Fransa‘nın başkenti Paris, Avrupa‘nın ve dünyanın en çok ziyaretçi ağırlayan ülkelerinden. Romantizmin başkenti olarak anılan şehir dünyaca ünlü Eyfel Kulesi, alışveriş caddesi Şanzelize Bulvarı, Louvre Müzesi gibi simge yapıların yanı sıra birbirinden güzel kafe ve restoranları ile de ziyaretçilerine masal tadında bir seyahat imkanı sunuyor.

Paris’i ziyaret edenler şehrin büyülü dünyasını keşfederken, Paris’te mutlaka yapılması gereken aktiviteler, görülecek yerler ve yapılacak şeyleri yerine getirerek, Paris seyahatini unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor.

Paris uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Paris’te Yapılacak Şeyler

1. Eyfel Kulesi’nden manzaraya bakın

Eyfel Kulesi, Paris’in en önemli yapısı. 300 metre yüksekliğindeki yapı, Paris’i ziyaret edenlerin mutlaka uğradığı, kuleye çıkmasa bile çevresinde fotoğraf çekildiği bir turistik merkez. Eyfel Kulesi’nin dillere destan şehir manzarasını deneyimlemeden Paris’ten ayrılmayın.

2. Louvre Müzesi’ni keşfedin

Dünyanın en önemli müzelerinden Louvre Müzesi, Paris’in en çok ziyaretçi ağırlayan müzesi. Zengin koleksiyonu ile sanat severlerin akın akın geldiği müzede en önemli eser ise Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa tablosu.

3. Seine Nehri’nde gezintiye çıkın

Seine Nehri, Paris şehir merkezinde kıvrılarak ilerleyen bir yaşam merkezi. Seine Nehri’nin iki yanında uzayıp giden yürüyüş ve bisiklet yolları günün her saati Parislilerin ve kenti ziyaret eden turistlerin zaman geçirdiği canlı birer buluşma noktası. Seine Nehri’ni nehir turları ile de keşfetmek mümkün.

4. Vendome Meydanı’na uğrayın

Paris’in kalbi olarak kabul edilen Vendome Meydanı, çevresini dikdörtgen planla saran Fransız tipi yapılarıyla kentin buluşma noktası. Özellikle lüks alışverişin gözdesi olan mağazalarıyla bilinen meydan, ismini bir zamanlar burada yer alan Vendome Hotel’den alıyor.

5. Lido Show’u izleyin

Dünyanın en eğlenceli kabarelerinden biri olan Lido Show (Cabaret Lido Paris), şehirde görülmesi gereken etkinliklerden biri. Paris Şanzelize Caddesi üzerinde, Lido gösteri merkezinde sahnelenen olan bu renkli şov, şehirde keyifli bir mola vermek için ideal. Paris’te bulunan bir diğer ünlü kabare ise Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen).

6. Bastille Pazarı’nı ziyaret edin

Şehrin en ünlü pazar yerlerinden Bastille Pazarı, perşembe ve pazar günleri 08.00-13.00 saatleri arasında açık. Sabah erken saatlerde kurulmaya başlanan pazar yeri birbirinden taze meyve ve sebzelerin yanı sıra, yerel peynir çeşitleri, taze balık ve et ürünleri ile Paris’te yerel halkın hayatına tanık olmak için mutlaka uğranması gereken bir yer.

Turna.com üzerinden Fransa vizesi hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here