Benin Uçak Bileti
Turna.com'da

Benin Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Cotonou 16.170,86 TL
En Ucuz Ay
Nisan
En Sık Uçan Havayolu

Benin Varışlı Popüler Uçuşlar

Benin Varışlı En Ucuz Uçuşları Bul

Ethiopian Airlines
1 aktarmalı - 14s 30d
01 Mart 2024, Cuma 00:05
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 11s 35d
02 Mart 2024, Cumartesi 12:00

Benin Çıkışlı Popüler Uçuşlar

En Ucuz Benin Çıkışlı Uçuşları Bul

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 14s 15d
12 Mart 2024, Salı 00:25

Benin uçuşu ile ilgili bilgiler

Ucuz Benin uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ethiopian Airlines İstanbul Benin 16.171 TL.

En uygun Benin uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 8 gün öncesinden biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Şubat, Mart ve Haziran ayları Benin için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Nisan, Şubat ve Mart.

Türkiye Benin arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Benin şehirlerine en sık uçuş bu şehirlerden gerçekleştirilmektedir: Milano, İstanbul ve Londra. Benin ülkesi içinde içinde en çok uçulan şehirler Cotonou.

Benin Cumhuriyeti, Batı Afrika’da yer alan küçük ülkelerden biri olup yaklaşık 9 Milyon nüfusu bulunmaktadır. Nijer, Burkina Faso, Togo ve Nijerya ile komşudur. Ülkenin resmi dilinin Fransızca olmasının sebebi geçmişte Fransız sömürgesi olmasından kaynaklanır. 1960 Yılında bağımsızlığını kazanan ülkenin önceki adı Dahomey Cumhuriyeti olup daha sonra 1975 Yılında Benin adını almıştır. Ülkenin başkenti Porto Novo’dur.

Kıyı şeridinde Lagünlerin yer aldığı ülkenin iç kısımları tarım yapmaya oldukça elverişlidir. Atakora Sıradağlarının olduğu bölge dağlıktır. Nijer’e komşu olan bölgeler ise nispeten daha düzdür. Ülkenin Güneyinde tropikal iklim hakimdir ve yılda iki kez yağmur sezonu bulunmaktadır. Yağmurun bol olmasından kaynaklı olarak ormanlık alanlar ve savanlar çoğunluktadır.

Ülke’de Fon, Adja ve Yoruba’lar olmak üzere üç temel farklı etnik grup bulunur. Ülkenin en ağırlıklı etnik grubu olan Fon Grubu ülke yönetiminde de söz sahibidir.

Benin’e Türkiye üzerinden direkt uçuş bulunmamaktadır. Ari France ile Paris aktarmalı ve Etiyopya Havayolları ile Afrika aktarmalı uçuşlar bulunabilir. Ülkenin en önemli kenti Cotonou olup en güneyde yer alır. Bu şehirde bulunan Cadjehoun Uluslararası Havalimanı sayesinde Dünya ile bağlantı sağlanmaktadır. Ülkenin başkenti olan Porto Novo’ya da Cotonou üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Benin uçak bileti ile ilgili sorular

  • Benin ülkesine uçan hava yolları hangileridir?
    Türkiye ve Benin arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Ethiopian Airlines, Royal Air Maroc, Kuwait Airways ve Brussels Airlines. En popüler parkur İstanbul - Cotonou olup, Türk Hava Yolları ve Ethiopian Airlines bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
  • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Benin uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Benin uçak bileti bulmanızı sağlar.

Benin Şehirleri

En uygun Benin uçak bileti fiyatı bulmak için gitmek istediğin Benin şehrine tıkla

  • Cotonou Uçak Bileti
    Cotonou

Benin Yakınındaki Ülkeler

Benin Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Benin uçak bileti için Benin uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Benin uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Berlin - Cotonou 18.119,73
İstanbul - Cotonou 16.170,86
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: