facebook pageview

En Ucuz İstanbul Mardin Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
06 Mart 2018, Salı 12:20
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
11 Nisan 2018, Çarşamba 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
02 Mayıs 2018, Çarşamba 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
09 Mayıs 2018, Çarşamba 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
14 Mayıs 2018, Pazartesi 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
16 Mayıs 2018, Çarşamba 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
17 Mayıs 2018, Perşembe 12:25
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
24 Mayıs 2018, Perşembe 12:25

En Ucuz Mardin Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Anadolu Jet
Ankara - Mardin
direkt-uçuş - 1s 25d
19 Mart 2018, Pazartesi 08:30
Anadolu Jet
İstanbul - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
06 Mart 2018, Salı 12:20
Pegasus
İzmir - Mardin
direkt-uçuş - 1s 55d
09 Nisan 2018, Pazartesi 06:00
Anadolu Jet
Çanakkale - Mardin
1 aktarmalı - 2s 40d
21 Mart 2018, Çarşamba 08:55
Anadolu Jet
Adana - Mardin
1 aktarmalı - 2s 30d
27 Şubat 2018, Salı 10:05
Anadolu Jet
Samsun - Mardin
1 aktarmalı - 2s 25d
01 Mart 2018, Perşembe 09:45
Anadolu Jet
Antalya - Mardin
1 aktarmalı - 2s 35d
27 Şubat 2018, Salı 06:10
Anadolu Jet
Trabzon - Mardin
1 aktarmalı - 2s 45d
27 Şubat 2018, Salı 10:00

Mardin İle İlgili Yazılar

Türkiye’nin En Renkli 3 Bakırcılar Çarşısı

Türkiye’nin En Renkli 3 Bakırcılar Çarşısı

Osmanlı zamanından bu yana sofraları ve mutfakları süsleyen bakır eşyalar, günümüzde yeniden popüler halde gelmeye başladı. Her ne kadar bakır işlemeciliği yapan usta sayısı o eski dönemlere göre oldukça azalmış olsa da, renkli görünümleri ve büyüleyici atmosferleri ile kendine hayran bırakan bakırcılar çarşıları hala varlığını sürdürmeye çalışıyor. İşte Türkiye’nin en renkli çarşılarında...

Devamını Oku

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

Sonbahar Tatili İçin 4 Etkileyici Yer

Yazın bunaltıcı sıcağından ve kalabalık insan popülasyonundan uzak bir seyahat için oldukça uygun bir mevsim olan sonbahar, ‘Yaz bitiyor ama ben hala tatil yapamadım’ diye üzülenler için hayat kurtarıcı olabiliyor. Siz de, huzurlu bir tatil fırsatı sunan bu rotalara doğru yola koyularak, harika zamanlar geçirebilirsiniz. Yaz Tatili Yapamayanlara 4 Harika Sonbahar Rotası 1. Mardin Kü...

Devamını Oku

Mağaralar Şehri: Hasankeyf

Mağaralar Şehri: Hasankeyf

Dicle Nehri’nin iki yakasında kurulan Hasankeyf, Batman’ın bir ilçesi. Tarihi 10,000 yıl kadar geriye giden Hasankeyf, 1981 yılında doğal koruma alanı ilan edilen turizm alanları arasında. Kuzey-güney doğrultusunda akan ve geçmişte bölge ticaretinin önemli bir bölümünün yapıldığı Dicle Nehri’nin de etkisiyle önemi artan ilçe, ekonomik olarak önemli bir gelişme göstermiş. Hasankeyf Tarihi İsmini...

Devamını Oku

Mardin, Türkiye

''

Turnam Gidersen Mardin'e

Mardin

Tarihi, arkeolojik ögeleri, mimari yapıları ve görsel değerleriyle Türkiye’nin en etkileyici şehirlerinden biri olan Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Farklı inanç gruplarının hoşgörü içinde yaşadığı şehirde her biri özgün birer eser olan cami, kilise, manastır, türbe gibi yapılar bulunuyor.

Tarihi İpek Yolu üzerinde, 800 bini aşkın nüfusa sahip olan Mardin han, kervansaray ve taş yapılarıyla son yıllarda turizmde ismi sıkça duyulan kentlerimizden. MÖ 4,500’lü yıllara uzanan tarihiyle Yukarı Mezopotamya’nın en önemli şehirlerinden Mardin, Suriye sınırında farklı etnik unsurları barındıran bir görünümde.

Mardin Gezilecek Yerler

Özellikle iç turizmde önemli bir marka farkındalığına kavuşan Mardin gezilecek yerler açısından da oldukça zengin. Tarihin en eski yerleşim alanlarından biri olan şehirde Eski Mardin Evleri, ziyaretçilerin ilk uğradığı duraklardan. Tarihi, kültürel ve mimari açılardan özgün bulunan bu evler, şehrin simgesi olarak kabul ediliyor.

