En Ucuz Kuwait Intl Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Uçuşların daha uygun olduğu tarihlere göz at

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 3s 35d
20 Eylül 2020, Pazar 17:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 27s 25d
16 Ağustos 2020, Pazar 18:05
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 20d
10 Eylül 2020, Perşembe 11:10
Pegasus
1 aktarmalı - 11s 25d
22 Temmuz 2020, Çarşamba 10:05
Pegasus
2 aktarmalı - 37s 35d
15 Ağustos 2020, Cumartesi 12:15
Pegasus
direkt-uçuş - 3s 10d
22 Temmuz 2020, Çarşamba 21:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 8s 10d
05 Ekim 2020, Pazartesi 17:40
Pegasus
1 aktarmalı - 11s 5d
03 Ekim 2020, Cumartesi 14:45

Kuwait Intl Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri Ve Saatleri

Ucuz uçak bileti fiyatlarının olduğu tarihleri gör

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 3s 50d
25 Ağustos 2020, Salı 02:50
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 2s 40d
19 Ağustos 2020, Çarşamba 22:25
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 13s 45d
11 Eylül 2020, Cuma 02:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 8s 5d
11 Eylül 2020, Cuma 02:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 14s 15d
16 Ağustos 2020, Pazar 02:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s
13 Temmuz 2020, Pazartesi 02:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s
21 Ağustos 2020, Cuma 02:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 17s
18 Temmuz 2020, Cumartesi 02:50

Kuveyt Havalimanı Genel Bilgiler

Kuveyt’e 15.5 km uzaklıktaki Farwaniya’da yer alan Kuveyt Havalimanı ilk olarak 1927 yılında Britanya uçaklarının Britanya Hindistanı’na ulaşırken kullandıkları ara durak olarak inşa edilmiştir. Havalimanı ana yapısı ise metropollerin babası olarak tanınan dünyaca ünlü mimar Kenzo Tange tarafından 1979 yılında tamamlanmıştır. Kuveyt Havalimanı, sivil uçakların yanı sıra Kuveyt Hava Kuvvetleri uçakları tarafından da kullanılmaktadır. Yıllık 9 milyon yolcu taşıma kapasitesine ve uluslararası niteliğe sahip Kuveyt Havalimanı’nın toplam beş ana terminali bulunmaktadır. Gelen ve giden uçuşların büyük kısmı Kuveyt Havalimanı’nın ana binasını teşkil eden Terminal 1 üzerinden gerçekleşmektedir. Ana güvenlik kontrol noktaları, Duty Free mağazaları, restoran ve loungelar bu binada yer almaktadır. Yapımı sürmekte olan Terminal 2 planında 400 yatak kapasiteli bir otel ve ek uçuş kapıları bulunmaktadır. Terminal 3, özel uçakların uçuşuna izin verirken; Terminal 4 yalnızca Kuveyt Havayolları uçuşlarına aracılık etmekte, Terminal 5 ise Jazeera Havayolları’na servis vermektedir.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kuveyt, köklü tarihi ve mimarisi ile Orta Doğu'nun gözde turizm noktaları arasında yer alıyor. Petrol ihracatına dayanan ekonomisi ile dünya ihracat pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan ülkenin, kendisi ile aynı ismi taşıyan başkenti Kuveyt'te bulunan Kuveyt Uluslararası Havalimanı da, ülkeye gelen turistleri ve iş adamlarını ağırlıyor.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kuveyt'te, havalimanından şehir merkezine gitmek isteyenler, otobüs, taksi ya da araç kiralama gibi ulaşım seçeneklerini kullanabiliyor.

Ücreti, toplu ulaşıma göre biraz daha yüksek olsa da, havalimanından şehir merkezine giderken, hem konforlu hem de serin bir yolculuk yapmak isteyenler, araç kiralamayı veya taksiye binmeyi tercih ediyor. Kuveyt'te, havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ile görüşerek, araç kiralamak mümkün. Ayrıca havalimanı önünde bekleyen taksiler de ulaşım konusunda oldukça cazip. Kuveyt'te taksiye binmeden önce ücret konusunda pazarlık yapmayı ihmal etmeyin.

Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafe otobüs ile yaklaşık 30 dakika sürüyor. Havalimanı önünden kalkan 501, 13, 99 ve 21 numaralı otobüsler, Kuveyt'e gelen yolculara şehir merkezine ulaşım anlamında büyük kolaylık sağlıyor.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Kuveyt Uluslararası Havalimanı, Gazali Expressway, Kuveyt şehri, Kuveyt
Telefon: +965 2431 9829
Faks: +965 2474 4396

Şehir Merkezinden Kuveyt Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Kuveyt, köklü tarihi ve mimarisi ile Orta Doğu'nun gözde turizm noktaları arasında yer alıyor. Petrol ihracatına dayanan ekonomisi ile dünya ihracat pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan ülkenin, kendisi ile aynı ismi taşıyan başkenti Kuveyt'te bulunan Kuveyt Uluslararası Havalimanı da, ülkeye gelen turistleri ve iş adamlarını ağırlıyor.

Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Kuveyt Uluslararası Havalimanı'na ulaşım için otobüs, taksi ya da araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri kullanılıyor.
Şehir merkezinden havalimanına taksi ile gitmek isteyenler, yüksek ücreti göz önüne alarak, şoförle pazarlık yapmayı deneyebilir. Ayrıca Kuveyt'te daha özgür ve rahat bir yolculuk yapmayı düşünenler, araç kiralama firmalarıyla iletişime geçerek, diledikleri özelliklere sahip araçları kiralayabilir.

