Yazın bunaltıcı sıcağından ve kalabalık insan popülasyonundan uzak bir seyahat için oldukça uygun bir mevsim olan sonbahar, ‘Yaz bitiyor ama ben hala tatil yapamadım’ diye üzülenler için hayat kurtarıcı olabiliyor. Siz de, huzurlu bir tatil fırsatı sunan bu rotalara doğru yola koyularak, harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Yaz Tatili Yapamayanlara 4 Harika Sonbahar Rotası

1. Mardin

Kültürel dokusu, tarihsel geçmişi ve doğası ile muhteşem bir coğrafyaya sahip olan Mardin, yaz sıcağında gezmesi biraz zor bir bölge olduğu için burayı iklimin yumuşadığı sonbahar döneminde ziyaret edenler çok daha keyifli bir gezi yapabilir. Mardin’e yapacağınız seyahatte turistik gezilerin yanı sıra yörenin leziz yemeklerini tatmayı da ihmal etmeyin.

2. Kapadokya

Peri bacalarının oluşturduğu muhteşem atmosfer ve gökyüzünü kaplayan yüzlerce balonun yarattığı unutulmaz manzarasıyla adından söz ettiren Kapadokya, dinlendirici bir tatil planı yapanlar için kaçırılmayacak bir rota. Eşsiz manzaraların yanı sıra zengin bir kültürel dokuya da ev sahipliği yapan Kapadokya’da, peri bacalarının içerisine inşa edilen taş otellerde konaklamanın tadı ise bambaşka.

3. Safranbolu 

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ünlü Safranbolu evleri ile adını duyuran Safranbolu, 18. yüzyıl Osmanlı mimarisini günümüze dek ulaştıran nadir yerlerden biri. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bu turistik bölge, sonbaharın sakin ve serin havası eşliğinde gezebileceğiniz etkileyici bir yerleşim yeri.

4. Ayvalık

Yaz turizminin gözdesi olarak bilinse de, sonbaharın sakin zamanlarında çok daha cezbedici bir hale bürünen Ayvalık, muhteşem doğası ve unutulmaz manzaraları ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin kaçamak noktaları arasında yer alıyor. Her ne kadar içerisine yuva yapan kırlangıçlar, serin hava yüzünden göç etmiş olsa da, siz Ayvalık tatilinizde Cunda Adasına uğrayıp, Taş Kahve’de sıcak bir şeyler içmeyi ihmal etmeyin.

Sonbaharın hüzünlü ve sakin havasına kapılmak yerine uçak biletinizi alıp, tatil planınızı hayata geçirme zamanı.

1 YORUM

  1. Güzel tavsiyelerde bulunduğunuz için teşekkürler. Kış tatili için bende araştırma yapmaktayım. Zaman geldi kayak yapmanın heyecanı sardı :))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here