Plus paketiyle satın alınan biletler iade edilmez. Flex paketi Plus paketi ile karşılaştırıldığında, rezervasyon farkı ödeyerek mevcut rezervasyon kalkış veya varış tarihlerinde değişiklik yapılmasına izin verir ve hafif uçuş aperatifleri içerir.

Çek Hava Yolları’nda, yiyecek içecek servisleri uçuş mesafesine ve biletin sınıfına göre değişiklik gösterir. Orta ve uzun mesafeli uçuşlarda, Ekonomi Flex sınıfında standart ücretsiz yemek ve içecekler mevcuttur. Ekonomi Lite ve Ekonomi Plus bileti olanlar ise gurme menü üzerinden sipariş verebilir. 

Saat 10.00’dan önceki menüler kahvaltı niteliğindedir. Saat 10.00’dan sonrasında ise vejetaryen menü dâhil olmak üzere 5 sıcak, 5 soğuk çeşide sahip menüler arasından tercih yapılabilir. Vejetaryen besleniyor ya da diyet yapıyorsanız özel menülerden yararlanabilirsiniz.  Çek Hava Yolları’nın web sitesi üzerinden 24 saat önce tüketmek istediğiniz menüyü rezerve edebilirsiniz.

Kabin İçi Genel Özellikler

Business sınıfında koltuklar masaj yapma özelliğine sahiptir. Okuma lambası, elektik kaynağı ve dönen masaya sahip olan koltuklarda ayrıca kişiye özel alan yaratan paravan da vardır. Kişisel TV, ayak uzatma pufu da sunan Business sınıfı, açılabilir koltukları sayesinde konforlu bir uykuya da izin veriyor. Bunlara ek olarak Çek Hava Yolları yolcularına geniş diz mesafesine sahip koltuk seçenekleri de sunuyor.

Czech Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Czech Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Czech Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Czech Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Czech Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Czech Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Czech Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Czech Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz: Dubai, Tenerife, Valencia İspanya

Çek Havayolları Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Çek Havayolları uçak bileti için Çek Havayolları uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Çek Havayolları uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Antalya - Dubai 284,57
Antalya - Tenerife 314,12
Antalya - Valencia İspanya 264,16
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: