facebook pageview

En Ucuz İstanbul Sinop Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
20 Mart 2018, Salı 19:40
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
22 Mart 2018, Perşembe 19:40
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
25 Şubat 2018, Pazar 19:40
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
26 Şubat 2018, Pazartesi 08:20
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
27 Şubat 2018, Salı 19:40
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
28 Şubat 2018, Çarşamba 08:20
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
01 Mart 2018, Perşembe 19:40
Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
02 Mart 2018, Cuma 19:40

En Ucuz Sinop Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Pegasus
İstanbul - Sinop
direkt-uçuş - 1s 15d
20 Mart 2018, Salı 19:40
Pegasus
İzmir - Sinop
1 aktarmalı - 2s 25d
28 Şubat 2018, Çarşamba 06:00
Pegasus
Antalya - Sinop
1 aktarmalı - 2s 30d
20 Mart 2018, Salı 08:10
Pegasus
Ankara - Sinop
1 aktarmalı - 2s 15d
01 Mart 2018, Perşembe 08:05
Pegasus
Adana - Sinop
1 aktarmalı - 2s 45d
27 Şubat 2018, Salı 07:05
Pegasus
Dalaman - Sinop
1 aktarmalı - 2s 30d
04 Mart 2018, Pazar 08:30
Pegasus
Gaziantep - Sinop
1 aktarmalı - 2s 55d
22 Mart 2018, Perşembe 07:20
Türk Hava Yolları
Kayseri - Sinop
1 aktarmalı - 3s 5d
23 Şubat 2018, Cuma 06:30

Sinop İle İlgili Yazılar

Sinop’un Güzelliği ile Büyüleyen 5 Doğa Harikası

Sinop’un Güzelliği ile Büyüleyen 5 Doğa Harikası

Coğrafi güzellikleri ile Karadeniz’in en etkileyici yerleşim yerlerinden biri olan Sinop, el değmemiş doğa harikaları ile şehre gelen konuklara unutulmaz manzaralar sunuyor. Dinlenmek, denize girmek ve stresten uzaklaşmak için eşsiz bir seyahat rotası olan şehir, sıcakkanlı insanlarıyla da dikkat çekiyor. Sinop’un Büyüleyici 5 Doğa Harikası 1. Hamsilos Koyu Denizin bir nehir gibi ka...

Devamını Oku

Sinop Seyahatinde Görülecek 5 Tarihi Yer

Sinop Seyahatinde Görülecek 5 Tarihi Yer

Doğal güzellikler ve tarihi eserler bakımından oldukça zengin bir coğrafya olan Sinop, Karadeniz boyunca uzanan kıyıları, etkileyici bitki örtüsü, doğal kumsalları ve mesire alanları ile Türkiye‘nin önemli turizm destinasyonları arasında bulunuyor. Sinop çevresinde gezilip görülecek tarihi yerler ise şehre büyüleyici bir hava katıyor. Sinop’ta Görülmesi Gereken 5 Tarihi Yer 1. Sinop...

Devamını Oku

Kuzeyin Zarafeti, Sinope

Kuzeyin Zarafeti, Sinope

Anadolu’nun en kuzey ucu olan Sinop, Diyojen’i, Hamsilos’u, İnceburun’u ve sımsıcak insanlarıyla “Türkiye’nin en mutlu şehri” unvanını sonuna kadar hak eden huzurlu ve bakir bir şehir. Antikçağda bu bölgede yaşayan güzeller güzeli su perisi Sinope’den gelen adı bile o denli naif. Tarih boyunca birçok medeniyetin ev sahibi; doğası, güneşi ve plajlarıyla kuzeyin incisi olan Sinop, ...

Devamını Oku

Sinop, Türkiye

''

Dışarda Deli Dalgalar, Gelip Duvarları Yalar

Sinop

Anadolu'nun en kuzey ucu olan Sinop, Karadeniz’in en huzurlu, en bakir ve en naif şehri… Antik çağdan bu yana birçok medeniyetin ev sahibi, doğası, güneşi ve plajları, güzel insanları ve zarafetiyle kuzeyin incisi.

Atatürk’ün ”Ne olurdu Sinop‘un yarı güzelliği Ankara‘da olsa idi” dediği bu ince ruhlu şehrin adının da yine Antikçağ'da Paphlagonia olarak adlandırılan bu bölgede yaşayan güzeller güzeli su perisi Sinope’den geldiği söyleniyor. Sinop’un MÖ. 7. yüzyılda Helen Kolonisi olarak başlayan tarihi Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemleri ile devam etmiş ve bugüne gelmiş.

Gezilecek Yerler

“Türkiye’nin en mutlu şehri” unvanını sonuna kadar hak eden Sinop’ta, Sinop Kalesi’ne doğru giderken hiç trafik ışığı olmadığı dikkatinizden kaçmıyor. Denize nazır bu ihtişamlı kalenin M.Ö. 7. yüzyılda yapıldığı düşünülüyor. Roma, Bizans ve Selçuklu, İsfendiyaroğulları ve Osmanlı dönemlerinde onarımdan geçirilerek stratejik öneminden dolayı yoğun bir şekilde kullanılmış.

