PAYLAŞ

İçinden geçen kanallar nedeniyle Fransa’nın Venedik’i olarak da anılan Annecy, ülkenin İsviçre sınırı yakınlarında Annecy Gölü’nün ise kuzey ucunda kurulu. Fransa’ya gelen turistlerin en çok tercih ettiği tatil noktaları arasında bulunan bu şirin yerleşim yeri, romantik atmosferiyle balayı çiftleri için de oldukça ideal bir seyahat rotası. Alp dağlarının muazzam manzarasına karşı hoş zamanlar geçirebileceğiniz bu şehir, kış aylarında kayak severlerin uğrak adresi haline geliyor.

Annecy’de Ziyaret Edilecek 5 Yer

1. Annecy Gölü

Annecy Gölü, hem manzarası hem de temiz havasıyla görenleri kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahip. Berraklığıyla içme suyu kadar temiz bir görünüm oluşturan bu harika göl çevresinde, sevdiğinizle el ele dolaşıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca deniz bisikletleri ya da göl çevresini gezdiren tekne turlarına katılıp bu güzelliği daha yakından keşfetme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

2. Annecy Tarih Müzesi

Annecy Tarih Müzesi (Le Palais de l’Île), tarih meraklısı gezginlerin buluşma noktalarından biri. Kültürel geziler yapmayı sevenlerin birbirinden etkileyici tarihi parçalar ve koleksiyonlar karşısında mest olacağı bu müzenin geçmişi ise bir hayli ilginç zira Orta Çağ döneminde hapishane olarak kullanılıyordu.

3. Thiou Köprüsü

Thiou Köprüsü (Bridge of the Thiou), fotoğraf tutkunlarının çekim yapmak için tercih ettiği yerlerden biri. Eski şehir merkezinde bulunan bu tarihi köprü, şehrin en popüler turistik yapılarından olduğu için üzerinde hiç eksilmeyen bir kalabalıkla karşılaştığınızda paniklemeyin. Onların arasına karışın ve manzaranın tadını çıkarın.

4. Aşıklar Köprüsü

Aşıklar Köprüsü (Lover’s Bridge)‘nün Fransızca ismi ise Pont des Amours. Vasse kanalının girişinde yer alan bu tarihi köprü, isminden de anlaşılacağı üzere şehre gelen aşıkların buluşma noktalarından. Muhteşem manzarasıyla isminin hakkını veren bu köprü, yaz aylarında doğanın kış aylarında ise beyaz örtünün güzelliğiyle süsleniyor.

5. Eski Şehir 

Romalılar döneminden kalma tarihi bir yerleşim yeri olan Eski Şehir (Old Annecy), şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz şahane bir yer. Özellikle haftasonlarında oldukça kalabalık olan Eski Şehir, mimarisi ve köklü tarihinin yanı sıra araç trafiğine kapalı yürüyüş bölgesi, hediyelik eşya dükkanları, kafeleri ve restoranlarıyla da şehrin cazibe merkezi oluyor.

Fransa uçak bileti fırsatlarına göz atarak bu şehrin büyüleyici atmosferini keşfedip, kanallar çevresinde keyifli bir yürüyüş yapma şansı bulabilirsiniz. Mimarisiyle masal diyarlarını andıran renkli ve huzur dolu bir şehir olan Annecy’de, zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacaksınız. Bu etkileyici şehri gezmek için seyahat planınızda en az bir gün ayırmayı ihmal etmeyin.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

two + 16 =

loading-YouTube-player_zps9255a050