facebook pageview

En Ucuz Washington Taşkent Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Aeroflot
Washington - Taşkent
1 aktarmalı - 13s 30d
17 Mayıs 2018, Perşembe 14:45

En Ucuz Taşkent Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Uzbekistan Airways
Samarkand - Taşkent
direkt-uçuş - 50d
01 Mayıs 2018, Salı 07:45
Uzbekistan Airways
Almati - Taşkent
direkt-uçuş - 1s 40d
21 Haziran 2018, Perşembe 18:55
Utair Aviation JSC
Moskova - Taşkent
direkt-uçuş - 3s 50d
14 Mayıs 2018, Pazartesi 09:50
Air Astana
Bakü - Taşkent
1 aktarmalı - 4s 45d
13 Haziran 2018, Çarşamba 13:00
Air Astana
İstanbul - Taşkent
1 aktarmalı - 6s 50d
10 Nisan 2018, Salı 22:05
Aeroflot
Antalya - Taşkent
1 aktarmalı - 7s 35d
03 Mayıs 2018, Perşembe 01:50
AtlasGlobal
İzmir - Taşkent
2 aktarmalı - 5s 20d
28 Mart 2018, Çarşamba 18:50
Onur Air
Adana - Taşkent
1 aktarmalı - 6s 15d
28 Mart 2018, Çarşamba 11:55

Taşkent, Özbekistan

'' Özbekistan Masalı
Taşkent

Özbekistan'ın doğusunda yer alan ve Orta Asya'nın en yüksek nüfusuna sahip olan Taşkent, geniş yolları, düzenli yerleşimi, parkları ve yeşil alanlarıyla, Sovyet Cumhuriyetleri’nin Moskova, St. Petersburg ve Kiev'den sonraki Sovyet şehir planlamacılığının en güzel örneği.

1865’te Rusya İmparatorluğu yönetimine giren Taşkent, Türkistan genel valiliğinin merkezi olmuş ve Taşkent-Orenburg demiryolunun faaliyete girmesiyle de Orta Asya’nın en önemli ticari geçiş noktası haline gelmiş. 1918 yılında Sovyet denetimine girişiyle önce Türkistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti, 1924’te de Özbekistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti durumuna gelmiş. Taşkent, Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla 1991’de bağımsızlığını kazanan Özbekistan Cumhuriyeti’nin başkentliğini yapmaya devam ediyor.

Taşkent Gezilecek Yerler

Taşkent’te şehrin batısında camiler, medreseler ve kerpiç evler bulunuyor. Barakhan Medresesi, Kaffal Şaşı Türbesi ve iki caminin bulunduğu Hazreti İmam Meydanı, Cuma Camii kalıntıları, Timur Han dönemi eserlerin sergilendiği Amîr Temur Müzesi ve Meydanı, 2000 yılında kurulan Eski Cuva Çarşısı, 16. Yüzyıl tarihli Kukeldaş ve Kökeltaş Medreseleri, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hz. Osman Mushaf’ı Nüshası, Ali Şir Nevai Müzesi, İstiklâl Meydanı ve Halklar Dostluğu Meydanı Taşkent’in önemli tarihi dokuları. Buradan Ressamlar Sokağı ve Taşkent Güzel Sanatlar Müzesi ile birlikte 19. yüzyıla ait sanat eserlerinin sergilendiği Uygulamalı Sanatlar Müzesi de görülecek yerler listesine eklenmeli.

Taşkent’te tam bir müze cenneti de denilebilir: Özbekistan Doğa Devlet Müzesi, Silahlı Kuvvetler Müzesi, Ks Zairov Halk Sağlığı Müzesi, Olympic Glory Müzesi, Unesco desteği ile kurulan Astronomi Müzesi, Demiryolları Technics Müzesi, Tarih Müzesi, Jeoloji Müzesi, Sanat Müzesi ve Taşkent Sanat Galerisi ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları…

1978’de faaliyete girerek Orta Asya’nın ilk ve tek metrosu olan Taşkent Metrosu, ucuz ve kolay olmasının dışında Eski Sovyet tarzında inşa edilen istasyonları açısından da turistlerin ilgisini çekiyor. İstasyonların her biri günümüzde Özbek sanatçılar tarafından dekore edilmiş durumda.

Taşkent aynı zamanda Orta Asya’nın kültür başkenti konumunda. Sovyet döneminde Orta Asya’nın Paris‘i olarak nitelendirilen şehirde pek çok tiyatro, konser, sinema salonu bulunuyor. Amir Temur Anıtı’ndan başlayan Saligokh Cadde’si, heykelleri, enerjisi, mağazaları, marketleri, kafe ve restoranlarıyla Yerli Broadway olarak adlandırılıyor. Ünlü markaların bulunduğu Pushkin Caddesi ise,  Taşkentlilerin birçok buluşma noktalarından. Kakhara Caddesi akşamları Rus ve Western müziklerin yükseldiği eğlence mekânlarıyla ünlü.

Taşkent Yeme-İçme ve Alışveriş

Her Orta Asya ülkesinde olduğu gibi Özbekistan’ın yerel yemekleri et ve hamur işi ağırlıklı. En bilinen kebap çeşitleri şaşlık, koyun, dana veya tavuk etini odun kömüründe pişirilmesiyle hazırlanıyor. Plov denen Özbek Pilavı, samsa böreği ve bir güveç yemeği olan non mutlaka denemeli. Diğer Asya ülkelerininkilere benzeyen pilav, farklı baharatlar, sebze ve et ile hazırlanıyor. Bunların dışında Özbekistan meyve, sebze ve kuruyemişleri ve özel limonuyla da tanınıyor.

Chorsu Pazarı, etnik ürünler,  el yapımı eşyalar, madeni objeler, geleneksel kıyafetler, keçe halılar ve her türlü hediyelik eşya alışverişi için birebir ve Taşkent’in en büyük pazarı konumunda. Bunun dışında şehirde pek çok pazar bulunuyor ve bu pazarlarda mağazalardan alabileceğiniz ürünleri çok uygun fiyata sunuyor ve turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Taşkent’e Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ile İstanbul-Taşkent arasında direkt uçuş seferleri düzenleniyor. Uzbekistan Airways tercih ederseniz direkt ve aktarmalı uçuşlarla Taşkent’e ulaşım mümkün.

Taşkent Havaalanı şehre 12 km mesafede olan, 4000 metre uzunluğunda iki pistiyle modern bir uluslararası havalimanı.

Taşkent Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 21/11
weather forecast icon for 20,96 degrees
icon temperature 25/12
weather forecast icon for 24,75 degrees
icon temperature 16/12
weather forecast icon for 16,50 degrees
icon temperature 17/10
weather forecast icon for 16,86 degrees
icon temperature 22/9
weather forecast icon for 21,83 degrees
x
Taşkent Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Taşkent etrafındaki yerleri keşfet

 • Shimkent Uçak Bileti

  Shimkent

 • Fergana Uçak Bileti

  Fergana

 • Namangan Uçak Bileti

  Namangan

 • Duşanbe Uçak Bileti

  Duşanbe

 • Osh Uçak Bileti

  Osh

 • Qurghonteppa Uçak Bileti

  Qurghonteppa

 • Bişkek Uçak Bileti

  Bişkek

 • Kunduz Uçak Bileti

  Kunduz

 • Faizabad Uçak Bileti

  Faizabad

 • Kashi Uçak Bileti

  Kashi

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.