facebook pageview

En Ucuz Washington Bağdat Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

American Airlines
Washington - Bağdat
2 aktarmalı - 13s 28d
10 Nisan 2018, Salı 19:20
Türk Hava Yolları
Washington - Bağdat
1 aktarmalı - 13s
10 Nisan 2018, Salı 23:00
Air Canada
Washington - Bağdat
2 aktarmalı - 20s 24d
09 Nisan 2018, Pazartesi 16:45

En Ucuz Bağdat Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nile Air
Kahire - Bağdat
direkt-uçuş - 2s 15d
15 Mart 2018, Perşembe 11:50
Pegasus
İstanbul - Bağdat
direkt-uçuş - 1s 55d
03 Mart 2018, Cumartesi 22:35
AtlasGlobal
Kayseri - Bağdat
1 aktarmalı - -19s -40d
15 Nisan 2018, Pazar 07:00
AtlasGlobal
Adana - Bağdat
1 aktarmalı - -19s -35d
15 Nisan 2018, Pazar 06:35
AtlasGlobal
İzmir - Bağdat
1 aktarmalı - -21s -5d
18 Mart 2018, Pazar 19:40
AtlasGlobal
Gaziantep - Bağdat
1 aktarmalı - -20s -15d
10 Mart 2018, Cumartesi 07:05
Pegasus
Ankara - Bağdat
1 aktarmalı - 2s 55d
06 Mart 2018, Salı 11:00
Royal Jordanian
Dubai - Bağdat
1 aktarmalı - 5s
27 Şubat 2018, Salı 22:20

Bağdat, Irak

'' Medeniyetlere Kuçak Açan Şehir
Bağdat

Ortadoğu'nun Kahire ve Tahran'dan sonra en büyük üçüncü şehri olan Bağdat, Irak’ın en büyük yerleşimi ve başkenti konumunda. Mezopotamya çanağı adı verilen bölgenin ortasında, Dicle’nin Fırat’a en yakın noktasında yer alan şehir, tarih boyunca İslam dünyasının bilim, kültür ve ticaret merkezliğini yapan kadim bir coğrafya.

Tarihi

Dünyaca ünlü eski medeniyet merkezleri olan Babil, Seleukia, Medain gibi şehirlerin kalıntılarının yakınında kurulan Bağdat, İslam öncesi dönemde Sasanilere bağlı küçük bir şehirmiş. Halife Ömer döneminde fethedilerek dört halife döneminde ticaret, Emeviler döneminde de askeri açıdan gelişmiş, Abbasilere ise başkentlik yapmış. 1055'te şehri alan Tuğrul Bey, ilk üniversiteyi kurmuş fakat Moğol ve Timur istilaları ile şehir harap edilmiş. Özellikle iki yüzyıl süren Moğol istilası sırasında Bağdat Kütüphanesi’nin pek çok bilim kitabı yakılıp parçalanmış ve bu durum birçok sanat eserinin yok olmasına neden olmuş. Karakoyunlular ve Akkoyunluların ardından Kanuni Sultan Süleyman ile IV. Murat şehre saldıran Safevilerle durmadan mücadele etmiş. I. Dünya Savaşı'na kadar Osmanlının elinde bulunan şehir İngilizler tarafından işgal edilerek Irak Krallığının başkenti olmuş ve bu durum Türkiye tarafından da 1923’te imzalanan Lozan Antlaşması ile resmen kabul edilmiş. Son olarak 2003 yılında Körfez Savaşı’na sahne olan kent, Amerikan işgalini yaşadı ve halen ABD ile Birleşik Krallık öncülüğündeki koalisyon kuvvetlerinin denetiminde bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Bağdat’ın yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen her ne kadar etkilense de görülebilecek pek çok kültürel ve tarihi yapısı bulunuyor. Özellikle inanç turizminde her yıl 350 bin ziyaretçiyi ağırlayan kentte, Şiilerin önemli isimlerinden olan İmam Hüseyin’in Kerbela’daki ve İmam Ali’nin Necef’teki türbeleri önemli ziyaret noktaları.

