Yurtdışı Uçak Bileti
Turna.com'da

İndirimli Uçak Bileti ile Tüm Dünya

Farklı kıtalardaki en ucuz uçuşları keşfet!

En Ucuz Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz yurtdışı uçak firmaları listemize göz at

SunExpress
direkt-uçuş - 4s
24 Haziran 2024, Pazartesi 06:00
Pegasus
direkt-uçuş - 2s 20d
01 Temmuz 2024, Pazartesi 06:10
Ajet
direkt-uçuş - 3s 15d
02 Temmuz 2024, Salı 10:20
Ajet
direkt-uçuş - 2s 55d
26 Haziran 2024, Çarşamba 10:10
Ajet
direkt-uçuş - 3s 10d
23 Haziran 2024, Pazar 10:00
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 30d
31 Temmuz 2024, Çarşamba 15:05
SunExpress
direkt-uçuş - 3s 35d
24 Haziran 2024, Pazartesi 09:00
SunExpress
direkt-uçuş - 4s 40d
11 Temmuz 2024, Perşembe 07:55
Ajet
direkt-uçuş - 2s
19 Eylül 2024, Perşembe 13:00
SunExpress
direkt-uçuş - 3s 5d
25 Haziran 2024, Salı 04:25
SunExpress
direkt-uçuş - 2s 50d
26 Haziran 2024, Çarşamba 19:00
SunExpress
direkt-uçuş - 4s 15d
26 Haziran 2024, Çarşamba 15:35
Ajet
direkt-uçuş - 2s 20d
25 Haziran 2024, Salı 10:10
Pegasus
direkt-uçuş - 2s 5d
25 Haziran 2024, Salı 11:35
Pegasus
direkt-uçuş - 3s 35d
09 Temmuz 2024, Salı 09:45
Pegasus
direkt-uçuş - 2s 50d
25 Haziran 2024, Salı 08:50

En Ucuz Yurtdışı Uçak Bileti Ne Zaman Alınır ve Nasıl Bulunur?

Yurtdışı ucuz uçak bileti nasıl bulunur ve nasıl alınır diyorsan doğru yerdesin. Yurtdışına uçmak isteyenlerin ucuz uçak bileti bulma adresi TURNA.

Avrupa, Asya, Afrika, Orta doğu gibi kıtalara seyahat etmek istiyorsan çok doğru yerdesin. Birçok havayolu şirketleri ile çalışan; yolcularına güvenli ve karşılaştırmalı uçuş fiyatları sunan turna.com, sizlere çok farklı rotalar sunup akıllı uçuş özelliği ile en karlı yurt dışı uçak bileti alabilmenizi sağlıyor.

Turna.com’un; Türk Hava Yolları, Sunexpress, Pegasus ve AJet gibi firmalarının yanı sıra çok fazla yurt dışı hava yolu firmaları ile de anlaşması bulunmakta olup, en uygun fiyatlı uçak bileti ile seyahat imkanı tanımaktadır.

Turna.com’da başlıca tercih edilen yabancı menşeli firmalar ise Lufthansa (Berlin), KLM Royal Dutch Airlines (Amsterdam)'dır. Dünyanın birçok farklı noktasına uygun fiyatlarla uçuş bileti alabileceğiniz turna.com sayesinde Avrupa, Afrika, Asya, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Okyanusya gibi birçok farklı noktalara seyahat rotası oluşturabilirsiniz.

En çok tercih edilen yurt dışı rotalarına; Adana-Lefkoşa, İzmir-Frankfurt, İzmir-Münih, İzmir-Hannover, İzmir-Stuttgart, İstanbul-Basel Mulhouse, İzmir-Duesseldorf, İzmir-Köln, Antalya-Munster Osnabruck, Antalya-Paderborn turna.com üzerinden karşılaştırmalı uçuşlar sayesinde en uygun fiyata uçak bileti alabilirsiniz.

