Uçak Bileti

Yaklaşık 7 milyon kişinin yaşadığı bir Avrupa şehri olan Sırbistan, Balkan seyahatlerinin sevilen rotalarından. Sırbistan; doğuda Romanya ve Bulgaristan, batıda Bosna-Hersek, Karadağ ve Hırvatistan, kuzeyde Macaristan, güneyse ise Makedonya ve Arnavutluk ile komşu konumda. Belgrad, Novi Pazar, Novi Sad, Nis ve Kragujevac gibi büyük şehirlerinde yer alan kültürel ve tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri ve renkli gece hayatıyla da adından söz ettiren bu ülke, keyif dolu bir seyahat için en doğru adreslerden.

Sırbistan’da Görebileceğiniz 6 Yer

1. Aziz Sava Katedrali

Sırbistan’ın en büyük katedrali olarak ünlenen Aziz Sava Katedrali’nin inşası 1894 yılında başladı. İnşaat devam ederken İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla katedralin yapımı yarım kaldı. Günümüzde hala tamamlanamayan noktaları bulunan bu katedral, yaklaşık 10 bin kişilik kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük on katedrali arasında yer alıyor.

2. Skadarlija

Belgrad şehrinin en eski ve otantik bölgelerinden biri olan Skadarlija, günümüzde oldukça renkli ve canlı bir atmosfere sahip. Leziz yemekler ve Sırp şaraplarının tadına bakabileceğiniz restoranları, canlı müzik seslerinin yükseldiği eğlence mekanları ve tarihi dokunun korunduğu sokaklarıyla ünlenen bu bölge 19. yüzyılda dek ülkedeki Çingenelerin de yaşam alanıydı.

Mobil Uygulama

3. Knez Mihailova Caddesi

Belgrad’ın araç trafiğine kapalı en ünlü alışveriş caddesi olan Knez Mihaiova Caddesi, yol boyunca uzanan kafeleri, restoranları ve alışveriş dükkânları ile kıpır kıpır bir yer. Sırbistan Prensi III. Mihailo’nun adını taşıyan bu cadde, Cumhuriyet Meydanı’ndan Kalemegdan’a kadar uzuyor.

4. Kopaonik Kayak Merkezi

Avrupa’da kayak turizminin en ünlü merkezlerinden biri olan Kopaonik Kayak Merkezi, kar yağışının bittiği dönemlerde yapay karla kaplanan pistleri sayesinde yıl boyunca kayak yapmak için elverişli. Geceleri aydınlatılan pistleriyle de günün 24 saati kayak yapabileceğiniz Kopaonik, ülkenin en büyük kayak merkezi konumunda.

5. Vojvodina Müzesi

Novi Sad şehrinde yer alan Vojvodina Müzesi, ülkenin en büyük sanat ve doğal tarih müzelerinden. 1947 yılında ziyarete açılan Bünyesinde 50 bin cildi aşkın kitap bulunan görkemli bir kütüphanenin de yer aldığı Vojvodina Müzesi, bölgedeki kültürel mirasın görülebileceği en etkileyici sanat mekânlarından biri.

6. Liberty Meydanı

Liberty Meydanı (Liberty Square), Subotica şehrinin en hareketli ve kalabalık noktalarından biri. Yıl boyunca düzenlenen pek çok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan bu meydanda, 1912 yılında inşa edilen Belediye Sarayı da yer alıyor. Çevresini saran tarihi binalarla hoş bir atmosfere sahip olan Liberty Meydanı’nda çeşitli pazarlar da kuruluyor.

Eğer siz de bu tarihi ve kültürel zenginlikleri daha yakından görme hayali kuruyorsanız, Sırbistan uçak bileti kampanyalarına göz atarak seyahat planlarınıza hız kazandırabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here