Türkiye’de suç oranının en düşük olduğu illerden biri olan ve yaşanabilir iller sıralamasında ilk onda yer alan Sinop’ta bir ironi karşılıyor sizi: Evliya Çelebi’nin “Büyük ve korkunç bir kale” diye anlattığı son yıllarda müzeye dönüştürülen Sinop Cezaevi.  Karadeniz’in hırçın dalgalarının dövdüğü ve üç tarafının denizle çevrili olduğu kale M.Ö. 2000'lerde Gaşkalılar zamanında kurulmuş. Selçukluların tersane olarak kullandığı yapı Grek, Pontus, Roma, Bizans ve Osmanlı zamanlarında onarılarak büyütülmüş. “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak bilinen cezaevinden kaçmanın imkânsızlığını ve teşebbüs eden mahkûmların bu bedeli ağır ödediğini, halen nemli olan kaleyi gezdiğinizde net bir şekilde hissediyorsunuz. Tarihimizde birçok önemli ismin adeta ruhlarının sindiği yapıdan Sabahattin Ali’nin Aldırma Gönül’ünü mırıldanarak çıktığınızda duygu durumunuza allak bullak oluyor.

İnceburun Feneri, 1863 yılında inşa edilmiş ve 12 metrelik uzunluğuyla Sinop’u Sinop yapan bir marka. Türkiye'nin en kuzey ucunu, dalgaların kayalarda çınlayan sesine karşı izlemek için gün batımını bekleyin.

Türkiye’nin en kuzey ucunda yer alan ve adeta cennetin Sinop’a el verdiği bir doğa harikası, Hamsilos Koyu şehir merkezine 11 kilometre uzaklıkta. Buzul aşındırması sonucu oluşmuş ve dünyada yalnızca Norveç ve Sinop'ta bulunan ria tipi kıyı olma özelliği gösteren çok özel bir yer.

Güney sahillerini aratmayan Karakum Plajı, şehir merkezinden yalnızca 2 kilometre mesafede, yanardağ patlamasıyla oluşan siyah kumundan dolayı bu adı almış. Yerli halk ise daha çok merkeze 21 kilometre uzaklıktaki, deniz, orman ve göl üçlüsünün bir arada bulunduğu ve kumu daha ince, kumsalı daha uzun ve geniş olan Sarıkum Plajını tercih ediyor. Plajların etrafında otel, tatil köyü, kafe, restaurant, bungalow tipi evler ile karavan ve çadır yerleri bulunuyor. Akliman ile iç limana bakan kısımda ormanla kaplı bir alan olan Bahçeler Mevki, Sinop’ta denize girebileceğiniz ve kamp yapabileceğiniz plajlar arasında.

I. Alaeddin Keykubat tarafından 1267 yılında yapılan, Selçuklu tarzında girift süslemelere sahip olan Alâeddin Cami ile Cezayirli Ali Paşa Camii Sinop’un önemli tarihi camileri arasında. Kent merkezine 3 km uzaklıktaki 19. yüzyıl yapısı olan Paşa Tabyaları, Osmanlı dönemi mimari özelliklerini taşıyan ve bir dönem karantina binası olarak da kullanılmış tarihi bir yapı.

18. yüzyıl tarihli Sinop'taki en güzel Osmanlı sivil mimari örneklerinden biri olan ve şimdi Etnografya Müzesi olarak kullanılan Aslantorun Konağı; Bizans yapı tekniği ile inşa edilen Balatlar Kilisesi; Sinop Arkeoloji Müzesi’nin bahçesinde kalıntıları yer alan Sinop Serapis Mabedi; şehir merkezinde bulunan Pervane Medresesi şehrin görebileceğiniz tarihi yapılarından bazıları.

Sinop Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 9/5
weather forecast icon for 9,12 degrees
icon temperature 8/5
weather forecast icon for 7,52 degrees
icon temperature 6/2
weather forecast icon for 5,92 degrees
icon temperature 4/2
weather forecast icon for 3,91 degrees
icon temperature 11/5
weather forecast icon for 10,54 degrees
x
Sinop Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Sinop etrafındaki yerleri keşfet

 • Kastamonu Uçak Bileti

  Kastamonu

 • Samsun Uçak Bileti

  Samsun

 • Amasya Uçak Bileti

  Amasya

 • Tokat Uçak Bileti

  Tokat

 • Zonguldak Uçak Bileti

  Zonguldak

 • Ordu-Giresun Uçak Bileti

  Ordu-Giresun

 • Ankara Uçak Bileti

  Ankara

 • Sivas Uçak Bileti

  Sivas

 • Sivastopol Uçak Bileti

  Sivastopol

 • Kayseri Uçak Bileti

  Kayseri

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.