Nacil Air India Hava Yolları Uçak Bileti
Turna.com'da

Nacil Air İndia Havayolları Hakkında

Hindistan Cumhuriyeti’ne ait olan Air India Limited tarafından işletilen Nacil Air India Hava Yolları Hindistan’ın en büyük hava yollarından biridir. 2014 yılından beri Star Alliance üyesi olan hava yollarının ana merkezi Yeni Delhi’de bulunan Indra Ghandi Uluslararası Havalimanı’ndadır. Kuruluş tarihi 1932 olan şirket Hindistan’ın milli hava yoludur. Nacil Air India Hava Yolu filosu, Airbus ve Boeing ailesine ait 125 uçaktan oluşmaktadır. Yan kuruluşları olan Alliance Air ve Air India Express hava yollarının destinasyonları ve filolarıyla birlikte Nacil Air India Hava Yolu filosu çok büyük bir uçuş ağına sahiptir.

2017 yılında 20 milyona yakın yolcu taşımış ve  %18’lik pazar payıyla Hindistan’ın en büyük hava yolu şirketi olan Nacil Air İndia Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan Nacil Air India Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve Nacil Air India Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Nacil Air India Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

İç hatlar ve dış hatlar da dahil olmak üzere Nacil Air India dünya çapında 94 destinasyona tarifeli uçuşlar düzenlemekte. Bu destinasyonlar arasında New York, Dubai, Frankfurt, Sydney, Bangkok, Stockholm, Seul ve Tokyo da bulunuyor.

Nacil Air India Hava Yolları’nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Star Alliance üyesi olan Nacil Air India Hava Yolları, Türk Hava Yolları, United Airlines, Singapore Airlines, LOT Polish Airlines, EgyptAir ve Lufthansa gibi dünyaca bilinen önemli hava yollarıyla codeshare(uçuş paylaşımı) anlaşmasına sahip. 

Check-in İşlemleri

Nacil Air India, online check-in hizmeti verir. Mobil olarak ya da şirketin resmi internet sitesinden check-in yapabileceğiniz gibi Nacil Air India Hava Yolu rezervasyon ve check-in işlemlerinizi turna.com üzerinden de yapabilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuştan 48 saat önce başlar ve uçuşa 2 saat kala biter.

Turna.com üyesi iseniz “Biletlerim” menüsü üzerinden, işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklayarak işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Üye değilseniz, Rezervasyon Kontrol bağlantısı üzerinden PNR ve soyad bilgilerinizi girerek online check-in işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Hava yolu, yolcularına 8 kg sınırını aşmayacak şekilde1 parça el bagajı hakkı tanır. Bagaj 55*35*25 cm boyutlarında olmalıdır. El bagajı dışında bir adet laptop, el çantası, şemsiye gibi kişisel eşyalara da izin verilir.

Kargo bagajı olarak Birinci sınıf yolcular 40 kg, Business sınıf yolcular 35 kg, Ekonomi sınıfı yolcular 25 kg ve çocuk yolcular 10 kg bagaj hakkına sahiptir. Bagajlarda üst limit 32 kg olarak belirlenmiştir. Uçuşların uzunluğu ve bagajın ağırlığına göre ekstra bagaj ücretleri değişkenlik gösterebilir. Uluslararası uçuşlarda ekstra bagaj 30 ile 55 dolar arasında ücretlendirilir.

Spor ekipmanları türüne bağlı olarak ekstra bagaj gibi kabul edilir. Gerekli koşulları sağlayan golf ekipmanları 6 kg, kayak ekipmanları 3 kg, balıkçılık ekipmanları ise 4 kg fazladan bagaj olarak taşınabilir.

Koltuk Seçimi

Nacil Air India Hava Yolları uçak biletine sahip yolcuların uçuştan önce koltuk seçme imkânı vardır. Koltuğunuzu internet sitesinden online olarak ya da havalimanında check-in yaparken seçebilirsiniz. Yolculuk yapacağınız destinasyona bağlı olarak fiyatlar ve para birimleri değişiklik gösterir. Avrupa uçuşlarında pencere kenarı koltuklar 12 euro, orta koltuklar 3 euro, ilk sıra ve acil çıkış koltukları 40 euro olarak ücretlendirilir.

Nacil Air India Hava Yolları’nın Üyelik Kartları (Miles Programları)

Flying Return adlı sadakat programıyla üyelerine 10.000 mil puanı topladıktan sonra millerini daha sonraki uçuşlarında kullanma hakkı sunan hava yolunun, Silver Edge, Golden Edge ve The Maharajah adında üç farklı üyelik türü vardır.

Silver Edge üyeleri uçağa binme ve check-in önceliğine, her uçuşta %15 daha fazla mil kazanma ve 10 kg ek bagaj hakkı varken Golden Edge üyelerinin uçağa binme ve check-in önceliğinin yanı sıra lounge erişimi, 20 kg ek bagaj ve %25 daha fazla mil kazanma hakları vardır. The Maharajah Club üyeleri her uçuşlarında %30 daha fazla mil toplarlar. Aynı zamanda  20 kg ek bagaj, lounge erişimi, check-in, uçak giriş ve çıkışlarında öncelik ve daha fazlasına hak kazanırlar.

Yiyecek, İçecek ve İkram & Kabin İçi Genel Özellikler

Nacil Air India Hava Yolları hakkında değinilmesi gereken konulardan biri de yolcularının konfor ve eğlencesine önem verdiğidir. Ekonomi sınıfı yolcuları uluslararası uçuşlarda Avrupa ve Hint mutfağından seçenekler sipariş edebilirler. Vejetaryen ikramlar ve yemekler de seçenekler arasında bulunur. Uluslararası rotalarda ücretsiz alkollü içecek servisi bulunur. Aynı zamanda kabinde bulunan ekranlardan film izlenebilir.

Birinci sınıf yolcular, yolculukları boyunca kendilerine özel olarak ayrılmış alanlarında en ayrıcalıklı servislerle rahat bir yolculuk geçirebilirler. Birinci sınıf kabini sadece 12 yolcu alır. Yolculuk boyunca dilediğiniz yemek, atıştırmalık ve içeceği sipariş edebilir, rahat ve geniş koltuğunuzda keyfinize bakabilirsiniz.

Air India İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Air India uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Air India uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Air India uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Air India PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Air India uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Air India ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Air India ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: