PAYLAŞ

Vize, Türk seyahat severlerin yurt dışı tatil planlarında en büyük belirleyici unsurlardan. Vize için evrak toplamak, zaman harcamak ve bütçe organizasyonu yapmak stres yaratıyor.

Vizesiz tatil yapılabilecek şehirlerle ilgili biraz daha araştırma yaparak, vize işlemi ve belge toplama derdi olmadan dünyanın dört bir yanına seyahat edebilir ve güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz Egzotik Yerler

1. Maldivler

Balayı denildiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan olan Maldivler’de size özel bungalovunuzdan masmavi suları seyredebilir, güneşin ve eşsiz denizin tadını çıkarabilirsiniz. Hint Okyanusu’nda yer alan ve 1200 civarı adadan meydana gelen ülkenin adalar üzerinde yer alan lüks otelleri, fotoğraflarına bakarken bile insanı derinden etkiler nitelikte. Maldivler’e ilk kez gelenler ve balayı çiftleri genellikle masmavi suların üzerinde yer alan odaları tercih etse de sahil bungalovları da son derece lüks ve rahat.

Maldivler uçak bileti seçeneklerine göz atın.

2. Kazablanka

Kazablanka, Fas’ın 4 milyona yakın nüfusuyla en büyük ve en turistik kenti. Atlas Okyanusu kıyısındaki bu tarihi liman şehrinde görülmesi gereken tarihi yapılar arasında dünyanın en büyük 3.camii olan Kral 2. Hasan Camii. Eski Şehir Medina Bölgesi ise, daracık labirent gibi sokakları ve renkli işlemeli dükkanlarıyla Fas’a özgü bölgelerden eşsiz bölgelerden biri. Paris Güzel Sanatlar Akademisi, Korniş, Mohammed Meydanı, Twin Center, La Ligue Arabe Parkı, Anfa, Fransız Limanı gibi yerleri gezebilirsiniz.

3. Sao Paulo

Brezilya’nın ve aynı zamanda Güney Amerika’nın en kalabalık şehri Sao Paulo, kahve ticaretiyle ünlü. Sao Paulo’da Edificio Martinelli, Mosteiro Bento Katedrali, Sao Paulo Tiyatrosu ve Katedrali, Pazar Yeri ve Gökdelen mutlaka görülmesi gereken yerleri iken, ayrıca barındırdığı çok sayıda müzesiyle de ünlü. Sao Paulo Güney Amerika’da yer aldığı için biz yazı yaşarken orada kış biz ilkbaharı yaşarken orada sonbahar vardır. Bu yüzden mevsimlerin zıtlığına dikkat edin seyahat planlarınızı ona göre yapın.

4. Tokyo

Japonya’nın başkenti aynı zamanda da dünyanın en kalabalık şehri olan Tokyo, 35 milyon nüfuslu şehirde yüksek ve görkemli gökdelenleriyle devasa bir metropol. Tokyo’da İmparatorluk Sarayı Müzesi, Ueno Park, Yasukuni Tapınağı, Ginza, Ueno, Asakusa,Tokyo Kulesi, Ropongi Hills gibi adresler ise mutlaka görülmesi gereken yerler. Ünlü markalar ve alışveriş merkezleri ise Ginza’da yer alıyor. Gelenekleri, farklı mimarisi ve egzotik mutfağı ile Tokyo vizesiz ziyaret edebileceğiniz en ilginç Uzak Doğu şehirlerinden.

Tokyo uçak bileti seçeneklerine göz atın.

5. Buenos Aires

Atlas okyanusu kıyısında geniş plajları olan, tango dansıyla ünlü bir Güney Amerika kenti olan Buenos Aires, aynı zamanda Arjantin’in en büyük şehri. Eğlence ve gece hayatı konusunda çok renkli seçenekler sunan Buenos Aires, özellikle tangoya meraklıysanız hemen her akşam tango yapılan mekanlar bulabilirsiniz. Cementerio de la Recoleta, Plaze del Mayo, Dokuz Temmuz Caddesi, Japon Bahçeleri, La Boca Kilesesi, Florida caddesi, Casa Rosada ve Puerto Madero mutlaka gezilmesi gereken yerler. Futbola meraklıysanız Boca Juniors’un maçlarını yaptığı La Bombonera’da maç izleyebilirsiniz.

6. Cape Town

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biri olan Cape Town, aynı zamanda Afrika’nın en batı ucu olan Ümit Burnu’nda yer alıyor. Onun dışında Cape Town’da UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesine aldığı Table Dağı, balinaları görebileceğiniz Hermanus Körfezi, Alfred ve Victoria Limanları, Mandela’nın 27 sene hapis yattığı Robben Adası’nı gezebilirsiniz. Denize girmek için False Körfezi’ni tercih edebilirsiniz. Çünkü diğer yerlerde köpek balığı saldırısına maruz kalmanız mümkün. Uzun yıllar Hollanda ve İngiliz kültürünün etkisi altında kalan, pek çok dinden insanın yaşadığı Cape Town, oldukça kozmopolit ve Afrika kıtasının en güvenilir kentlerinden biri.

7. Iguazu

Puerto Iguazu, Güney Amerika’da şelalesiyle ünlü bir şehir. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Iguazu Şelalelerinin sınırları içinde yer aldığı bu şehrin, diğer Arjantin kentlerinin aksine denize kıyısı yok. Ipuazu Şelalelerinin de büyük kısmı Arjantin’de yer alıyor. Ana şelaleden önce küçük küçük başka şelaleler de bulunsa da kalan kısmı Brezilya toprakları içinde yer alıyor. Şelalenin yanı sıra spa merkezi ve casinosunu da gezilebilirsiniz.

8. Kyoto

Kyoto, Japonya İmparatorluğu’nun Tokyo’dan önceki başkenti ve ülkenin 3.büyük şehri. ‘Bin Tapınaklı Şehir’ olarak da bilinen ve günümüzde bir teknoloji şehri olan Kyoto, önemli bir de tarihi ve kültürel geçmişe sahip. 2000’i bulan tapınaklarıyla yıllık 30 milyonu aşkın turist ağırlayan Kyoto’da bin yılı aşkın süredir aralıksız devam eden festivaller de düzenleniyor. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan Eski Kyoto’daki Uji ve Otsu şehirleri de tarihi Japon mimarisi ile kültürüne ışık tutan tapınak, kale ve yapılara ev sahipliği yapıyor.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

loading-YouTube-player_zps9255a050