Kenya Airways Uçak Bileti
Turna.com'da

Kenya Hava Yolları Hakkında

Kenya Hava Yolları ya da Kenya Airways Ltd. Kenya’nın resmi hava yolu. 1977’de Doğu Afrika Hava Yolları’nın dağılmasının ardından kurulmuş olan şirketin ana ofisi Nairobi’nin Embakasi şehrindedir ve Joryo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’nı merkez üssü olarak kullanır. 1995 yılının nisan ayına kadar Kenya Devleti’ne ait olan şirket günümüzde halka açık bir özel şirkettir. Kenya Devleti ise hala %48,9 payla şirket hissedarıdır. Kenya Hava Yolu filosu 25 Boeing ve 15 Embraer uçağıyla günümüzde 41 ülkeye düzenlediği uçuşlarla Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’yı birbirine bağlar. 2016 yılı verilerine göre hava yolu 4,2 milyon yolcu taşımıştır. 1977’den beri AFRAA (African Airlines Association) üyesi ve 2010 yılının haziran ayından beri SkyTeam üyesi olan Kenya Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com'dan Kenya Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve Kenya Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Kenya Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

Kenya Hava Yolu filosu 40 uçağıyla, dünya çapında 41 ülke ve 53 destinasyona seferler düzenler. Bu ülkelerin arasında; Mısır, Çin, Fransa, Almanya ve Türkiye gibi ülkeler yer alır. Paris, Frankfurt, Atina, İstanbul ve Hong Kong gibi popüler şehirler ise hava yolunun sefer düzenlediği destinasyonlar arasındadır.

Kenya Hava Yolları’nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları
AFRAA ve SkyTeam üyelikleri ile Kenya Hava Yolları, 23 hava yoluyla codeshare(uçuş paylaşımı) anlaşmasına sahiptir. Bu hava yolları arasında Comair, EgyptAir, Air France, Hong Kong Airlines ve KLM gibi hava yolları bulunur.

Check-in İşlemleri

Kenya Hava Yolları uçak biletiyle ilgili online check-in işlemleri hava yolunun kendi mobil uygulaması üzerinden ya da resmi internet sitesi üzerinden yapılabilir. Mobil uygulamada check-in işlemi uçuştan 30 saat önce başlar ve uçuşa 2 saat kala sonlanır. İnternet sitesi üzerinden online check-in işlemi uçuştan 30 saat öncesinden başlayarak 1 saat kalana kadar yapılabilir. Havaalanındaki kontuarlardan yapılan online check-in işlemlerinde yolcuların uçuştan en az 2 buçuk saat önce havaalanında olmaları gerekir. Online check-in işlemi turna.com üzerinden de kolaylıkla tamamlanabilir. Siteye üyeliğiniz bulunuyorsa “Biletlerim” sayfası üzerinden, işlem yapmak istediğiniz bilet için “Online Check-In” butonuna tıklamanız yeterli. Eğer üyeliğiniz bulunmuyorsa, ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklayarak ve açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ekonomi sınıfı yolcular, Doğu Afrika ve Kenya içi uçuşlarda 1 adet 23 kg; diğer uçuşlarda 2 adet 23 kg kargo bagajı hakkına sahipler. El bagajı hakkı ise 1 parça 12 kg olarak belirlenmiştir ve bagajın boyutları 55*25*35 cm’yi aşmamalıdır. Bunun yanında kabine 2 parça laptop, kamera çantası, el çantası gibi kişisel eşya getirilebilir ancak boyutları 40*30*15 cm’i geçmemelidir. Premier World sınıf yolcular Doğu Afrika ve Kenya içi uçuşlar dışında 2 parça 32 kg ağırlığında; Doğu Afrika ve Kenya içi uçularda 32 kg ağrılığında 1 parça kargo bagajı alabilirler. El bagajı hakkı ekonomi sınıfıyla aynıdır. Evcil hayvanlar sadece kargo bölümünde taşınır; ancak hasta ya da engeli olan yolculara ait rehber köpekler kabine alınır ve bu yolculardan ekstra ücret alınmaz. Bisiklet dışındaki spor ekipmanları normal bagaj olarak kabul edilir.

Koltuk Seçimi

Kenya Hava Yolları rezervasyon hizmetiyle yolcularına online check-in yaparken koltuk seçme imkânı tanır. Daha fazla alana ve konfora sahip olacağınız koltuk fiyatları Avrupa için 40 ile 100 dolar arasında değişirken; Orta Doğu ve Asya için 30 ile 80 dolar arasındadır.

Kenya Hava Yolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartı (Miles Programları)

Hava yolu; şirketler ve bireysel müşteriler için iki ayrı seçeneğe sahip loyalty (sadakat) programı sunar. Şirketler için olan program BlueBiz’dir. Flying Blue adlı bireysel programdaysa; Explorer, Silver, Gold ve Platinum olmak üzere 4 farklı üyelik sunulur. Explorer üyeleri ilk uçuşlarıyla birlikte mil kazanmaya başlar ve %10 indirimli koltuk seçebilirler. Aynı zamanda bazı Air France, KLM ve Delta Air Lounge’larına belli bir ücret ödeyerek girme hakkına sahip olurlar. Silver ve Gold üyelere tüm koltuk tipleri için indirim yapılırken, standart koltuklar ücretsiz olarak sunulur. Uçuş ve harcamalarında daha fazla mil kazanarak; check-in, uçağa binme ve bekleme sırasında öncelikli olma şansı elde ederler. Gold üyeler, yanlarındaki bir kişiyle beraber lounge(bekleme salonu) kullanma hakkına sahipler. Platinum üyeler tüm bu hakların yanında 10 yılın sonunda ömür boyu üyelik kazanırlar.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Kenya Hava Yolları’nda farklı tercihlere yönelik sunulan özel menü çeşitleri bulunur. Dini tercihlere özel menüler, vejetaryen, diyabetik, glütensiz, laktozsuz gibi pek çok özel siparişi vermek mümkün. Aynı şekilde bebeklere ve çocuklara özel menüler de sipariş edilebilir. Bu siparişler 24 saat önceden hava yolunun müşteri hizmetlerine bildirilmeli.

Kabin İçi Genel Özellikler

Kabinlerde birçok uçuşta tüm koltukların özel ekranları bulunur. Ekranlardan dizi, film izlenebilir ya da müzik dinlenebilir. Hava yolu KQ Cinema adlı telefon uygulamasıyla Boeing 737-700 ve 737-800 model uçaklarda eğlenceyi artırıyor. Uygulama üzerinden 1000’e yakın müzik seçeneği, 55 televizyon programı ve 80 filmi yolcularına sunuyor.

Kenya Airways İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Kenya Airways uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Kenya Airways uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Kenya Airways uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Kenya Airways PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Kenya Airways uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Kenya Airways ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Kenya Airways ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: