Uçak Bileti

UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan 2 bin yıllık büyüleyici çeltik tarlaları, birbirinden etkileyici tropik adaları ve enfes doğasıyla Asya kıtasının en cezbedici ülkeleri arasında bulunan Filipinler, El Nido, Palawan Adası, Bohol, Panglao ve Mindoro adaları gibi 7 binden fazla ada ve adacıktan meydana geliyor. Şaşırtıcı dünyalarıyla dikkat çeken etnik toplulukları ve aktif yanardağlarıyla fantastik bir görünüme sahip olan Filipinler, fotoğraf karelerini andıran manzaraları ve güleryüzlü insanlarıyla keşfedilmeyi bekleyen bir coğrafya.

Filipinler’de Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Şehir

1. Manila

Filipinler’in başkenti olan Manila, ülkenin en büyük adası olan Luzon’da Manila Bay’ın doğu kıyısında bulunuyor. 10 milyonu geçen nüfusuyla oldukça kalabalık ve hareketli bir yerleşim yeri olan Manila’ya Türkiye’den direkt uçuş imkanı da var. Yaklaşık 13 saat süren bu yolculuk sonrasında şehrin popüler turistik noktaları olan Intramuros (Eski Şehir) Bölgesini, Santiago Kalesi’ni ve Manila Katedrali’ni ziyaret edebilirsiniz.

2. Puerto Princesa

Filipinler’in 38 bağımsız şehrinden biri olan Puerto Princesa, 300 bine yaklaşan nüfusuyla ülkenin önemli turistik noktaları arasında bulunuyor. 1872 yılında kurulan bu etkileyici şehirden, dünyanın 7 harikasından biri olarak bilinen Subterranean River (Yeraltı Nehri), Honda Bay Sahil Bölgesi ve Hapishane bölgesini gezmeden ayrılmayın. Ayrıca isteyenler, çevrede bulunan timsah ve kelebek çiftliklerine de uğrayabilir.

Mobil Uygulama

3. Cebu City

Ülkenin en büyük ikinci yerleşim bölgesi olan Metro Cebu’nun merkezi konumundaki Cebu City, 900 bini aşan nüfusuyla Visayas bölgesinin önde gelen ticaret ve eğitim merkezlerinden birini oluşturuyor. Cebu adasının doğu kıyısında yer alan bu şehir, aynı zamanda ülkenin taşımacılık üssü olarak da kullanılıyor.

4. Tagbilaran

Cebu City’ye kıyasla oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip olan Tagbilaran sehri, dünyaca ünlü Çikolata tepeleri (Chocolate Hills), rüya gibi manzaralarla karşılaşacağınız dalış noktaları ve şahane plajlarıyla bilinen Bohol Adası’nın ana limanı durumunda. Her yıl çok sayıda turist ağırlayan bu şehirde küçük bir mola verdikten sonra adanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

5. Davao City

Filipinler’in en kalabalık üçüncü yerleşim birimi olan Davao Bölgesi’nin merkezi konumundaki Davao City, 2 bin 444 kilometrekarelik yüzölçümüyle ülkenin en geniş yerleşim yeri olma özelliğine sahip. Mindanao’nun ticaret ve endüstri merkezi olarak bilinen bir buçuk milyon nüfuslu bu şehir, ülkenin en yüksek dağı olan Apo Dağı’na da ev sahipliği yapıyor.

Sınırları aşıp, başka dünyaları tanımak ve keşfedilmemiş sayısız doğal güzelliği barındıran bu ada ülkesine gitmek için Filipinler uçak bileti fırsatlarına göz atıp, büyüleyici bir Asya rüyası içine sürüklenebilirsiniz.

Turna.com üzerinden Filipinler vizesi bilgisine de detaylarıyla ulaşabilirsiniz!

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. Fİlipinlerin en önemli turizm merkezi Boraçayı da eklemk lazım listeye. Gerçi şehirden ziyade küçük bir ada ama.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here