PAYLAŞ

Fransa’nın Savoie bölgesinde, Alplerin görkemi arasında minik bir göl kenarında kurulu, büyüleyici bir yer olan Anncy, sevimli ve huzur dolu bir güney Fransa kasabası. Fransa’nın en güzel köşelerinden olan Anncy, İsviçre sınırında, Fransa ve Avrupa’nın önemli kayak merkezlerinin yanı başındaki Albertville şehrine çok yakın bir konuma sahip.Romantik atmosferiyle rüya gibi, minicik bir şehir olan Anncy’nin, uzun kadife perdeli, yüksek duvarlı eski restoranları, gole bakan zevkli döşenmiş ufak odalı otelleri, enfes lezzetteki balıkları ve sanki o yapraklara ilk siz basıyormuşsunuz izlenimi veren harika patikaları bulunuyor.

Fransa’nın Kartpostal Kasabası, Annecy

Güneydoğu Fransa’da, Cenevre’nin 35 km güneyinde, Annecy Gölü’nün (Lac d’Annecy) kuzey ucunda yer alan Anncy, yamaç paraşütünde dünyanın önde gelen adresi. Tam bir kartpostal kasabası olan, gölü, Alp zirveleri ve her köşesiyle huzurlu Anncy, kalabalıktan, gürültüden, aceleden, kirli sokaklardan, karmaşadan uzak eşsiz bir yerleşim. Daha çok İngilizler tarafından ziyaret edilen turistik bir yer olan Anncy’e Cenevre’den kara yoluyla Fransız ve İsviçre köyleri, küçük kasabaları arasında ormanlık yollardan geçerek ulaşıyor, gördüğünüz her anı kayıt altına almak istiyorsunuz.

Kasabanın eski yerleşim bölgesi sokak sokak gezilecek kadar güzel. Nehrin üzerinden geçtiğiniz romantik köprüler, Orta Çağ şatoları, Arnavut kaldırımlı daracık ve renkli başka sokaklar, şarap, çay, peynir satan minik minik dükkanlarla bambaşka ambiyansa sahip bir bölge. Anncy’nin ortasından geçen kanalla ikiye ayrılan ve pek çok yerinde köprülerle bağlanan ana caddesi, Monmartre’yi andıran ressamlar, el işi ürünleri satanlar ve akordeon çalanlarla dolu. Annecy Gölü’nün kenarında ise yürüyüş yapan, paten kayan, skateboard yapan, bisiklet süren ya da sadece güneşlenen insanları görmek mümkün. Diğer yandan deniz bisikletiyle gölün çevresini dolaşabilirsiniz.

Annecy’ye nasıl gidilir

Cenevre’ye 40 km ve Lyon’a çok yakın olan Annecy’ye ulaşım için en çok tercih edilen Cenevre Havalimanı. Havalimanının bir Fransa’ya, bir de İsviçre’ye çıkan iki kapısı bulunuyor. Diğer yandan Annecy’e Lyon’dan da tren ve otobüs ile ulaşım mümkün. Bu kartpostal güzelliğindeki kasabayı keşfetmek için yapmanız gereken tek şey bir Cenevre uçak bileti almak!

Sahip olduğu kanallarla Alper’in Venedik’i unvanına sahip Annecy’de, Chateau d’Annecy ve Le Palais de i’isle kasabanın en çok fotoğraflanan adresleri. En popüler köprüleri olan Pont des Amours ve La Palais de i’isle manzaralı Thiou Köprüsü, Basilique de la Visitation ve Church Of St. Francis ise gezilecek yerleri arasında.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

five − 5 =

loading-YouTube-player_zps9255a050