Bölgede gerçekleştirilen kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Mardin Müzesi, seramik ürünler, heykeller, vazolar, mühürler, sikkeler ve çok sayıda esere ev sahipliği yapıyor. Müzede Tunç Çağı, Demir Çağı, Asurlular, Artuklular, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait izleri yakından görmek mümkün.

Artuklular tarafından inşa edilen Ulu Camii, Mardin’in en eski camisi. Şehirde farklı inançlara ait ibadethaneler bir arada bulunuyor. Deyrülzeferan Manastırı ve Meryem Ana Kilisesi mutlaka görülmesi gereken yapılardan. Anzavur Kalesi ile Mardin Kalesi şehrin en eski eserleri arasında. Ayrıca Rabbat, Merdis ve Fatih kaleleri de görmeye değer.

Kayalık yapısı ve coğrafi koşullar nedeniyle ziyarete açık birçok mağaranın bulunduğu şehirde, bu mağaralar ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girebilmek için çalışmaların devam ettiği şehirde, halk eserlerin korunması ve şehir yapısının bozulmaması için mücadele ediyor.

Dara Tarihi Kenti, Mardin’in Oğuz Köyü’nde bulunuyor. Oyulmuş kaya mezarlarının oluşturduğu yapıtların yer aldığı kent, Mardin’in en önemli turistik değerlerinden. Kuruçay bölgesine kadar uzanan yerleşim yerinde 4 km uzunluğunda sur yapısı da görülüyor. Kilise, saray, hapishane, tophane, su bendi ve pazaryeri gibi ögeleri barındıran tarihi şehir doğru bir tanıtımla dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekebilecek özellikte.

Nusaybin ilçesindeki Girnavaz Höyüğü, 300 metre çap, 24 metre yüksekliğe sahip. Bu tarihi yerleşim yeri de arkeolojiye merakı olanların ilgisini çekiyor. Mardin’in ismi en çok duyulan ilçelerinden Midyat,  gümüş işçiliği, tarihi evleri ve mimari yapılarıyla tanınıyor. 397 yılında Midyat’ta inşa edilen Deyrulumur Manastırı, bölge tarihine ışık tutuyor.

Tarihi ve kültürel açıdan Anadolu coğrafyasının en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin’de el sanatları başlıca geçim kaynaklarından. Kilim, halı, dokumacılık, tahta ve taş oymacılığı, telkâri, çömlekçilik oldukça yaygın.

Farklı kültürlerin izlerini taşıyan şehrin mutfağı da çok kültürlü yapıdan etkilenmiş durumda. Baharatlı ve soslu yemekler, çiğ köfte, kelle paça, işkembe dolması, kebap çeşitleri, kaburga dolması, içli köfte Mardin’de yenilmesi gereken yemeklerden. Yemekten sonra içilen bir kahve çeşidi olan mırra sindirimi kolaylaştırıyor. Süryani şarapları ile de tanına şehirde çok sayıda üzüm bağı da ziyaret edilebiliyor.

Mardin’e Nasıl Gidilir

İstanbul, Ankara ve İzmir’den direkt seferlerin düzenlendiği Mardin Havalimanı, Mardin’in Kızıltepe ilçesi sınırlarında bulunuyor. Mardin’e 25 km mesafede bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık 30 dakika sürüyor. Farklı hava yolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar ve uygun uçak bileti seçenekleriyle Mardin’e kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Anadolu’nun en güzel duraklarından Mardin uçak bileti uzaklığındaki konumuyla seyahat severlerin rotasında yer alıyor. Lezzetli yemekleri, birbirinden güzel mimari yapıları, hoşgörü kültürünü yansıtan sokakları ve zengin tarihi geçmişiyle şehir, farklı bir atmosfere sahip. 

Mardin Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 13/1
weather forecast icon for 12,91 degrees
icon temperature 13/0
weather forecast icon for 13,26 degrees
icon temperature 11/7
weather forecast icon for 10,76 degrees
icon temperature 12/7
weather forecast icon for 11,73 degrees
icon temperature 15/3
weather forecast icon for 15,21 degrees
x
Mardin Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Mardin etrafındaki yerleri keşfet

 • Batman Uçak Bileti

  Batman

 • Diyarbakır Uçak Bileti

  Diyarbakır

 • Siirt Uçak Bileti

  Siirt

 • Şırnak Uçak Bileti

  Şırnak

 • Şanlıurfa Uçak Bileti

  Şanlıurfa

 • Muş Uçak Bileti

  Muş

 • Bingöl Uçak Bileti

  Bingöl

 • Elazığ Uçak Bileti

  Elazığ

 • Adıyaman Uçak Bileti

  Adıyaman

 • Deir Ez Zor Uçak Bileti

  Deir Ez Zor

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.