acıpayam kanyonu

Acıpayam Kanyonu: Paylaşılamayan Saklı Güzellik

Acıpayam Kanyonu da birkaç yıl evvel varlığından haberdar olmadığımız bir yerdi. Turizme kazandırılmasıyla artık Denizli'ye gidenlerin rotasına eklediği, turların programlarına dahil ettiği bir yer haline geldi.
denizli ışıklı gölü

Işıklı Gölü: Denizli’nin Nilüfer Bahçesi

Baharın gelmesi ve nilüferlerin açmasıyla ziyaretçi akınına uğrayan Işıklı Gölü henüz görmediyseniz mutlaka gidilmesi gereken yerler listenizde olmalı.
keloğlan mağarası

Keloğlan Mağarası

Keloğlan Mağarası Denizli'de saç çıkaran mağara şeklinde nam salmış turistik bir yer. Çok sayıda sarkıt, dikit ve sütuna sahip mağara, Türkiye'de yakın dönemde turizme açılan mağaralardan biri.
güney şelalesi

Güney Şelalesi: Denizli’de Huzur Dolu Bir Adres

Denizli'ye fazladan zaman ayırabilirseniz uzayan listenin her bir maddesi birbirinden güzel bunu göreceksiniz. Güney Şelalesi de o listenin huzur dolu adreslerinden biri.
amasya gezilecek yerler

Amasya Merkezde Gezilecek Yerler | 12 Keşif Noktası

Amasya'yı size merkez ve çevresi şeklinde 2 gruba ayırarak anlatacağım. Bugünkü rotamız Amasya merkezde gezilecek yerler.
amasya gezilecek yerler

Pontus Kral Kaya Mezarları: Amasya’nın Tarihi Mirası

Fethiye'de, Dalyan'da bilindik örneklerini görebileceğiniz kaya mezarlarının en görkemlilerinden biri de Amasya'da bulunan Harşena Dağı Pontus Kral Kaya Mezarları.
boraboy gölü

Boraboy Gölü: Amasya’nın Oksijen Deposu

Boraboy Gölü ve çevresi bölgenin huzur deposu adeta. 2013'te tabiat parkı olarak tescillenen göl ve çevresi hem Amasyalıların hem de çevre illerden gelenlerin günübirlik vakit geçirdikleri bir yer. Dileyenler tabiat parkında konaklama da yapabiliyor. O halde hadi size gölü anlatayım.
clandras köprüsü

Clandras Köprüsü: Uşak’ta Bir Tarih Mirası

Ben Taşyaran Vadisi'ni gördüğümde inanılmaz etkilenmiş ve hemen Uşak'a bir plan yapmıştım. Ama Ulubey Kanyonu, Blaundus Antik Kenti, Uşak'ın yöresel lezzetleri bana Uşak'ı tahminimden daha fazla sevdirdi. İşte hem görmeye hem vakit geçirmeye fazlasıyla değer Clandras Köprüsü hikayesi...