Uçak Bileti

Çocukla seyahat etmek kimileri için büyük keyif kimileri için ise büyük bir hazırlık süreci gerektiren sonu bilinmezlere giden bir yolculuk. Türkiye‘de çocukla seyahat edip hem çocukları mutlu edip hem de kendinizin keyifle zaman geçirebileceği onlarca durak ve etkinlik var.

Doğal yaşam parklarından sörf okullarına, oyuncak müzelerinden lunaparklara Türkiye’de çocukla tatil yapmak isteyenlere öneriler bu yazıda.

Çocuklu Tatilin En İyi Adresleri

1. Alaçatı

Çeşme’nin dünyaca ünlü tatil merkezi Alaçatı, sadece yetişkinlerin eğlendiği, sabahın ilk saatlerine kadar eğlendiği bir yer değil. Çocuklarla seyahat edenler için Alaçatı’da onlarca farklı etkinlik ve alternatif bulunuyor.

Mobil Uygulama

Dünyanın en önemli sörf merkezlerinden biri olan Alaçatı’da çocuklara özel sörf eğitimi veriliyor. Alaçatı’da sanat atölyesi, futbol ve yüzme kursları da tam çocuklara göre. Birçok butik otelin havuzunda gün boyu keyifle zaman geçiren çocuklar için Alaçatı’da aqua park alternatifi de var.

2. Gaziantep

Adını daha çok gastronomi tutkunları ile duyduğumuz Gaziantep, dillere destan mozaik müzesinin yanında baklavası ve kebapları ile ünlü.

Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, şehri çocukla ziyaret eden seyahat severlerin uğrak noktası. Şehirde çocukla seyahat edenlerin uğraması gereken yerler arasında Gezegen Evi ve Bilim Müzesi, Çocuk Kütüphanesi ve Oyun ve Oyuncak Müzesi de bulunuyor.

Gaziantep uçak bileti seçeneklerine göz atın.

3. İstanbul

Tatilde İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için İstanbul’un dört bir yanında çocuklar için bolca eğlence var. Çocuğumla İstanbul’da nereye gideyim diye soranlara Vialand ve Viasea Eğlence Adası, Kidzmondo Çocuk Yaz Kampı, İstanbul Oyuncak Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Emaar Akvaryum ve Au Altı Hayvanat Bahçesi, Forestanbul Macera Parkı öneriler arasında.

4. İzmir

Yurt içi tatilin gözde şehirlerinden İzmir tam anlamıyla çocuk dostu bir kent. İzmir’de çocuklarla gidilebilecek onlarca durak var. Türkiye’nin ilk doğal yaşam parkı unvanına sahip Sasalı Doğal Yaşam Parkı, İzmir Kültürpark Lunaparkı, İnciraltı Kent Ormanı, Karşıyaka Taypark, Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, Karşıyaka Bilim Müzesi, Radyo ve Demokrasi Müzesi, Konak Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi gidilebilecek yerler arasında.

İzmir uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here