Coimbatore Havalimanı Hakkında

Coimbatore Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Coimbatore Uluslararası Havalimanı Hindistan’ın Tamil Nadu bölgesinde bulunan Coimbatore kentine hizmet verir. Peelamedu mahallesinde yer alan havalimanı, Coimbatore şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta. Hindistan’ın en yoğun on sekizinci havalimanı olan Coimbatore Uluslararası Havalimanı, genellikle ulusal uçuşlar için kullanılır. Havalimanından Sharjah, Chennai, Delhi, Mumbai, Singapore, Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Bhubaneswar, Colombo, Goa, Hyderabad, Kochi gibi merkezlere karşılıklı seferler yapılır. Coimbatore Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine toplu taşıma veya araç ile kolayca ulaşılabilir.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine 2, 2D, 10A, 16A, 16B, 39, 41C, 90, 90A numaralı 9 ayrı otobüs hattı ile ulaşım sağlanıyor. Otobüsler terminalin 900 metre ilerisindeki SITRA otobüs noktasından 3 dakika aralıklarla hareket ediyor. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık 45 dakika sürüyor ve biletler otobüs şoföründen temin ediliyor. Otobüslerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri SITRA otobüs noktalarından öğrenilebiliyor.

Taksi

Coimbatore Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri de taksileri kullanmak. Terminal çıkışında taksileri bulabilirsiniz. Ayrıca Coimbatore Taxi, Kovai Airport Tourist veya Coimbatore City Taxi şirketlerinden telefon ile de taksi çağırabilirsiniz. Havalimanından taksiyle şehir merkezine ulaşım ücreti yaklaşık 233 INR tutuyor ve yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Havalimanında dört adet firmanın araç kiralama ofisleri bulunmakta. Bunları bir kısmının havalimanı civarında ve şehir merkezinde de ofisleri mevcut. Bu ofislerden kiralayabileceğiniz gibi internet üzerinden de araç kiralayarak kolaylıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak Hindistan, iklimi gereği sıcak bir ülke olduğu için kiraladığınız aracın klimalı olmasına dikkat etmenizde fayda var. Klimalı araç fiyatları klimasızlara göre fiyat açısından farklılık göstermekte. Buna ek olarak, Hindistan'da birçok araç kiralama ofisi, aracı bir şoför ile kiralama imkânı tanıyor ama dilerseniz şoförsüz araç da kiralayabilirsiniz.

Auto Rickshaw

Genel adı "rickshaw" olan ancak yaygın olarak "tuk tuk" şeklinde de adlandırılan motor taksilerle Coimbatore Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak mümkün. Bu araçları terminal çıkışında bulabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ücreti gündüzleri yaklaşık 157 INR, geceleri ise 236 INR tutuyor. 

Şehir Merkezinden Coimbatore Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

Coimbatore Uluslararası Havalimanı Hindistan’ın Tamil Nadu bölgesinde bulunan Coimbatore kentine hizmet veren bir havalimanı. Peelamedu mahallesinde yer alan havalimanının Coimbatore şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 13 kilometredir. Hindistan’ın en yoğun on sekizinci havalimanı olan Coimbatore Uluslararası Havalimanı, genellikle ulusal uçuşlar için kullanılır. Havalimanından Sharjah, Chennai, Delhi, Mumbai, Singapore, Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Bhubaneswar, Colombo, Goa, Hyderabad, Kochi gibi merkezlere karşılıklı seferler yapılır. Havalimanında 2 tekerlekli, 4 tekerlekli ve engelli araçlar için kısa ve uzun süreli park imkanları bulunur. Gidiş terminalinde atıştırmalıkların bulunabileceği kafeteryalar mevcut. Terminalde ayrıca bavul taşıma arabaları da var. Şehir merkezinden Coimbatore Uluslararası Havalimanı'na ulaşım aşağıdaki yöntemlerle sağlanır.

Otobüs 

Şehir merkezinden havalimanına 2, 2D, 10A, 16A, 16B, 39, 41C, 90, 90A numaralı 9 ayrı otobüs hattı ile ulaşım sağlanıyor. Otobüsler şehir merkezinin çeşitli noktalarındaki SITRA duraklarından hareket ediyor. Havalimanına ulaşım yaklaşık 45 dakika sürüyor ve biletler otobüs şoföründen temin ediliyor. Otobüslerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerini SITRA otobüs noktalarından öğrenebilirsiniz.

Taksi

Coimbatore Uluslararası Havalimanı’na ulaşmanın en kolay yollarından biri de taksileri kullanmak. Şehir merkezinin birçok noktasında taksileri bulabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksiyle ulaşım ücreti yaklaşık 233 INR tutuyor ve yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Auto Rickshaw

Hindistan'da yaygın olarak kullanılan "rickshaw" isimli motor taksiler, şehir merkezinden Coimbatore Uluslararası Havalimanı'na ulaşımda tercih edilebilir. Bu araçlarla havalimanına ulaşım ücreti gündüzleri yaklaşık 157 INR, geceleri ise 236 INR tutuyor. 

Coimbatore Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Avinashi Road, Coimbatore, Tamil Nadu 641014, India

Telefon Numarası: +91 422 257 44002 / +91 422 257 3569

Peelamedu Yakınındaki Havalimanları

 • Male (Male Havalimanı)
  Male (Male Havalimanı)
 • Phuket (Phuket Havalimanı)
  Phuket (Phuket Havalimanı)
 • Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
  Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
 • Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
  Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
 • Dubai (Dubai Havalimanı)
  Dubai (Dubai Havalimanı)
 • Dubai (Sharjah Havalimanı)
  Dubai (Sharjah Havalimanı)
 • Kuala Lumpur (Klia Havalimanı)
  Kuala Lumpur (Klia Havalimanı)
 • Kuala Lumpur (Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı)
  Kuala Lumpur (Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı)
 • Doha (Doha Havalimanı)
  Doha (Doha Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.