Yurt Dışına Giderken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikli olarak yurt dışına çıkarken 5 ülke hariç mutlaka bir pasaportunuzun olması gerekir. Bu 5 ülke ise Azerbaycan, Sirbistan, Gürcistan, Moldova ve Kıbrıs'tır. Bu pasaport istemeyen ülkeler için sadece güncel nüfus cüzdanınızın olması yeterlidir. Şunu belirtmeliyiz ki ehliyet ile bu ülkelere giriş yapamazsınız. Diğer tüm ülkeler için pasaport çıkartmalısınız. Eğer pasaportunuz var ise yurt dışına çıkarken pasaportunuzun süresi çok önemlidir. Diyelim ki var olan pasaportunuzun süresinin dolmasına 2 ay var “ben pasaportumun süresi dolmadan bir yurt dışına çıkayım” derseniz o zaman çok büyük sıkıntı yaşarsınız. Çünkü çoğu ülke pasaport geçerlilik süresinin bitmesine 6 ay kalmasını istiyor. Hatta bu 6 aya seyahat edeceğiniz tarihleri dahil etmeden hesaplama yapıyorlar. Yani seyahat tarihinizin bitiş süresinden itibaren pasaport geçerlilik sürenizin dolmasına 6 ay kalması gerekiyor.

Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer detay da pasaportunuzda en az 2 sayfanın boş olması gerekmesi durumudur. Yoksa büyük sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gideceğiniz ülkenin vize işlemlerinin sürecini yurt dışı uçak biletinizi almadan önce iyice öğrenin hatta mümkünse vize işlemlerinizi tamamlayıp ucuza bilet almaya çalışın. Aksi takdirde alacağınız vize tarihlerinde herhangi bir sıkıntı yaşarsanız uçak biletinizi yakmış olursunuz.

Yurt dışına çıkarken döviz işlemlerinizi Türkiye'de yapmanızda fayda var çünkü gideceğiniz ülkede farklı döviz kurlarıyla karşılaşıp zarara uğrayabilirsiniz. Ancak gideceğiniz ülkenin para birimini Türkiye'deki döviz bürolarında bulmanız biraz zor bir durum olabilir, o yüzden harcayacağınız kadar ki para birimini dolara çevirip gittiğiniz ülkede kendi para birimleriyle değiştirmeniz daha kolay olabilir. Euro değil de Usd para birimini tercih etmenizi söylememizdeki sebep, yurt dışında dolar daha kabul gören bir para birimi hatta bazı ülkelerde kendi para birimlerinin yanı sıra dolar da kullanılıyor. Bu nedenle alışverişlerinizde ve diğer işlemlerinizde para birimi olarak doları daha kolay kullanabilirsiniz. Ancak parantez açmamız gereken bir ülke var bu konuda o da Küba. Amerika ambargosu nedeniyle ülkede dolar kullanmanız çok büyük sıkıntı olacaktır. Bu nedenle Küba'ya giderken yanınızda Euro götürün. Şayet Euro kullanılan bir bölgeye gidiyorsanız dolar almanıza gerek yok, direk TL'nizi Euro’ya çevirin. Gideceğiniz ülkenin havalimanları ve tren garlarında döviz büroları mevcut ancak fazla miktarda komisyon kesimi yaparlar bu nedenle işinizi görecek kadar tutarı Exchange işlemi yapıp kalanını şehir merkezinde bozdurmanız sizin için daha karlı olabilir.

Yurt dışına giderken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise; havalimanındaki işlemleriniz. Yurt dışı uçuşunuz olduğu güne her hangi bir işinizi bırakmayıp mümkün oldukça erken bir saatte havalimanında olmanızda fayda var. Çünkü yurtdışı işlemlerinde yurt içi uçuşlarınıza göre daha detaylı kontrol gerektiren işlemler bulunmakta. Zaman konusunda bir aksilik yaşamamak adına minimum uçuşunuza 2 saat kala havalimanında olmalısınız. Ayrıca bazı bayramlarda, tatil ve yoğun uçuş saatlerinin olduğu günlerde uzun kontrol kuyrukları olacağını unutmamalısınız böyle günlerde 2 saatten önce havalimanında bulunmalısınız. Yurtdışı uçuşunuz için online check-in işlemi yapmak size havalimanındaki yapmak zorunda olduğunuz bazı işlemlerden kurtarır. Özellikle havayolu firmalarının check in kontuar sıralarında uzun sıralardan kurtulmuş olursunuz.

turna.com üzerinden almış olduğunuz uçunuz için size gönderilen PNR kodu ve isim, soy isim bilgilerinizle turna.com online check-in sekmesinden kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri genellikle uçuşunuza 24 saat kala başlar havayolu firmalarına göre bazen bu süre daha erken de başlayabilir. Bu süre için bilgilendirme mesajı uçuş almış olduğunuz hava yolu firmasından sizin tarafınıza iletilecektir.

