Uçak Bileti

Şaşırtan gelenekleriyle ünlü kabileleri, çöl kumlarının ele geçirdiği kasabaları, muhteşem doğal güzelliklere ve vahşi yaşama ev sahipliği yapan doğa alanları ve kültürel zenginlikleriyle büyüleyen Namibya, Afrika coğrafyasının en etkileyici ülkelerinden biri. Eğer siz de yeni maceralar ve keşfedilmemiş rotalar peşindeyseniz, seyahat planlarınıza Namibya’yı eklemeyi unutmayın. İşte Namibya’da görebileceğiniz etkileyici yerlerden bazıları.

Namibya’da Görebileceğiniz 4 Yer

1. Sossusvlei

Dünyanın en eski çölünün yer aldığı, kum tepeleriyle kuşatılan bir tuzla olan Sossusvlei, Namibya sınırlarında görüp görebileceğiniz en harika yerlerden biri. Gezginlerin yanı sıra fotoğraf meraklılarının da gözdesi olan bu yer Namib Naukluft National Park’ta bulunuyor. İnsanı sonsuz bir huzura boğan sessizliği, huzurlu atmosferi ve şahane manzarasıyla hafızanıza kazınan Sossusvlei, Namibya’ya gelmek için en iyi sebeplerden.

2. Kolmanskop

Mobil Uygulama

İnanılması zor bir görüntüye sahip olan Kolmaskop, ülkenin batı bölümünde konumlanıyor. Yaşamın devam ettiği yıllarda bölgedeki elmas rezervi nedeniyle oldukça şatafatlı günler geçiren bu kasaba, günümüzde tam anlamıyla bir hayalet şehre dönüştü. Öğleden sonra esen sert rüzgarların etkisiyle kumlarla kaplanan bu kasabayı ziyaret etmek ve fotoğraf çekmek için özel izin almak gerekiyor. 1956 yılından bu yana yaşamın olmadığı bu kasaba 1980’li yıllardan sonra turizme kazandırıldı.

3. Etosha National Park

Seraplar Bölgesi ve Kuru Su Bölgesi gibi isimlerle de anılan Etosha National Park (Etosha Milli Parkı), Afrika coğrafyasının en önemli ve popüler vahşi yaşam alanlarından. Ülkenin kuzey bölümünde yer alan bu park, 1907 yılından bu yana koruma altında. Beyaz ve gümüş renkleri andıran kumlarıyla bilinen Etosha Tuzlası’na da ev sahipliği yapan Etosha National Park, yaklaşık 22 bin kilometrekarelik bir alan üzerinde kurulu.

4. Dead Vlei

Kelime anlamı ölü bataklık olan Dead Vlei, ilk bakışta ürkütücü bir görüntüye sahip. Burayı görünce dünyada unutulup kalmış çorak bir bölgeye geldiğinizi düşünebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız zira buradaki ağaçları besleyen su kaynakları kum tepeleri nedeniyle bölgeye ulaşamadığı için çevreyi kuşatan akasya ağaçlarının tamamı ölü durumda. Günümüzden 9 bin yıl önce canlı bir bölge olan Dead Vlei, bugün ise şaşırtıcı görüntüsüyle fotoğraf sanatçılarının favori çekim mekanlarından biri haline geldi.

Eğer siz de bu mükemmel coğrafyayı görmek ve enfes anılar biriktirebileceğiniz bir seyahat istiyorsanız, Namibya uçak bileti kampanyalarına göz atmalısınız. Yolculuk hazırlıklarınızı yaparken vize için gereken belgelerinizi hazırlamayı da ihmal etmeyin ve Afrika’nın bu ilginç coğrafyasını daha fazla bekletmeyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here