Bilet değişiklik işlemi, hava yolu kuralları çerçevesinde yapılmaktadır. Değişiklik talebini, hava yolu kurallarını göz önünde bulundurarak değerlendirilebilmesi için Online Değişiklik Talebi oluşturmalısın.

Online değişiklik talebini oluşturduktan sonra e-mail ve sms yoluyla sana değişiklik teklifi iletilir. Değişiklik teklifini kabul ettiğinde, talebin işleme alınır. Bilet değişiklik işlemi için; hava yolu kuralları doğrultusunda ceza bedeli, değişiklik ücreti ve değişiklik yapmak istediğin uçuşun bilet fiyatı, daha önce satın aldığın bilet fiyatından fazla ise aradaki fark ücreti, hava yolu tarafından talep edilebilir.

Uçak biletinde değişiklik işlemini online olarak turna.com web sitesi ve mobil uygulamamız üzerinden yapabilirsin.

Biletini üye girişi yaparak satın aldıysan, önce üyelik girişi yapmalısın. Sonra "Biletlerim" menüsünden değişiklik yapmak istediğin bilet için "İşlemler" butonuna tıklayıp "Değişiklik Teklifi" almak için talepte bulunabilirsin.

Biletini üye olmadan satın aldıysan, ana sayfanın üst kısmındaki "Rezervasyon Kontrol" bağlantısına tıklayarak, açılan pencerede PNR ve soyad bilgilerini girdikten sonra "Değişiklik İşlemleri"ni seçerek değişiklik teklifi almak için talepte bulunabilirsin. Değişiklik talebin bize ulaştıktan sonra havayolunun kuralları doğrultusunda talebin değerlendirilecektir. Kurallara göre değişiklik yapılması uygun ise, yine kurallara uygun şekilde talep edilen ücretlerle ilgili tarafına teklif iletilecektir. Teklifin iletildiğinde dair tarafına e-posta ve SMS ile bilgi verilecektir. Teklifi kabul etmen halinde değişiklik işlemine devam edilecek, teklifi reddetmen durumunda ise değişiklik işlemi gerçekleştirilmeyecektir.