Tren ya da metro gibi toplu ulaşım sistemleri olmayan Kuveyt'te, otobüsler oldukça popüler. Bu nedenle şehir merkezinden havalimanına gitmek için bineceğiniz 501, 13, 99 ve 21 numaralı otobüslerin biraz kalabalık olabileceğini unutmayın. Şehir merkezi ve havalimanı arasında otobüsle yapacağınız bu yolculuk, ortalama 30 dakika sürüyor.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Kuveyt Uluslararası Havalimanı, Gazali Expressway, Kuveyt şehri, Kuveyt
Telefon: +965 2431 9829
Faks: +965 2474 4396

Kuveyt Havalimanı Yakınındaki Oteller

Kuveyt Havalimanı yakınındaki oteller areasında en çok tercih edilen alternatif, havalimanı içindeki Safir Airport Hotel’dir. Diğer oteller, havalimanının birkaç kilometre uzağında yer almaktadır ve genellikle shuttle servisleri vardır. Bu oteller arasında öne çıkanlardan bazıları; Beş yıldızlı Holiday Inn Kuwait Al Thuraya City, Crowne Plaza Kuwait Al Thuraya City, Continental Suite Farwaniya ve City Tower’dır. Bu arada bilinmesi greken önemli bir bilgi; Kuveyt Havalimanı’nda yabancı yolcuların maksimum kalış süresi 3 saatir. Güvenlik kontrol noktasındaki cami yanında bulunan uyuma bölgesi yalnızca Kuveyt vatandaşları içindir, yabancıların kullanması yasaktır.

Kuveyt Havalimanı Lounge Hizmetleri

Yolculuk öncesi ya da sonrası dinlenme amaçlı kullanabileceğiniz Kuveyt Havalimanı Lounge üniteleri arasında Derwaza Lounge (Emirates Airlines), Jazeera Lounge, MasterCard Pearl Metro Lounge, Dasman Lounge, Dasman Premiere Lounge yer almaktadır. Kullandığınız üyelik kartına (premium/gold/silver), uçuş bilet tipine ya da ödediğiniz ek ücrete göre Kuveyt Havalimanı Lounge tesislerinde farklı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler; premium büfeler, atıştırmalıklar, TV/dergi/gazeteler, hızlı internet, çocuk oyun alanı, duş alma, uyuma, iş toplantılarınızı gerçekleştirme gibi çok çeşitlidir. Herhangi bir üyeliğiniz bulunmasa da, bilet tipiniz her ne olursa olsun tüm Kuveyt Havalimanı Lounge tesislerinden kapıda ücret ödeyerek de faydalanılabilmektedir.

Kuveyt Havalimanı Civarındaki Cafe ve Restoranlar

Kuveyt Havalimanı cafe ve restoran açısıdnan oldukça zengindir. Özellikle fast food noktaları ve İtalyan restoranları hem yerli hem de yabancı yolcuların en çok tercih ettiği seçeneklerdir. Aynı zamanda Gelen Yolcu Salonu yanındaki Commercial Centre çevresinde de çok farklı yiyecek alternatifleri sunulmaktadır. Güzel bir cay, kahve eşliğinde atıştırmalıklar için Costa Cofee Airport Arrival, Passo Cafe & Restaurant, Raising Canes, Potbelly Sandwich Shop tercih edilebilir. Vejetaryen menülere de yer veren Hint restoranı Asha’s , Orta Doğu lezzetleriyle tanınmış Kashounat Al-Bait Retaurant, özel soslu biftekler için Great Steak & Potato Co., açık büfe Bays International Restaurant da, Kuveyt Havalimanı civarındaki diğer cafe restoran seçenekleridir.

Kuveyt Havalimanı Duty Free Mağazaları

Pekçok dünya markasının yer aldığı Kuveyt Havalimanı Duty Free bölümü Terminal 1 binasında, pasaport kontrolü sonrasındaki mağazalarıyla 24 saat aralıksız olarak hizmet veriyor. Kuveyt Havalimanı Duty Free mağazalarında alkol satışı bulunmamakla beraber, kozmetikten, çikolataya, giyim eşyalarından, parfüme kadar aradığınız pek çok ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz Yola çıkmadan önce IOS ya da Android tabanlı Kuveyt Havalimanı aplikasyonunu cep telefonuna indirebilirsiniz.

Kuwait Intl Havalimanı Yakınındaki Havalimanları

 • Abadan (Abadan Havalimanı)
  Abadan (Abadan Havalimanı)
 • Basrah (Basrah International Havalimanı)
  Basrah (Basrah International Havalimanı)
 • Ahwaz (Ahwaz Havalimanı)
  Ahwaz (Ahwaz Havalimanı)
 • Dammam (King Fahd Intl Havalimanı)
  Dammam (King Fahd Intl Havalimanı)
 • Bahreyn (Bahrain Intl Havalimanı)
  Bahreyn (Bahrain Intl Havalimanı)
 • Shiraz (Shahid Dastghaib Intl Havalimanı)
  Shiraz (Shahid Dastghaib Intl Havalimanı)
 • Necef (Al Ashraf Intl Havalimanı)
  Necef (Al Ashraf Intl Havalimanı)
 • Esfahan (Shahid Beheshti Intl Havalimanı)
  Esfahan (Shahid Beheshti Intl Havalimanı)
 • Riyad (King Khalid Intl Havalimanı)
  Riyad (King Khalid Intl Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.