Tokat Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Tokat Havalimanı 1995 yılında sivil havacılık hizmetine açılmıştır. Tokat Valiliği tarafından inşa edilen havalimanı, daha sonra DHMİ Genel Müdürlüğü’ne devredilmiş olup 2001 yılında tasarruf sebebi ile hava trafiğine kapanmıştır. Hizmete kapanmasının ardından pist, teknik aksam ve hizmet binaları önemli ölçüde bakımsız kaldığından, yeniden açılması için bakım ve pist büyütülmesi mecburi hale gelmiştir. Bu bakımlardan sonra yaklaşık beş yıllık bir sürecin ardından, 2006 yılında tekrar hizmete açılan havalimanı o günden bu yana hizmete devam etmektedir. Tokat Havalimanı’nda yalnızca iç hatlar terminali bulunmaktadır. Bu Terminal 885 metrekare büyüklüğündedir. Uluslararası Havacılık Teşkilatı'nın yaptığı sınıflandırmaya göre CAT III niteliklerine sahiptir. İçerisinde toplam 50x85 metrelik bir uçak kapasiteli apron bulunan Tokat Havalimanı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yeşil Havaalanı Projesi” kapsamında yapılan tetkik neticesinde 03.07.2017 tarihi itibarıyla “Yeşil Havaalanı” sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Tokat Havalimanı Yakınındaki Oteller

Tokat Havalimanı’nın çevresinde hem havalimanına hem de şehre ulaşım için uygun konumda bulunan birçok otel seçeneği bulunuyor. Tokat Havalimanı yakınındaki oteller; Yeniçar Oteli, Dedeman Oteli, Atlas Oteli, Grand Ali’n Oteli, Çavuşoğlu Tower Oteli, Yücel Otel şeklinde sıralanabilir. Tokat Havalimanı yakınındaki otellerde rahatça konaklayarak tarihi Tokat şehrinin turistik bölgelerini gezmenin keyfini çıkarabilir, şehir içi ulaşımı konforlu bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Tokat Havalimanı Lounge Hizmetleri

Tokat Havalimanı Lounge hizmetleri, iç hatlar terminalinde seyahat için bekleyen yolcuların konforu ön planda tutularak hazırlanmış olup, bir adet 173 metrekarelik gelen yolcu bekleme salonuna ve bir adet 168 metrekarelik giden yolcu bekleme salonuna sahiptir. Aynı zamanda iki adet VIP bekleme salonuna sahip olan Tokat Havalimanı Lounge hizmetleri, bu VIP salonlarda yolculara toplam 75 metrekarelik bir alan sunmaktadır. Dizaynı ve rahat tasarımı ile bu dinlenme salonları, yolculara beklemenin keyifli yanını sunuyor.

Tokat Havalimanı Cafe ve Restoranları

Tokat Havalimanı cafe ve restoran hizmetlerini terminal içerisinde barındırmıyor. Terminalin dışında havalimanına ait bir adet restoran bulunuyor. Bu restoranda Tokat ilinin birbirinden leziz yöresel yemeklerini tatma şansına erişebilirsiniz. Aynı zamanda Tokat Havalimanı cafe ve restoran bakımından kendi çevresinde de birçok farklı seçenek barındırıyor. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için birbirinden farklı tarzlarda cafe veya restoranlara rahat bir şekilde ulaşmak oldukça kolay.

Tokat Havalimanı Duty Free Mağazası

Tokat Havalimanı Duty Free hizmetine sahip değildir. Havalimanında yalnızca İç Hatlar Terminali bulunmaktadır. Havalimanından yurtdışına giden yolcu olmadığı için Tokat Havalimanı Duty Free hizmetini şu an sunamamaktadır.

Tokat Yakınındaki Havalimanları

 • Amasya (Merzifon Havalimanı)
  Amasya (Merzifon Havalimanı)
 • Sivas (Sivas Havalimanı)
  Sivas (Sivas Havalimanı)
 • Samsun (Çarşamba Havalimanı)
  Samsun (Çarşamba Havalimanı)
 • Ordu-Giresun (Ordu Giresun Havalimanı)
  Ordu-Giresun (Ordu Giresun Havalimanı)
 • Sinop (Sinop Havalimanı)
  Sinop (Sinop Havalimanı)
 • Kayseri (Erkilet Havalimanı)
  Kayseri (Erkilet Havalimanı)
 • Nevşehir (Kapadokya Havalimanı)
  Nevşehir (Kapadokya Havalimanı)
 • Erzincan (Erzincan Havalimanı)
  Erzincan (Erzincan Havalimanı)
 • Kastamonu (Kastamonu Havalimanı)
  Kastamonu (Kastamonu Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.