TURNA Akıllı Uçuş Özelliği: Yurtdışı uçak bileti ne zaman alınmalı diyorsan bu özellik tam sana göre. Akıllı uçuş turna.com tarafından geliştirilmiş yeni bir uçuş algoritması. turna.com'un bu özelliği Türkiye'nin ilk gelişmişlik seviyesine ulaşmış uçuş algoritması unvanına sahiptir. Bu veri bilim harikası Türkiye'nin haklı gururu özelliği; uçak yolcuğu seçiminizde size büyük bir kolaylık sağlıyor. Yurtdışı uçak bileti kampanyaları ve promosyonları ile de bu akıllı uçuş özelliği, bağlantılı olarak size en uygun uçuşu bulmayı amaçlıyor.

Peki bu akıllı uçuş nedir? ne işe yarar? gelin birlikte bu konuyu inceleyelim; Akıllı uçuş özelliği yolcularına, herhangi bir anlaşması olmayan hava yolu firmalarını birbirlerine bağlayıp aktarmalı farklı uçuş rotası sağlıyor. Bu nedenle hava yolu şirketlerinin yolcularına veremediği ve tahmin edemeyeceğiniz kadar uygun fiyatlarla yolculara alternatif uçuş noktaları oluşturuyoruz. turna.com'un bu akıllı uçuş algoritması sayesinde sizin diğer firmalarda bulamayacağınız aktarmalı uçuş rotaları sayesinde %70 e varan daha ucuz yurt dışı uçak bileti bulabiliyorsunuz. Akıllı uçuşları bulmak için turna.com üzerinden uçuş araması yapman yeterli. Gitmek istediğin yeri arama butonuna yazdığında tüm rotaları listeleyen turna.com akıllı uçuş olan rotalarına akıllı uçuş ibaresi koyarak yolcularına farklı alternatifleri olduğunu belirtiyor. Ancak akıllı uçuş özelliğini sadece aktarmalı uçuşlarda kullanabilirsiz, akıllı uçuş özelliği normal uçuşlarınızda kullanılmıyor şayet normal rotalı uçuşlardan daha ucuz bir uçuş bulamıyorsak sadece normal uçuşlar listeliyoruz. turna.com'un akıllı uçuş algoritmasının en büyük özelliği %70 daha ucuz yurt dışı uçak bileti bulması. Sizlerin aklına 'Peki bu nasıl bu kadar ucuza denk gelebilir?' sorusu gelebilir. Bu durumu sizlere şöyle açıklayabiliriz; özellikle bayram tatilleri ve yaz dönemlerinde yurt dışından çok fazla Türkiye'ye öncelikli olarak Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir, İstanbul gibi çoğunlukla turistlerin tercih ettiği yerlere bu tarihlerde çok fazla uçak seferleri düzenleniyor. Bu uçak seferlerinin büyük bir kısmı uçağın boş geldiği dolu döndüğü ya da dolu gelip boş döndüğü seferler. İşte turna.com'un bu özelliği sayesinde bu uçak seferlerinin boşluğu çok uygun fiyatlara doldurulmuş oluyor. Yani; Dalaman'dan, Manchester'a, Londra ya da Birmingham'a veya Bodrum'dan Hamburg'a 30 Euro'dan uçak bileti almanız mümkün hale gelebiliyor.

İstanbul'dan Manchester'a direkt uçmak yerine İstanbul Dalaman uçak bileti alıp Dalaman'dan Manchester aktarmalı uçsam daha karlı olur mu? diye araştırıp öğrenmek yerine turna.com'un akıllı uçuş algoritması sayesinde tüm yapabileceğiniz aktarmalı uçuş olasılıklarının en ucuzunu size sıralayıp sizin en uygununu seçmenize olanak sağlıyor. Ayrıca aktarmalı uçuşlarınızda uçuş kaçırmanız da akıllı uçuş özelliği ile imkansız diyebiliriz. Şayet aktarmalı uçuşlarınızdan ilki rötar yaptı ve siz diğer uçuşunuzu kaçırmak durumunda kaldınız. İşte o zaman da size farklı bir uçuşu ücretsiz almanızı sağlıyor. Dünyayı dolaşmak hiç bu kadar ucuz ve kolay olmamıştı diyeceğiniz bir özellikle turna.com karşınızda.

Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları

THY, Pegasus, Lufthansa gibi onlarca havayolu şirketine ait en ucuz yurtdışı uçak bileti fiyatları Turna'da.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: