Erbil Uçak Bileti 187 TL'den Başlayan Fiyatlarla | Turna.com

En Ucuz Washington Erbil Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Erbil
2 aktarmalı - 20s 53d
10 Haziran 2017, Cumartesi 12:40
Washington - Erbil
1 aktarmalı - 12s 35d
27 Haziran 2017, Salı 23:00
Washington - Erbil
2 aktarmalı - 20s 45d
10 Haziran 2017, Cumartesi 14:51

En Ucuz Erbil Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Diyarbakır - Erbil
direkt-uçuş - 55d
26 Haziran 2017, Pazartesi 22:55
İstanbul - Erbil
direkt-uçuş - 2s 40d
11 Temmuz 2017, Salı 22:35
Ankara - Erbil
direkt-uçuş - 2s
07 Haziran 2017, Çarşamba 14:00
Adana - Erbil
direkt-uçuş - 1s 40d
27 Ağustos 2017, Pazar 14:40
İzmir - Erbil
1 aktarmalı - 3s 50d
11 Haziran 2017, Pazar 11:00
Antalya - Erbil
1 aktarmalı - 4s
09 Haziran 2017, Cuma 10:50
Düsseldorf - Erbil
1 aktarmalı - 6s
30 Mayıs 2017, Salı 12:15
Londra - Erbil
1 aktarmalı - 7s 55d
12 Haziran 2017, Pazartesi 14:00

Erbil, Irak

Irak'ın Parlayan Yıldızı 
Irak'ın Parlayan Yıldızı 

Irak’ın kuzeyinde yer alan Erbil, 90’lı yıllarda küçük, kendi halinde bir kasabayken, günümüzde yüksek katlı binaları, ışıl ışıl AVM’leri, devasa inşaat projeleri, köklü tarihi geçmişini yansıtan kültür varlıkları, lüks araçlarla dolu caddeleri ile Orta Doğu ekonomisine yön veren bir özellikte.

2000’li yıllardan itibaren büyük bir dönüşüm sürecine giren Erbil, petrol ihracatının olumlu etkisiyle günümüzde Orta Doğu’nun yaşanabilecek en iyi şehirleri arasında gösteriliyor. Yüksek refah sunan şehirde, çok sayıda yabancı çalışan da bulunuyor.

Erbil Gezilecek Yerler

Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Erbil, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin idari merkezi konumunda. İnsanlık tarihiyle yaşıt durumdaki şehir, köklü geçmişini zengin arkeolojik eserleri ile taçlandırıyor. Erbil gezilecek yerleri ile ziyaretçilerine çok sayıda alternatif sunuyor.

Orta Doğu’nun yükselen şehri olarak tanınan ve ekonomik açıdan her geçen gün gelişme gösteren Erbil, bölgenin önemli bir çekim merkezi. Zap Suyu’nun suladığı bereketli topraklarda gerçekleştirilen tarım, petrol kaynakları ve hafif sanayi tesisleri şehrin yıldızının parlamasında etkili.

Gerçekleştirilen çevre düzenlemeleriyle adeta bir Akdeniz kenti kimliğine dönüşen Erbil’de çok sayıda palmiye ağacını görmek mümkün. Geniş caddeler şehrin her yanında düzenli bir ulaşım imkanı yaratıyor.

Şehrin eski merkezi tepe üzerinde bulunan kale ve çevresinde kurulu. Tarih boyunca Sümer, Asur, Babil, Sasani, Pers, Selçuklu, Arap, Osmanlı medeniyetlerinin izlerinin ve etkilerinin görüldüğü bu coğrafyanın her adımında bu zenginliği hissetmek, yaşamak mümkün oluyor.

UNESCO’nun girişimleriyle eski şehir merkezinde koruma amaçlı projeler gerçekleştiriliyor. Erbil’i tanımak, şehrin havasını solumak ve kenti hissetmek için eski şehir merkezinden yola çıkmak gerekiyor.

Eski kentin koruyucu olan surlar yer yer 30 metrelik yüksekliğe ulaşıyor ve kale içindeki alanın genişliği 110 bin metreyi aşıyor. Tarihi alandaki tek ibadethane olan Molla Efendi Camii mutlaka görülmesi gereken bir eser.

Takya, Saray ve Tophane isimleriyle, 3 farklı mahalleden oluşan eski şehrin sokaklarında keyifle dolaşmak, kaybolmak keşfetmek için yeterli. 1775 yılında inşa edilen hamam ve tekstil geleneğini yansıtan Tekstil Müzesi gezilecek yerler arasında.

Bir mağarada esinlenilerek kurulan Shanidar Park ve Sanat Galerisi, şehrin buluşma noktalarından. Özellikle tatil günlerinde çocuklu ailelerin eğlence mekanına dönüşen bu yapının içerisinde mağara atmosferi oluşturmak için sarkıt ve dikitler yerleştirilmiş.

Surların çevresinde, ana giriş noktasının yanı başında bulunan kapalıçarşı, Kaysari Pazarı ismiyle anılıyor. Baharattan ev gereçlerine, ayakkabıdan tekstil ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürünü bu çarşıda bulmak ve alışveriş yapmak mümkün.

Erbil’e Nasıl Gidilir

Erbil’e Türkiye’den ulaşmak oldukça kolay ve alternatifi bol. Erbil Uluslararası Havalimanı’na İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Malatya ve Trabzon’dan direkt uçak seferleri düzenleniyor. Erbil uçak bileti almak bu şehre gitmenin ilk adımı. Ayrıca, İstanbul, Diyarbakır, Van, Adana, Ankara, Mardin ve Gaziantep'ten otobüslerle direkt Erbil'e gidilebiliyor. Mardin ve Silopi’den Irak sınırına ulaştıktan sonra sınırın öte yakasından dolmuşlarla Erbil’e gitmek de alternatifler arasında.

Orta Doğu’nun en hareketli şehirlerinden Erbil, zengin kültürel geçmişi, modern ile tarihi bir arada sunan kent yaşamı, lezzetli yemekleri, sıcakkanlı insanlarıyla keyifli bir seyahat deneyimi sunuyor.

Erbil Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
23/19
34/16
38/20
37/19
37/19

Yakınlardaki Şehirler

Erbil etrafındaki yerleri keşfet

 • Musul

  Musul

 • Kerkük

  Kerkük

 • Süleymaniye

  Süleymaniye

 • Hakkari

  Hakkari

 • Şırnak

  Şırnak

 • Van

  Van

 • Siirt

  Siirt

 • Tebriz

  Tebriz

 • Al Fallujah

  Al Fallujah

Erbil İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: