Uçak Bileti

Güney Asya’da bulunan Müslüman bir ülke olan Malezya, egzotik adaları, bölge kültürünü gözler önüne seren turistik yerleri, zengin sualtı dünyası, göz kamaştıran güzellikteki doğası, renkli görüntüler saklayan festivalleri ve güleryüzlü insanlarıyla anılıyor. Unutulmaz bir Asya deneyimi yaşayabileceğiniz bu coğrafya, tropikal iklimi, soyu tükenme tehlikesi altındaki canlı türleri ve balayı çiftlerini cezbeden sahilleriyle görülmeye değer bir turizm destinasyonu.

Malezya’da Görebileceğiniz 7 Yer

1. Batu Caves

Dünyanın en büyük mağara tapınağı olarak bilinen Batu Caves (Batu Mağaraları), günde yaklaşık beş bin kişi tarafından ziyaret ediliyor. Hindular için kutsal bir ibadet yeri olan bu mağaralara gittiğinizde Hindu ayinlerini izleyebilirsiniz. Batu Caves, Kuala Lumpur’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

2. Langkawi Adaları

Langkawi Adaları, balayına gitmek isteyen çiftlerin en gözde adreslerinden biri. Romantik atmosferi, bembeyaz kumlara sahip plajları ve büyüleyici yağmur ormanlarıyla göz kamaştıran Langkawi Adalarında her bütçeye uygun konaklama seçenekleri de mevcut.

Mobil Uygulama

3. Cameron Highlands

Serin havası, bakir doğası ve şahane manzaralarıyla cezbeden Cameron Highlands, başkent Kuala Lumpur’a yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta. Ülkedeki en taze meyve ve sebzeleri bulabileceğiniz Cameron Highlands, Malezya’nın sera merkezi olarak da biliniyor.

4. Georgetown

UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Georgetown, yolu Penang Adası’na düşen turistlerin gözdesi. Bölgedeki kültürel dokuyu keşfetmek için oldukça doğru bir yer olan bu şehirde, Çin ve İngiliz Koloni dönemi mimarisini yansıtan çok sayıda yapı görebilirsiniz.

5. Kek Lok Si Temple

Yapımına 1893 yılında başlanıp 1905 yılında tamamlanan ve Güney Asya coğrafyasının en büyük Budist tapınak kompleksi olarak kabul edilen Kek Lok Si Temple, ülkenin görülmeye değer yapılarının başında geliyor. Temple of Supreme Bliss ismiyle de bilinen tapınak, Çin mimarisinin en önemli eserlerinden.

6. Melaka 

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Melaka, eski bir balıkçı köyü. Kuala Lumpur’a 148 kilometre uzaklıktaki bu yerleşim yeri, 15. yüzyılda Güneydoğu Asya’nın en büyük ticaret limanlarından biri konumundaydı.

7. Pasar Seni

Pasar Seni (Central Market), otantik görüntüsüyle öne çıkan bir alışveriş noktası. Kuala Lumpur’da bulunan bu çarşıda çok sayıda hediyelik eşya dükkanı var. Buradan kendiniz ve sevdikleriniz için yöresel bazı eşyalar ve hediyelikler satın alabilirsiniz.

Güney Asya’nın en çok turist çeken ülkelerinden olan Malezya, ülkesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından 90 günü aşmayan gezileri için vize istemiyor. Eğer siz de vize sorunu yaşamadan seyahat edebileceğiniz bu ülkeyi görme planları yapıyorsanız Malezya uçak bileti fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here