Mezopotamya üzerinde eski medeniyetlere ve uygarlıklara ev sahipliği yapan Bağdat’ın görülmesi gereken ilk yeri Abbasi Sarayı. Dicle’ye hâkim bir konumda yer alan saray, şehrin kuzey kapısında bulunuyor. Birçoğu Halife Caddesi üzerinde bulunan tarihi yapılardan en önemlisi Kazımeyn’de yer alan ve bir 19. yüzyıl yapısı Altın Kubbeli Cami. Cami, kilise ve daha birçok tarihi dokunun bir arada bulunduğu mimari yapıların bulunduğu bir cadde burası.

Şehrin bir diğer önemli caddesi ise, Al-Rashid Caddesi. Dicle’nin Rusafa ve Karkh bölgelerinin köprülerle birbirine bağlandığı noktada bulunuyor. Savaş öncesi kentin ticaret merkezi olan ve eski şehir merkezi olarak da bilinen bu cadde kentin kuzey kapısından güney kapısına kadar uzanıyor. Şam Caddesi ise Şam Meydanı’ndan havaalanına kadar uzayan Karkh bölgesinde bulunuyor. Üzerinde Tren istasyonu ve Zawra Parkı yer alıyor.

Bunların dışında Bağdat’a görebileceğiniz yerler arasında, Irak Ulusal Müzesi, Bağdat Müzesi, Bağdat Kalesi, Sharabiya Okulu, Al-Mutanabbi Meydanı, Bağdat Hayvanat Bahçesi ile Abu Hanifa, Um Al-Quaraa, Haidewr Hane ve Buratha Camileri bulunuyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Arap mutfağının diğer milletlerle olan etkileşimi onu zengin kılmış ve Lübnan mutfağından oldukça etkilenmiş. Temelde kuzu eti, yöresel baharatlar, pirinç ve bulgurdan oluşuyor ve kebap, lahmacun, etli yemekler ve hamurlu tatlılar ağırlıklı tüketiliyor. Zeytinli fasulye, Kerkük lokması, Biryani pilavı, baytinijan ve mesguf yöresel yemeklerinden en bilinenleri arasında.

Alışveriş için yöresel el yapımı ürünler, halılar ve baharatları tercih edebilirsiniz. Maximall ve Al Mansur Mall  başlıca alışveriş merkezleri.

Ulaşım

Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Iraqi Airlines ile İstanbul-Bağdat arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Yaklaşık iki saatlik bir uçuşun ardından Bağdat Uluslararası Havaalanı’na iniyorsunuz. Şehir merkezine 16 km mesafede bulunan alandan, taksiyle şehre ulaşım mümkün.

Gaziantep-Musul arasında çalışan Devlet Demiryolları’na ait tren ve karayoluyla da Bağdat’a seyahat edebilirsiniz.

Bağdat Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 15/12
weather forecast icon for 14,63 degrees
icon temperature 17/9
weather forecast icon for 16,89 degrees
icon temperature 18/11
weather forecast icon for 18,07 degrees
icon temperature 16/11
weather forecast icon for 15,93 degrees
icon temperature 16/9
weather forecast icon for 15,96 degrees
x
Bağdat Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Bağdat etrafındaki yerleri keşfet

 • Al Fallujah Uçak Bileti

  Al Fallujah

 • Necef Uçak Bileti

  Necef

 • Ilam Uçak Bileti

  Ilam

 • Kerkük Uçak Bileti

  Kerkük

 • Süleymaniye Uçak Bileti

  Süleymaniye

 • Kermanshah Uçak Bileti

  Kermanshah

 • Erbil Uçak Bileti

  Erbil

 • Sanandaj Uçak Bileti

  Sanandaj

 • Musul Uçak Bileti

  Musul

 • Khorramabad Uçak Bileti

  Khorramabad

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.