Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı Hakkında

Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İlk kez 1929 yılında inşa edilen ve 1950’li yıllarda sivil uçuşlar için kullanılmaya başlanan Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı, Kanada’nın Saskatoon şehrine 8 km uzaklıkta yer alıyor. Bölgenin en büyük havalimanlarından biri olan Saskatoon Uluslararası Havalimanı, yılda yaklaşık olarak 1,5 milyon yolcu tarafından ziyaret ediliyor. Oldukça geniş bir destinasyon listesine sahip olan havalimanında Kanada’nın Toronto başta olmak üzere birçok şehrine direkt uçuşlar düzenleniyor. Havalimanının dış hatlar uçuş listesi ise Amerika’nın New York ve Minneapolis eyaletleri ile kıtadaki diğer ülkelerden ve adalardan oluşuyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda kullanılan alternatifler ise aşağıdaki gibi:

Otobüs

Ekonomik bir alternatif olması nedeniyle Saskatoon şehir merkezine gitmek isteyenlerin büyük bir bölümü ulaşım için otobüsleri tercih ediyor. Çıkış terminal kapısının 50 metre ilerisinde yer alan otobüs durağından 11 ve 63 hat numarasına sahip otobüsler ile 40 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşılabiliyor. 06.00 ile 23.00 arasında hizmet veren otobüsler haftanın her günü kullanılabiliyor. Yerel belediye tarafından işletilen bu otobüslerde tek yönlü ulaşım ücreti ise yaklaşık 3 Dolar.

Taksi

Havalimanının United/Riide Cabs adlı taksi firması ile resmi anlaşması bulunuyor ve bu firmaya ait taksiler ile günün her saatine şehir merkezine 20 dakika içerisinde ulaşılabiliyor. Bu taksilerde herhangi bir gece veya hafta sonu tarifesi uygulanmıyor ve şehir merkezine tek yönlü ulaşım için ödenmesi gereken ücret yaklaşık 20 Dolar. (Havalimanı içerisinde Uber kullanmak isteyenler için de yolcu alma ve bırakma alanı bulunuyor. Uber vb. araç paylaşım uygulamalarını kullanan yolcuların bu alanlara gitmeleri gerekiyor.

Araç Kiralama

Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sıkça tercih edilen bir diğer seçenek ise araç kiralamak. Terminal binasının karşısında yer alan hizmet binasında 6 farklı rent a car firmasına ait acenteler yer alıyor. Bu acenteler üzerinden veya ilgili firmaların web sitesinden kolayca araç kiralama işlemi yapılabiliyor.

Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 2625 Airport Dr, Saskatoon, SK S7L 7L1, Canada

Telefon: +1 306 975 8900

 

Şehir Merkezinden Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

Yılda 1,5 milyon yolcu tarafından ziyaret edilen Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı, sahip olduğu gelişmiş sosyal imkânları ile de dikkat çekiyor. Havalimanı terminal içerisinde yer alan Starbucks, kahve molası vermek için son derece ideal. Ayrıca Urban Acre adındaki restoranda da her damak tadına hitap eden birçok menü sunuluyor. İç hatlar kapısı karşısında yer alan Relay Shop’dan da çeşitli hediyelik eşyalar için gümrüksüz olarak alışveriş yapılabiliyor. Havalimanının otopark alanı ise jetPark adındaki bir firma tarafından işletiliyor. 700 araç kapasiteli bu otoparkta hem uzun hem de kısa süreli park imkânı mevcut. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise oldukça kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Saskatoon uluslararası havalimanına gitmek için otobüs seçeneğini kullanmak isteyenlerin, merkezi otobüs durağından 11 veya 63 no’lu otobüslere binmeleri gerekiyor. Her iki otobüs hattı da haftanın her günü 06.00 ile 23.00 arasında, 1’er saatlik aralıklarla hizmet veriyor. Toplamda 40 dakika süren şehir merkezi – havalimanı yolculuğu için ödenmesi gereken ücret ise 3 dolar civarında.

Taksi

Özellikle de toplu taşıma araçlarının kullanılamadığı gece saatlerinde Saskatoon Havalimanı’na ulaşım için taksi seçeneği sıkça tercih ediliyor. Şehir merkezinin herhangi bir noktasında taksiye binerek 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşılabiliyor. Saskatoon’da hizmet veren taksilerde herhangi bir gece tarifesi uygulanmazken, havalimanı yolculuğu için ödenmesi gereken ücret 20 dolar civarında.

Araç Kiralama

Havalimanına gitmek için Saskatoon şehir merkezinde araç kiralamak da mümkün ancak gelişmiş otobüs ve taksi seçenekleri sunulması nedeniyle bu seçenek pek tercih edilmiyor.

Saskatoon J. Diefenbaker Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 2625 Airport Dr, Saskatoon, SK S7L 7L1, Canada

Telefon: +1 306 975 8900

J Diefenbaker Int Apt Yakınındaki Havalimanları

 • Vancouver (Vancouver Havalimanı)
  Vancouver (Vancouver Havalimanı)
 • Şikago (Gary International Havalimanı)
  Şikago (Gary International Havalimanı)
 • Şikago (Midway Havalimanı)
  Şikago (Midway Havalimanı)
 • Şikago (O'hare Havalimanı)
  Şikago (O'hare Havalimanı)
 • Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
  Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
 • San Francisco (Embarkader Havalimanı)
  San Francisco (Embarkader Havalimanı)
 • San Francisco (San Francisco Havalimanı)
  San Francisco (San Francisco Havalimanı)
 • Los Angeles (Los Angeles Havalimanı)
  Los Angeles (Los Angeles Havalimanı)
 • Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
  Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.