İstanbul Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanları
En Ucuz Ay
Kasım
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pegasus
direkt-uçuş - 1s
26 Mayıs 2021, Çarşamba 06:40
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s
18 Mayıs 2021, Salı 06:00
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 25d
03 Ağustos 2021, Salı 05:40
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 15d
29 Mayıs 2021, Cumartesi 11:45
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 15d
26 Mayıs 2021, Çarşamba 05:45
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 25d
01 Temmuz 2021, Perşembe 22:05
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 10d
27 Mayıs 2021, Perşembe 06:15
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 20d
21 Mayıs 2021, Cuma 06:20

İstanbul Kalkışlı Uçak Seferleri

İstanbul uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Pegasus
direkt-uçuş - 1s 10d
15 Haziran 2021, Salı 09:30
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 55d
18 Mayıs 2021, Salı 07:15
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 30d
22 Mayıs 2021, Cumartesi 20:15
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 10d
18 Mayıs 2021, Salı 23:55
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 15d
21 Mayıs 2021, Cuma 20:35
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 20d
21 Haziran 2021, Pazartesi 01:00
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 20d
18 Mayıs 2021, Salı 23:15
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 40d
04 Haziran 2021, Cuma 15:35

İstanbul Yurtdışı Uçak Biletleri

Yurtdışı İstanbul uçak seferleri ve uçuş sürelerine göz at

Corendon
1 aktarmalı - 12s 30d
06 Haziran 2021, Pazar 18:45
Corendon
1 aktarmalı - 9s 10d
28 Mayıs 2021, Cuma 18:45
Corendon
1 aktarmalı - 8s 45d
18 Haziran 2021, Cuma 09:40
Corendon
1 aktarmalı - 5s 35d
26 Haziran 2021, Cumartesi 09:30
Corendon
1 aktarmalı - 9s 30d
03 Haziran 2021, Perşembe 19:00
Wizz Air
1 aktarmalı - 16s 55d
30 Haziran 2021, Çarşamba 17:35
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 26s 40d
21 Mayıs 2021, Cuma 11:15
Nordwind
1 aktarmalı - 24s 55d
08 Ağustos 2021, Pazar 11:20

İstanbul uçuşu ile ilgili bilgiler

İzmir İstanbul arasında her gün 8 sefer gerçekleştirilir. Türkiye İstanbul arasında en sık uçulan şehirler olan İzmir, Antalya ve Ankara şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İzmir uçak bileti, Antalya uçak bileti ve Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul otobüs bileti satın alarak daha ucuz bir şekilde İstanbul şehrine seyahat edebilirsiniz.

Ucuz İstanbul uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde İzmir İstanbul 158 TL, Ankara İstanbul 160 TL ve Antalya İstanbul 173 TL.

En uygun İstanbul uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 88 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Nisan ve Temmuz ayları Türkiye, İstanbul için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Kasım ve Ekim.

Türkiye'nin en önemli ve en özel kenti İstanbul, Avrupa ile Asya kıtalarını birbirinden ayıran mavi bir kurdele gibi. İki kıtaya birden yayılmış yegâne şehir İstanbul, doğu ile batı kültürlerinin harmanlandığı bir coğrafyada yer alıyor. İstanbul'a ulaşmanın en kolay yolu ucuz uçak bileti bulmak. Bulduğunuz uçak bi̇leti̇ ile anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen ya da Avrupa yakasındaki İstanbul havalimanına inebilirsiniz.  

Kıtaların kavşak noktasındaki bu kadim kentin eski merkezi, şehre manevi hava verip, mimari harika camiler, eşsiz bir estetik katan kubbeler ve minarelerle dolu. Sıra dışı tarihi katmanların aynı mekânda izlerinin görülebildiği, İmparatorlukların başkenti İstanbul'un çok uzun ve köklü bir geçmişi var.

Kültürlerin harmanlandığı şehirde, 1000 yıldan fazla Hristiyanlık ve 500 yıldan fazla da İslam hüküm sürdü. Milattan Önce altıncı yüzyıldan günümüze kadar uzayan geçmişinde çok sayıda kültürlere ev sahipliği yaptı. On altı yüzyıldır Bizanslıların, Romalıların ve Osmanlıların efsanevi başkenti olmuş İstanbul, hem tarihi hem de kültürel güzelliklere ev sahipliği yapan masmavi Boğazı, Adaları, Tarihi Yarımada bölgesi ile dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden birisi.

