Cenevre Uçak Bileti 135 TL'den Başlayan Fiyatlarla | Turna.com

En Ucuz Washington Cenevre Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Cenevre
1 aktarmalı - 11s 25d
29 Temmuz 2017, Cumartesi 20:35
Washington - Cenevre
1 aktarmalı - 11s 25d
17 Haziran 2017, Cumartesi 20:35

En Ucuz Cenevre Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Rodos - Cenevre
direkt-uçuş - 2s 15d
27 Mayıs 2017, Cumartesi 16:05
İstanbul - Cenevre
direkt-uçuş - 2s 30d
13 Haziran 2017, Salı 11:40
Antalya - Cenevre
direkt-uçuş - 2s 25d
24 Haziran 2017, Cumartesi 16:35
İzmir - Cenevre
1 aktarmalı - 3s 40d
12 Haziran 2017, Pazartesi 23:20
Ankara - Cenevre
1 aktarmalı - 3s 30d
26 Haziran 2017, Pazartesi 08:50
Kayseri - Cenevre
1 aktarmalı - 4s
28 Mayıs 2017, Pazar 05:45
Adana - Cenevre
1 aktarmalı - 4s 5d
20 Temmuz 2017, Perşembe 08:00
Londra - Cenevre
1 aktarmalı - 5s 20d
26 Haziran 2017, Pazartesi 10:50

Cenevre, İsviçre

Fransız Tadında Bir Şehir
Fransız Tadında Bir Şehir

Avrupa’nın refah seviyesi en gelişmiş kentlerinden biri olan Cenevre, İsviçre’de Cenevre Nehri kıyısında konumlanıyor. İsviçre’nin en çok yabancı çalışana sahip şehirlerinden biri olan Cenevre, Alp Dağları, saat üretimi, lüks mağazaları, küresel holdingleri, bankacılık faaliyetleri ile tanınıyor.

Dünyanın belli başlı örgütlerine evsahipliği yapan şehir, Avrupa tarihine yön veren birçok uluslararası antlaşmanın da imzalandığı merkez olarak biliniyor. İsviçre’nin güneybatısında, Fransa sınırındaki şehir, Rhone ve Arbe nehirlerinin içinden geçtiği global bir merkez.

Cenevre Gezilecek Yerler

Dünyanın saat üretim merkezi olan Cenevre bu unvanını hala koruyor. Saat endüstrisi, lüks el yapımı saat üretim merkezleri ile ciddi bir döviz kazancı sağlayan şehirde bu sektörde binlerce insan çalışıyor. Alp Dağları’nın muhteşem manzarası, Cenevre Gölü, yemyeşil park ve bahçeler, uluslararası örgütlerin merkezi yönetim birimleri, müze ve sanat galerileri ile şehir, Avrupa’nın en önemli çekim merkezlerinden.

Şehri tanımaya başlamak için Cenevre Gölü ve çevresi ilk tercih edilecek yerlerden biri. Gölün Eaux Vives bölümünde bulunan Jet d'eau, su üzerine püskürttüğü ve 140 metre yüksekliğe ulaşan etkisiyle dünyanın en güçlü su fıskiyesi özelliğini taşıyor.

Göl ve çevresindeki peyzaj düzenlemeleri ziyaretçilerini kendine kayran bırakırken, Brunscwick, Charles II'nin mezarı gölü görmeye gelenlerin uğradığı duraklardan. İngiliz Bahçesi, Çiçek Saati ve Ulusal Anıt’ın sıralandığı bölge Mont Blanc Köprüsü’nün sonunda konumlanıyor. Ulusal Anıt, Cenevre ve İsviçre’nin 1815 yılında birleşmesini sembolize ediyor.

Cenevre gezilecek yerler arasında ilk akla gelen sembollerden olan Çiçek Saati (Flower Clock),1955 yılından beri şehirde. 650 çiçekten oluşan saatin renkleri mevsimlere göre değişiyor. Teknoloji ve doğanın uyumunun görüldüğü çiçek saati fotoğraf çekmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği duraklardan biri.

Yeşil alanlarıyla Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Cenevre’de Bastions Parkı, Eaux Vives Parkı, İngiliz Bahçesi, Rousseau Adası ve Alphin Bahçesi şehrin en ünlü parkları arasında.

Zengin koleksiyona sahip müzeleriyle ün yapan Cenevre’de 40’tan fazla müzeyi ziyaret etmek mümkün. Ulusal tarih, kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren müzelerden,  Sanat ve Tarih Müzesi, Patek Phillippe Müzesi, Limonluk ve Botanik Bahçeleri, Uluslararası Reform Müzesi listeye eklenmeli.

Şehrin en eski bölümündeki (Old Town) Saint Peter's Katedrali (Cathédrale de St Pierre), 157 basamağa sahip. Kulesinden Cenevre Gölü ve kentin kuş bakışı manzarasının görülebildiği katedral en ilgi çekici mimari yapılardan biri.

Cenevre’ye Nasıl Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Antalya Havalimanı’ndan düzenli direkt uçuşların bulunduğu Cenevre’ye belli başlı Avrupa şehirlerinden aktarmalı olarak uçmak mümkün. Cenevre uçak bileti fiyatlarına bakmak bu sürecin ilk adımı olabilir. Öte yandan İsviçre içerisinde tren ve otobüs yolculuğu ile de Cenevre’ye ulaşılabiliyor.

İsviçre’nin sınır kenti Cenevre, muhteşem Alp Dağları Manzarası, etkileyici mimari yapıları ve insanı kendine hayran bırakan anıt ve heykelleriyle keşfedilmeye değer.

Cenevre Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
28/14
29/15
29/19
26/16
28/16

Yakınlardaki Şehirler

Cenevre etrafındaki yerleri keşfet

 • Chambery Aix Les Bains

  Chambery Aix Les Bains

 • Villars Bvb

  Villars Bvb

 • Sion

  Sion

 • Liyon

  Liyon

 • Bern

  Bern

Cenevre İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: