Nevşehir Uçak Bileti 60 TL'den Başlayan Fiyatlarla | Turna.com

En Ucuz Nevşehir Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

İstanbul - Nevşehir
direkt-uçuş - 1s 25d
04 Haziran 2017, Pazar 19:45
İzmir - Nevşehir
1 aktarmalı - 2s 50d
14 Haziran 2017, Çarşamba 17:55
Bodrum - Nevşehir
1 aktarmalı - 2s 40d
16 Haziran 2017, Cuma 15:30
Trabzon - Nevşehir
1 aktarmalı - 3s 10d
02 Haziran 2017, Cuma 10:05
Antalya - Nevşehir
1 aktarmalı - 2s 50d
16 Haziran 2017, Cuma 07:35
Ankara - Nevşehir
1 aktarmalı - 2s 15d
28 Mayıs 2017, Pazar 14:05
Adana - Nevşehir
1 aktarmalı - 2s 45d
26 Mayıs 2017, Cuma 08:55
Van - Nevşehir
1 aktarmalı - 3s 40d
18 Haziran 2017, Pazar 08:50

Nevşehir, Türkiye

Periler Diyarı Kapadokya
Periler Diyarı Kapadokya

Türkiye’nin turizm cennetlerinden Nevşehir, dünyaca ünlü Kapadokya ile turizmde bir marka. Çağlar boyunca farklı medeniyetlerin yerleşimlere tanıklık eden şehirde, Hitit İmparatorluğu, Persler, Asurlular, Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu ve Osmanlı’nın izleri görülebiliyor.

Farklı medeniyetlerin kültür izlerini taşıyan Nevşehir, MÖ 3,000’li yıllara uzanan tarihi, doğal güzellikleri yer altı mağaraları, doğa harikası Peri Bacaları, balon turları, nefis butik otelleri, birbirinden şık restoranları, taş evleri ve muhteşem manzaralı geniş vadileri ile dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri.

Nevşehir Gezilecek Yerler

Yanardağlar tarafından püskürtülen lav, kül ve kumun oluşturduğu maddelerin oluşturduğu yeryüzü şekilleri günümüzde Nevşehir’i popüler yapan en önemli unsurlardan biri. Nevşehir gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen Kapadokya Bölgesi, Peri Bacaları, kaya oyuklarında yer alan yerleşim yerleri, uçsuz bucaksız yer altı şehirleri ve ibadethaneleri ile tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

Türkiye’nin yurtdışında gerçekleştirdiği tanıtımlarda sıkça kullanılan Kapadokya görselleri, çıplak gözle insanı hayrete düşüren ve aklını başını alacak güzellikte. Kültürel varlıkları, doğal güzellikleri ve inanç merkezleriyle tarihi bir yolculuk için bu bölge mutlaka görülmeli.

Hasan Dağı ve Erciyes Dağı’nın püskürttüğü lavların zaman içerisinde soğumasıyla meydana gelen Peribacaları ile kayaların içine oyularak oluşturulan yerleşim alanları dünyada eşi benzeri olmayan bir bölgenin ortaya çıkmasına neden olmuş.

Kayalara kolaylıkla şekil verilmesinden dolayı, birçok insanın yaşam merkezine dönüşen bu kayalıklarda günümüzde çok sayıda butik otel, ev ve ibadethaneye rastlanıyor. Özellikle Hristiyanlığın ilk dönemlerinde her biri birer ibadet merkezi olan kayalar, yılın her dönemi bambaşka görsel şölene sahne oluyor.

Kış mevsiminde karla kaplanan, yazın güneşin parladığı, baharda çiçeklerle bezeli olan vadide büyülü bir deneyim yaşamak mümkün. Nevşehir’in en önemli markası olan Kapadokya Bölgesi’ni her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.

Farklı boyutlardaki yeraltı şehirleri Nevşehir’in en ilgi çeken ve hayrete düşüren yerleşim alanlarından. Nevşehir ve çevresinde Kapadokya ile görülmesi gereken yerler arasında Hacıbektaş Müzesi, Avanos, Uçhisar Kalesi, Hitit Kaya Kitabesi ve Kiliseleri, Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi, Yeraltı Şehirleri sayılabilir.

Nevşehir’e Nasıl Gidilir

İç Anadolu Bölgesi’nde Türkiye’nin en kolay ulaşım imkanına sahip olan kesiminde bulunan Nevşehir’e İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Antalya ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan da haftanın belirli günleri direkt uçak seferlerini yakalamak mümkün. Bu yolculuk için Nevşehir uçak bileti almak gerekiyor. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinden şehirlerarası otobüsler aracılığı ile Nevşehir’e gelmek, kiralık araç ve özel araç seçeneklerini de hatırlatmakta yarar var.

Nevşehir Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
16/4
19/2
17/7
17/8
16/7

Yakınlardaki Şehirler

Nevşehir etrafındaki yerleri keşfet

 • Kayseri

  Kayseri

 • Adana

  Adana

 • Kahramanmaraş

  Kahramanmaraş

 • Ankara

  Ankara

 • Konya

  Konya

 • Sivas

  Sivas

 • Amasya

  Amasya

 • Tokat

  Tokat

 • Hatay

  Hatay

 • Gaziantep

  Gaziantep

Nevşehir İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: