PAYLAŞ

Güney Afrika coğrafyasının en popüler turizm destinasyonlarından biri olan Güney Afrika Cumhuriyeti, vahşi yaşama tanıklık edebileceğiniz büyüleyici milli parkları, enfes doğası ve ilginç geleneklere sahip zengin kültürel yapısıyla göz kamaştırıyor. Fotoğraf meraklıları ve doğa aşığı gezginlerin gözdesi olan bu Afrika ülkesi, şahane manzaraları ve tarihi geçmişiyle de öne çıkıyor. Güney ve doğusunda Hint Okyanusu, kuzeyinde Botswana, kuzeydoğusunda Swaziland, Rodezya Mozambik, güneybatısında ise Atlas Okyanusu ile komşu olan Güney Afrika, ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından bir ayı geçmeyen seyahatleri için vize talep etmiyor. İşte bu göz alıcı ülkede görmeniz gereken turistik yerlerden bazıları.

Güney Afrika’da Görmeniz Gereken 3 Yer 

1. Masa Dağı Milli Parkı 

Üzerinde bulunduğu Masa Dağı’nın ismini alan ve 1998 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Masa Dağı Milli Parkı (Table Mountain National Park), ülkenin en çok turist çeken yerlerinden biri. UNESCO koruması altında bulunan bu bölge, nadir bitki türlerine ev sahipliği yapan eşsiz doğasıyla ünlü. Masa gibi dümdüz duran zirvesi nedeniyle bu ismi alan Masa Dağı’nın; Atlantik Okyanusu, şehir ve Camp Bay’ı kapsayan nefis manzarası da bu bölgeyi görmek için harika bir sebep olabilir. Ülkenin güneybatısında yer alan bu bölgeyi kuş bakışı görmek isteyenler ise Masa Dağı, Cape Town ve Cape Yarımadası üzerinde düzenlenen özel helikopter turlarına katılabilir.

2. Krugers Milli Parkı

Yaklaşık 20 bin kilometrekarelik devasa bir alan üzerinde yer alan ve ilk açıldığı yıllarda Sabi Game Reserve ismini taşıyan Krugers Milli Parkı (Krugers National Park), hem dünya da hem de Güney Afrika sınırlarında vahşi yaşamı keşfedebileceğiniz en muhteşem noktalardan biri. Ülkede kurulan ilk ulusal park olmasıyla da bilinen Krugers Milli Parkı, Limpopo ve Mpumalanga eyaletleriyle Mozambik ve Zimbabwe ülkeleri arasında konumlanıyor. Kamp alanlarının yanı sıra vahşi hayvanlar ve etkileyici bir doğa arasında yapılan safari turlarıyla da turistlerin ilgi odağı olan bu milli park, 1926 yılından bu yana Hükümet koruması altında.

3. İnsanlığın Beşiği

Johannesburg şehrine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta konumlanan İnsanlığın Beşiği (Cradle of Humankind), arkeolojik öneme sahip 600’e yakın mağaradan oluşan bir bölge. Ortalama 474 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bu bölgede milyonlarca yıl önce yaşamış insan ve hayvan fosilleri bulundu. Witwatersrand Üniversitesi araştırmacıları tarafından keşfedilen bu fosiller insanlık tarihine ışık tutan bilgilere ulaşılmasını sağladı. Arkeolojik ve tarihi olaylara ilgi duyanlar için heyecan uyandıran bu eşsiz bölge, Güney Afrika seyahatlerinin en etkileyici ziyaret noktalarından.

Eğer siz de nefes kesen doğal güzellikleriyle hayranlık uyandıran bu Afrika ülkesini ziyaret etmek istiyorsanız Güney Afrika uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

loading-YouTube-player_zps9255a050