Uçak Bileti

Afrika’nın en ünlü milli parklarına ev sahipliği yapan bir doğa cenneti olan Tanzanya, büyüleyici güzellikteki manzaraları ve tertemiz havasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Eşsiz doğasının yanı sıra vahşi yaşama meraklı olan gezginlerin katıldığı heyecanlı safari turları, sımsıcak güneşin yükseldiği bembeyaz kumsalları ve dalışa elverişli zengin sualtı dünyasıyla da göz kamaştıran bu ülke, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlıyor.

Tanzanya’da Görülmesi Gereken 6 Yer

1. Kilimanjaro Dağı Milli Parkı

Dünya Mirası Sit Alanı olan ve Tanzanya’nın en çok ziyaret edilen turistik mekanları arasında yer alan Kilimanjaro Dağı Milli Parkı, doğa tutkunlarının yanı sıra tırmanış yapan dağcıların da gözdesi. Özellikle ekim ve haziran ayları arasında bölgeye çok sayıda dağcı gelip, kamp ve tırmanış etkinliği yapıyor.

2. Serengeti Milli Parkı

Tanzanya’nın en büyük milli parkı olan Serengeti Milli Parkı, vahşi yaşamı yerinde görmek isteyen pek çok turisti kendine çekiyor. Afrika antilobui zebra gibi binlerce hayvan türünün yaşadığı bu park aynı zamanda bir milyondan fazla hayvanın da göz rotası üzerinde bulunuyor.

Mobil Uygulama

3. Zanzibar

Dalış tutkunlarını kendine hayran bırakan zengin su altı yaşamıyla ünlü olan Zanzibar‘da yunuslar ve dev kaplumbağalarla yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Bakir koyları, enfes doğası ve romantik günbatımı manzaralarıyla balayı çiftlerinin gözde seyahat rotaları arasında yer alan bu Tanzanya adasının en popüler noktası ise Nungwi kasabası. Zanzibar Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vizesiz seyahat imkanı sağlıyor.

4. Ngorongoro Koruma Alanı

Kuş gözlemcileri ve vahşi yaşam turlarının gözde rotası olan Ngorongoro Koruma Alanı, Serengeti Milli Parkı ile Manyara Gölü arasında konumlanıyor. Binlerce hayvan ve bitki türünü görebileceğiniz bu koruma alanını gezmek için her gün düzenlenen safari turlarına katılabilirsiniz.

5. Manyara Gölü Milli Parkı

Binlerce flamingonun yaşam alanı olan Manyara Gölü Milli Parkı, fil ve hipopotam gibi hayvanlarında evi. Bu milli parka geldiğinizde göl üzerinde kanoya binebilir, bisiklet turu yapabilir ya da kuş gözlemcilerinin arasında karışıp, doğal yaşamın tadını çıkarabilirsiniz.

6. Mafia Adası

Sualtı yaşamının en zengin olduğu bölgelerden biri olan Mafia Adası, özellikle mayıs ve ekim ayları arasında dalış sporuyla uğraşanların akınına uğruyor. Nesli tükenme tehlikesi olan yeşil kaplumbağaların üreme alanı olarak da bilinen bu adada, sualtının eşsiz güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Eğer siz de doğal güzellikleriyle büyüleyen bu şahane coğrafyayı keşfetmek istiyorsanız Tanzanya uçak bileti kampanyalarına göz atarak seyahat hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here