İstanbul Boğazı

Sırasıyla Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına başkentlik yapmış olan İstanbul'da karşınıza çıkan her şey, binlerce yılın kültürel harmanlanmasının etkisiyle gerçekten etkileyici. Binlerce yıllık geçmişiyle kiliseleri saraylar, camiler, Pazar yerleri geçmişin izlerini taşırken; dev gökdelenler, modern alışveriş merkezleri ve mekânlarıyla günümüz dünyasının yansımasını bir arada yaşatıyor. Bu da onu dünyanın en renkli şehirlerinden biri yapıyor.

İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuş. İstanbul'un merkezinden geçen ve tabii güzelliğinin en önemli parçası olan Boğaz, şehri ikiye ayırıyor. Büyük bir ihtişam ve saf bir güzellik yansıtan Boğaz'ın her iki kıyışı da, geçmiş ve günümüzün mirasını etkileyici bir şekilde gözler önüne seriyor. Yalılar, modern oteller, sarayvari evler, balıkçı köyleri, sembolik yapılar ve dahası. İstanbul Boğazı'nı keşfetmenin en güzel yolu Boğaz'da tekne turlarından birine katılmak elbette.

Marmara denizi ve Karadeniz arasında bulunan önemli bir ticaret yolunun kalbi; Türkiye'nin en kalabalık kenti İstanbul'un güneyinde Marmara Denizi'nin mavi suları davetkarca parlıyor. Kadim geçmişi boyunca farklı medeniyetlerin başkenti olmuş bu önemli ticaret merkezi, bir çok farklı kültürün birbirine benzemeyen mimari ve şehircilik anlayışlarından nasibini bol bol almış. Tüm bu kültür ve dinsel çeşitliliğin harmanlanmasıyla bugün İstanbul benzersiz bir kimliğe sahip. Bu yüzdendir ki dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 5 şehri arasında yer alıyor.

Tarihi Yarımada

Haliç, Marmara Denizi ve surlar arasında yer alan Tarihi Yarımada kuşkusuz şehrin en güzel miraslarına ev sahipliği yapıyor. Altı minaresiyle İstanbul siluetinin en önemli parçası Sultanahmet Cami İstanbul'da gezilecek yerlerin başında yer alıyor. Bir başyapıt olan caminin karşısında ise İmparator Justinanus zamanında yapılmış Ayasofya Kilisesi yer alıyor. Geçmişte cami olarak da kullanılan bu görkemli yapı günümüzde müze olarak hizmet veriyor.

Bir başka tepede ise Osmanlı mimarlık sanatının zirvesi Süleymaniye Camii yükseliyor. İstanbul siluetinin diğer önemli bir yapısı olan Topkapı Sarayı ise Boğaz ve Marmara'ya hakim bir tepeden güzel şehir İstanbul'u selamlıyor. 400 yıl boyunca Osmanlı sultanlarına ev sahipliği yapan saraya en az yarım gün ayırmak gerekiyor.

Adalar

İstanbul'un gezilmesi gereken en güzel yerlerinden birisi de Adalar hiç kuşkusuz. Resmi araçlar dışında motorlu taşıtların olmadığı Adalar, betona yenik düşmeden hala güzelliklerini gözler önüne seriyor. Prens Adaları adı ile de bilinen İstanbul Adaları, Marmara Denizinde yer alan sekiz adadan oluşuyor. Haliç girişi ve Kabataş İskelelerinden kalkan vapur veya deniz otobüsleri dört adaya düzenli seferler yapılıyor. Adalar'ın en büyüğü olan Büyükada, büyük çarşı meydanı, tarihi iskelesi ve ünlü balık lokantalarıyla görülmesi gereken yerlerden birisi. Büyükada'dan sonra en kalabalık ikinci ada olan Heybeliada'nın geçmişi 1200'lü yıllara kadar uzanıyor. Yaz aylarında denize girmek için de uygun olan adada Ruhban Okulu, Aya Triada Manastırı yer alıyor. İstanbulluların sayfiye yeri olarak ilgi gösterdikleri yer olan Burgazada ise adı Sait faik ile özdeşleşmiş hoş bir yer. Adalar'ın en küçüğü Kınalıada'nın bir ucundan diğerine yarım saatte yürüyerek ulaşmanız mümkün. Sarp yamaç ve küçük koylardan oluşan adanın en güzel yerlerinden birisi ise Ayazma Plajı.

