facebook pageview

En Ucuz İstanbul Kinshasa Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
27 Şubat 2018, Salı 19:40
Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
28 Şubat 2018, Çarşamba 16:50
Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
06 Mart 2018, Salı 19:40
Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
21 Mart 2018, Çarşamba 16:50
Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
20 Mart 2018, Salı 19:40
Egyptair
İstanbul - Kinshasa
2 aktarmalı - 9s 5d
17 Mayıs 2018, Perşembe 18:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Kinshasa
direkt-uçuş - 5s 50d
12 Mart 2018, Pazartesi 14:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Kinshasa
direkt-uçuş - 5s 50d
25 Şubat 2018, Pazar 14:40

En Ucuz Kinshasa Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Asky
Libreville - Kinshasa
direkt-uçuş - 1s 45d
02 Mart 2018, Cuma 16:55
Kenya Airways
Johannesburg - Kinshasa
1 aktarmalı - 7s 5d
28 Şubat 2018, Çarşamba 01:25
Royal Air Maroc
İstanbul - Kinshasa
1 aktarmalı - 11s 40d
27 Şubat 2018, Salı 19:40
Türk Hava Yolları
Lefkoşa - Kinshasa
2 aktarmalı - 10s 10d
01 Mart 2018, Perşembe 15:10

Kinshasa, Kongo demokratik cumhuriyeti

'' Doğa Harikası Ormanları ve Muhteşem Güzellikleri ile Kinshasa
Kinshasa

Afrika kıtasında bulunan Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük kenti olan Kinşasa aynı zamanda ülkenin on bir bölgesinden biri. Başkent Bölgesi statüsündeki kent, Kongo Cumhuriyeti ile bu bölgede sınırı belirleyen Kongo Nehri kıyısında kurulu bulunuyor.

Tarihi

Eski ismi ile Zaire’nin başkenti ve 13 milyonluk nüfusuyla en büyük kenti olan Kinşasa, Kongo Nehri’nin güney yakasında, nehrin Atlas Okyanusu’na döküldüğü yerden 560 km içeride kurulmuş. Güneyinde Livigstone çavlanı bulunan kent uzun yıllar Belçika Kralı II. Leopold`a ithafen “Léopoldville” adını kullansa da 1967’den bu yana Kinşasa olarak anılıyor. Dünya üzerinde Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan ve Afrika'nın Kahire ve Lagos'tan sonra en fazla nüfusa sahip üçüncü kenti konumunda. Kongo Nehri’nin ayırdığı Kinşasa ile Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti olan Brazzaville bu konumları ile dünya üzerinde birbirine en yakın başkent özelliğine sahipler. Genellikle güler yüzlü olan Kinşasalılar, Belçika sömürgesi olmalarına rağmen Fransız sömürgesi olan komşu Kongo’dan daha iyi Fransızca konuşurlar.

Gezilecek Yerler

Kinşasa, kenti ikiye bölen muhteşem güzellikteki Kongo Nerhri’nin yanı sıra, doğa harikası ormanları, safari, yaban hayatı gözlemleme, orman gezileri ve kampları gibi etkinlikler için sıklıkla tercih edilen bir bölge. Bunların en önemlisi olan Okapi Yaban Yaşam Alanı, el değmemiş yağmur ormanlarına açılan bir kapı niteliğinde. Orta Afrika’nın ilk yerlilerinden olan Pigmelerin ve onlara ait yerel yaşamın da gözenebildiği alanda kamp yaparak benzersiz bir deneyim yaşamanız mümkün. Chutes de Lukia kentin en görülesi bir başka doğa harikası. Ekipman kiralama, restoran hizmetleri gibi olanakların bulunduğu bölgede, göllerin yoğun olarak bulunduğu ve genişlediği bir bölge. Buranın en ilginç deneyimi ise, bonobo türü şempanzeleri yakından görebileceğiniz yetiştirme sahası. Oldukça görkemli bir göl olan Lac de Ma Vallé, çevresi yağmur ormanları ile sarılmış doğa harikası olarak nitelenebilecek bir bölge. Dünyanın dört bir yanından gelen ve yaşı bir yüzyılı aşkın ağaç türlerinin yer aldığı Kisantu Botanik Bahçeleri, sınırları içerisindeki akarsularıyla yüzmeye de olanak sağlıyor. Lac de Ma Valle'deki Zongo Şelalesi, Hayvanat Bahçesi, Boboto Merkezi, Laurent Kabila’nın Mezarı ve Kinsuka Bölgesi kentte ziyaret edilebilecek yerler arasında yer alıyor.

