Uçak Bileti

Hafızalardan silinmeyen pembe dizileri, birbirinden başarılı futbolcuları ve aşkın simgesi haline gelen tangosuyla ünlenen Arjantin, sıcakkanlı insanların yaşadığı büyüleyici bir coğrafya. Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında konumlanan bu göz alıcı ülke muhteşem mimarisi, el değmemiş doğal güzellikleri ve kültürel zenginliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Arjantin’de Görebileceğiniz 5 Yer

1. Buenos Aires

Buenos Aires’in merkezi olarak kabul edilen Plaza Del Mayo‘da başkanlık sarayı olan Casa Rosada, sömürge döneminden kalan Cabildo, Neo-Klasik tarzdaki Katedral Metropolitana, kolonyal döneminden kalan banka binaları ve Gobierno Evi görülmeye değer. Museo Nacional de Bellas’ta (Güzel Sanatlar Müzesi) Renoir, Rodin, Monet, Gaugin, Van Gogh ve Goya gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.

2. Iguazú Şelalesi ve Iguazú Milli Parkı

Iguazú Nehri ve Iguazú Milli Parkı, Brezilya ve Arjantin arasındaki sınırı oluşturuyor. Iguazu kelimesi Guarani dilinde Büyük Sular anlamına geliyor. 1984’ten bu yana UNESCO tarafından Doğal Dünya Mirası kabul edilerek koruma altına alınan bölge, Arjantin’in en önemli turistik yerlerinden biri. 80 m yüksekliğinde ve 3 km genişliğindeki Iguazú Şelalesi, dünyanın en muhteşem şelalelerinden biri. 2000’in üzerinde bitki türünün tespit edildiği parkta, jaguar, kaplan, dev karıncayiyen ve Brezilya su samuru gibi yaban hayatı canlıları da yaşıyor.

3. Patagonya Buzulu

Mobil Uygulama

Engebeli, yüksek dağların arasında, çok sayıda buzul göllerinden oluşan olağanüstü doğal güzellikleri barındıran bir alan olan Los Glaciares’daki Patagonya Buzulu, 14.000 kilometre karelik alanıyla parkın yaklaşık yarısını kaplıyor. Arjantin gezilecek yerler arasında en değerli yerlerden biri olan; 47 buzul alanı ve bunlardan bağımsız 190 küçük buzul ile dünyada Antartika dışında en büyük buzul alanı olma özelliğine sahip. 1981’de UNESCO Dünya Mirası Vakfı tarafından koruma altına alınan bölge, Güney Amerika’daki buzulları görmek için en ideal yer.

4. Peninsula Valdes

Peninsula Valdes, Arjantin’in Chubut şehrinde, güney Atlantik içine doğru 100 km uzanan ve 4000 kilometre kareye yayılan bir burun. Kasaba, geniş kumlu ve çakıllı plajlar, kum tepeleri ve küçük adaların yer aldığı bölge, turizm sezonu olan Eylül-Mart ayları arasındaki dönemde hizmete açılıyor. Zira, bölgede yine belirli dönemlerde yüksek gel-gitler nedeniyle denizaslanları ve penguen kolonileri gözlemleniyor. Arjantin gezilecek yerler arasında yer alan Punta Pardelas kasabasında, dalış ve tüplü dalış yapılıyor.

5. Mendoza

Mendoza, Arjantin’in batısında yer alan, bir Güney Amerika kenti. Şarap üretimi, bağları ve şarap evleriyle ünlü olan Mendoza’da mutlaka görülmesi gereken yerler Mendoza şarap bağları, Plaza de Independencia, Parque General San Martin, Museo Fundacional ve Plaza España. Kentin dört ana meydanı olan Plaza San Martin, Plaza Chile, Plaza İtalia ve yemyeşil peyzajı ile içinizi açan Plaza España da Mendoza’nın görülmesi gereken yerlerinden.

Arjantin, kendine özgü atmosferi, doğası ve mimarisiyle baş döndürücü bir ülke. Siz de Arjantin uçak bileti kampanyalarına göz atarak Güney Amerika’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Arjantin’i keşfedin!

NOT: Arjantin vizesi hakkında detaylı bilgilere de Turna.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here