Uçak Bileti

Auckland, bir zamanlar Yeni Zelanda‘nın başkentiydi. Ülkenin en büyük şehri olarak kabul edilen Auckland, birçok nefes kesici doğal güzelliğe, doğal plajlara ve görülmeye değer adalara ev sahipliği yapıyor.

Limanı ziyaret eden çok sayıdaki gemi araçlarından dolayı Yelken Şehri diye de biliniyor. Yeni Zelanda’nın yerli halkı olan Maoris, ağırlıklı olarak zengin doğa ve su kaynakları yüzünden savaşa girdiğinden dolayı şehri 100’den fazla sevgilisi olan bakire anlamına gelen “Tamaki Makau Rau” olarak adlandırıyor.

Auckland, aşırı sıcaklık yaşatmayan ılıman bir iklime sahip. Yeni Zelanda’nın en güneşli yerlerinden biri olarak kabul edilir. Yağış miktarı yılda dört ay, yıl boyunca da ortalama 137 güne kadar ulaşıyor.

Birçok restoran ve kafe bulunmasının yanında mutfağı da nüfusu kadar çeşitlidir. Yerel olarak üretilen geniş şarap yelpazesi de olduğunu da unutmayalım. Kentin merkezinde etnik restoranlar ve dükkanlar ile özellikle Asya tarzı yemek mekanlarını bol bol bulabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Auckland uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Auckland’da Görülecek Yerler ve Yapılabilecek Şeyler

Auckland’da limandan denize yelken açarak maceralı ve eğlenceli vakit geçirebilir ve Auckland Harbor Köprüsü’nden bungee jumping yaparak atlayabilirsiniz. Plaj kıyılarında ata binmek veya golf oynamak da seçenekleriniz arasında. Auckland Sky Tower’da Sky Jump ve Skywalk ile en iyi dizlerinizi titretecek anlar yaşayabilirsiniz.

Auckland’da Görülecek Yerler

Sky Tower: 328 metre yükseklikte duran bir gözlem ve iletişim kulesi olan Sky Tower heyecandan kalbinizi yerinden çıkartacak olan Sky Jump ve Sky Walk etkinliklerini yapabileceğiniz yer olarak öne çıkıyor.

Auckland Botanik Bahçeleri: Nefis bahçe yolları ve dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli bitki türleri sunuyor.

Auckland Müzesi: Yeni Zelandalıların kültürel ve ruhsal geçmişinin yansıtıldığı yer. Zengin kültürlerine ve insanlık tarihine bir göz atmak isterseniz pişman olmayacağınız kadar etkileyici bir yer.

Stardome Gözlemevi: Stardome Gözlemevini ziyaret ederek görülebilen evrene beş dakika içinde ulaşabilirsiniz. Burası, uzanıp rahatlıkla evreni deneyimleyebileceğiniz 360° lik bir planetaryum.

Büyük Mercan Adası: Her şeyden uzakta: sahil, sörf, balıkçılık, denizcilik ve tüplü dalış ile tatilin en güzelini yaşayabileceğiniz bir ada. Muhteşem manzaranın ve doğanın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Kelebek Deresi: Yeni Zelanda’nın en renkli yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Egzotik kelebekler, kuşlar, balıklar ve sürüngenler ile birlikte birçok çeşitli canlıyı görebilirsiniz.

Yeni Zelanda’nın en kalabalık ve en şehirleşmiş yerleşim yeri unvanına sahip olan Auckland, ülkenin kuzey adasında Yeni Zelanda kültürünü deneyimleyebileceğiniz bir destinasyon.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here