Afrika'nın en büyük 3. ülkesi olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti, 200'ün üzerinde Afrikalı etnik gruptan meydana geliyor. Ülkede 214 dolayında dil kullanılmak ile birlikte, uzun yıllar Belçika kolonisi olduğundan resmi dili Fransızca. Lingalaca, Ciluba, Svahili ve Kongo dilinin de yaygın olarak konuşulduğu ülke nüfusunun çoğunluğunu oluşturan Bantu kabilesi dışında Hristiyanların da bulunduğu kentte bu dine mensup olanları çoğu Katolik mezhebine bağlı. Başkent Kinşasa’da bulunan ve Kinşasa Üniversitesi içerisinde yer alan tarih öncesi dönemlere ait Etnolojik Müzeleri tarihi değerleri açısından gezilebilecek yerler arasında bulunuyor.

Kinşasa’nın belli başlı bulvarlardan biri olan Gombe, özellikle geceleri oldukça hareketli. Kongo tarzı caz olarak bilinen müzik dinlemek için bu cadde boyunca oldukça çok seçenek bulunuyor. Kongo’nun ünlü müziği “ndombolo” ezgileri gündüz sokak aralarında gezerken adeta kulaklarda yankılanıyor. Marce de Valeurs ise kentin başlıca çarşısını oluşturuyor. Buradaki tezgâhlarda rengârenk Afrika kültürünü keşfetmek mümkün. Şehrin güzel sanatlar akademisi olan Académie des Beaux Arts, Afrikalı pek çok ünlü sanatçının eserlerini sergilediği, modern Afrika sanatını yansıtan en özgün eserlerin ziyaretçilerle buluştuğu bir sanat mekânı. Kongo Nehri’nin şahane manzarasının karşı kıyısı olan Brazzaville Congo’yu izlemek, kentin sokaklarında Afrika büyüsünü hissetmek, safari ve orman gezilerine katılmak Kinşasa’da yapılacak etkinliklerden bazıları.

Yeme-İçme

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde fındık, pirinç, tavuk, yer fıstığı, balık, acı biber sosu, muz ve manyok yaprağından oluşan ve sekiz anlamına gelen “moambe” ülkenin ulusal yemeği olarak biliniyor. Ülkede üretilen ve yerel bir içki olan “vitalo” ve Afrika ülkelerinin çoğunda tadabileceğiniz palmiye şarabı da mutlaka denenmesi gerekenler arasında bulunuyor. Bununla birlikte tropikal meyveler ve bunlardan yapılan kokteyller de oldukça popüler. Yine yöresel lezzetler arasında yer alan “foufou” ve “chikwange” adlı yemekleri, kentin Lac de Ma Vallé ve Chutes de Lukia bölgelerindeki restoranlarda tatmanız mümkün.
Kinşasa’ya Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Kinşasa arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Kinshasa N'Djili Uluslararası Havalimanı’ndan kente ulaşım taksi ile veya araç kiralayarak mümkün.

Kinshasa Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 29/21
weather forecast icon for 29,39 degrees
icon temperature 27/20
weather forecast icon for 27,18 degrees
icon temperature 26/20
weather forecast icon for 25,51 degrees
icon temperature 29/22
weather forecast icon for 29,08 degrees
icon temperature 30/22
weather forecast icon for 30,24 degrees
x
Kinshasa Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Kinshasa etrafındaki yerleri keşfet

 • Brazzaville Uçak Bileti

  Brazzaville

 • Djambala Uçak Bileti

  Djambala

 • Sibiti Uçak Bileti

  Sibiti

 • Bandundu Uçak Bileti

  Bandundu

 • Matadi Uçak Bileti

  Matadi

 • Gamboma Uçak Bileti

  Gamboma

 • Kasongo-Lunda Uçak Bileti

  Kasongo-Lunda

 • Dolisie Uçak Bileti

  Dolisie

 • Makabana Uçak Bileti

  Makabana

 • Nioki Uçak Bileti

  Nioki

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.