Praslin Island Havalimanı Hakkında

Praslin Island Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Praslin Island Havalimanı, Hint Okyanusu üzerinde 115’ten fazla adaya sahip olan Şeyseller takımadasının ikinci büyük adası Praslin Adası’nda bulunuyor. 38 km² bir ada üzerinde kurulan havalimanı, takımadanın en büyük adası Mahe’ye 44 km uzaklıkta yer alıyor. Praslin Island Havalimanı’ndan sadece Mahe adasına iç hat uçuşu bulunuyor ve bu uçuşlar tüm adaların ulaşımını sağlayan Air Seychelles tarafından yönetiliyor. 05.00-23.00 saatleri arasında kalkan uçaklar ile Mahe Adası’na 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından Praslin Adası’nın çeşitli bölgelerine gelişmiş bir otobüs ağı bulunuyor. Anse Boudin, Anse Consolation ve Anse La Blague bölgelerindeki noktalara 61, 62 ve 63 numaralı otobüsler ile seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanında bulunan taksiler ile adanın farklı bölgelerine hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Havalimanı terminallerinde bulunan tabelalarda bölgelerin ücretlerini öğrenebilir, buna göre yolculuğunuza karar verebilirsiniz.

Araç Kiralama

Ada içerisinde özel araç ile gezmek istiyorsanız havalimanı çıkışında bulunan araç kiralama firmalarından birini tercih edebilirsiniz. Yolculuğunuz öncesi aracınızı seçmek istiyorsanız da havalimanında bulunan firmaların internet sitelerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Feribot

Praslin Adası’ndan diğer adalara feribot ile gidebileceğiniz gibi takımadanın uluslararası uçuşlarını gerçekleştiren Mahe Adası’ndan Praslin Adası’na da gelebilirsiniz. Mahe’den Praslin Adası’na feribot yolculuğu ise yaklaşık 45 dakika sürüyor.

 

Şehir Merkezinden Praslin Island Havalimanı’na Ulaşım

Praslin Island Havalimanı, Hint Okyanusu üzerinde 115’ten fazla adaya sahip olan Şeyseller takımadasının ikinci büyük adası Praslin Adası’nda bulunuyor. 38 km² bir ada üzerinde kurulan havalimanı, takımadanın en büyük adası Mahe’ye 44 km uzaklıkta yer alıyor. Praslin Island Havalimanı’ndan sadece Mahe adasına iç hat uçuşu bulunuyor ve bu uçuşlar tüm adaların ulaşımını sağlayan Air Seychelles tarafından yönetiliyor. 05.00-23.00 saatleri arasında kalkan uçaklar ile Mahe Adası’na 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Havalimanın iniş ve karşılama terminallerinde bulunan araç yerlerinde park etmek yasak olduğundan aracınızı Northern Parking alanında bulunan ücretsiz otoparka götürmeniz gerekiyor.

Praslin Island Havalimanı’nda uçuşunuzu ya da seyahat rehberinizi beklediğiniz sırada kahve dükkânlarında dinlenebilir ya da restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Havalimanında ayrıca hediye alabileceğiniz çeşitli mağazalar ve free shop bulunuyor.

Otobüs

Anse Boudin, Anse Consolation ve Anse La Blague bölgelerinden geçen 61, 62 ve 63 numaralı otobüsler ile havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Adada bulunan taksiler, havalimanına rahat bir ulaşım imkânı sunuyor. Adalar arasında sabit fiyat tarifesi uygulandığı için ücretinizi ödedikten sonra fiş alabilirsiniz.

Praslin Island Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Grand Anse, Seyşeller

Telefon Numarası: +248 4 384 100

Praslin Island Yakınındaki Havalimanları

 • Zanzibar (Kisauni Havalimanı)
  Zanzibar (Kisauni Havalimanı)
 • Male (Male Havalimanı)
  Male (Male Havalimanı)
 • Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
  Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
 • Dubai (Dubai Havalimanı)
  Dubai (Dubai Havalimanı)
 • Dubai (Sharjah Havalimanı)
  Dubai (Sharjah Havalimanı)
 • Doha (Doha Havalimanı)
  Doha (Doha Havalimanı)
 • Doha (Free Zone Havalimanı)
  Doha (Free Zone Havalimanı)
 • Riyad (King Khalid Havalimanı)
  Riyad (King Khalid Havalimanı)
 • Cidde (King Abdulaziz Int Havalimanı)
  Cidde (King Abdulaziz Int Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.