Boğaz'ın en güzel yerine bulunan, zamanında padişahların sayfiye yeri olan Ortaköy; uzun ve dar, boynuz biçimiyle İstanbul'un Avrupa tarafını bölen dünyanın en tabii limanlarından biri Haliç; Boğaziçi'nin Karadeniz'e kavuştuğu Sarıyer; Avrupa'ya geçişin iskelesi, 16 yüzyıl camileriyle Üsküdar; İstanbul'un son yüzyılda hızla gelişen semtlerinden biri olan Anadolu yakasının gözdesi Kadıköy; Karadeniz sahillerinin gözdesi, Üsküdar'dan 50 km. uzaklıktaki şirin ve güzel turistik kasaba Şile İstanbul'da görülecek yerler arasında yer alıyor.

İstanbul'un İlçeleri

Türkiye'nin en kalabalık ve ekonomik açıdan en önemli şehri İstanbul, dünyanın 34. büyük ekonomiye sahip şehri aynı zamanda. Belediye sınırları göz önüne alındığında ise Avrupa'nın en yüksek nüfusa sahip şehri olarak öne çıkıyor.

Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Eminönü, Eyüb, Fatih, Gazi Osman Paşa, Kadıköy, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sarıyer, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Şile, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Esenler, Güngören, Maltepe, Sultanbeyli, Tuzla İstanbul'un ilçeleri arasında yer alıyor.

Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası olarak adlandırılıyor. Bu devasa şehrin bugün 39 ilçesi 40 belediyesi bulunuyor. Artık başkent olmasa da İstanbul Türkiye Cumhuriyeti'nin kozmopolit kalbi, hızla çoğalan nüfusu 16 milyonu geçmiş nüfusuyla deniz kenarındaki küçük köylerden dev şirket binalarına, tutkulu futbol maçlarından en lüks moda bölgelerine kadar her şeyi bünyesinde barındırıyor. Bu şehri baştan sona gezmek için araca ihtiyacınız olabilir.  Sabiha Gökçen Araç Kiralama  ve İstanbul havalimanı araç kiralama alternatiflerine de göz atabilirsiniz.

İstanbul yalnızca Doğu ile batının harmanlanması değil, aynı zamansa gelenekselle modernizmin buluştuğu bir köprü aynı zamanda. Ucuz İstanbul uçak bileti fırsatları yakaladığınız zaman, farklı kültürlerin özgün renkleriyle süslediği benzersiz dünya kentini keşfedin. ​

İstanbul uçak bileti ile ilgili sorular

 • İstanbul şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve İstanbul arasında en sık uçan havayolu firmaları, Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Lufthansa ve KLM Royal Dutch Airlines. En popüler parkur İzmir – İstanbul olup, Pegasus ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz İstanbul uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve İstanbul arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 15 Mayıs 2021 tarihinde Isparta İstanbul arasında olup 110 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Kütahya İstanbul arasında olup 279 TL’dir.
 • İstanbul uçakla kaç saat sürer?
  • İzmir İstanbul Uçuşları: 1 saat
  • Ankara İstanbul Uçuşları: 55 dakika
  • Antalya İstanbul Uçuşları: 1 saat 10 dakika
  • Adana İstanbul Uçuşları: 1 saat 10 dakika
  • Trabzon İstanbul Uçuşları: 1 saat 40 dakika
 • İstanbul havalimanları nerede?
  İstanbul İstanbul Havalimanı şehir merkezine 14 km’dir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 1 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı İstanbul uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz İstanbul uçak bileti bulmanızı sağlar.

İstanbul Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

İstanbul Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Bursa Uçak Bileti
  Bursa
 • Tekirdağ Çorlu Uçak Bileti
  Tekirdağ Çorlu
 • Kütahya Uçak Bileti
  Kütahya
 • Balıkesir Edremit Uçak Bileti
  Balıkesir Edremit
 • Çanakkale Uçak Bileti
  Çanakkale
 • Varna Uçak Bileti
  Varna
 • Midilli Uçak Bileti
  Midilli
 • İzmir Uçak Bileti
  İzmir
 • Ankara Uçak Bileti
  Ankara
 • Denizli Uçak Bileti
  Denizli

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En uygun İstanbul uçak bileti için İstanbul uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza İstanbul uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
İzmir - İstanbul 157,99
Alanya - İstanbul 159,99
Ankara - İstanbul 159,99
Antalya - İstanbul 172,99
Adana - İstanbul 174,99
Bodrum - İstanbul 179,99
Konya - İstanbul 184,99
Dalaman - İstanbul 187,99
Kayseri - İstanbul 199,99
Samsun - İstanbul 199,99
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.