La Parra Havalimanı Hakkında

La Parra Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

La Parra Havalimanı, İspanya’nın Jerez de la Frontera kentinde bulunduğu için Jerez Havalimanı olarak da bilinir. La Parra Havalimanı Cadiz, Puerto Real, Rota, Chiclana gibi yerleşim yerleri tarafından da sıklıkla kullanıyor. Havalimanı tüm bu şehirlere araçla ortalama 30-45 dakika uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından Madrid, Barcelona ve Bilboa’ya yurt içi; Berlin, Frankfurt, Zürih, Brüksel ve Avrupa’nın birçok şehrine de yurt dışı seferleri düzenleniyor. Jerez’e 12 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise çok sayıda alternatif var. Bu alternatifleri kullanarak Alcazar ve Jerez de la Frontera Katedrali gibi şehrin ikonik yapılarına 15 dakika içinde ulaşmak mümkün. 

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda kullanılan çok sayıda otobüs bulunuyor.  M-050, M-051, M-052, M-53, M-561, M-964, M-970 ve M-971 numaralı otobüsler, havalimanının çok yakınında bulunan Jerez şehir merkezi üzerinden farklı istikametlerde ilerliyor. Çoğu otobüs günde 1 kere havalimanından kalkıyor. En sık kullanılan hatlardan biri olan Cadiz – Jerez de la Frontera güzergahlı M-050 numaralı otobüs ise 15.15 ve 16.15 saatleri olmak üzere günde iki kez kullanılabilir. Jerez şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların Cuatro Caminos durağında inmesi gerekiyor. 1,10 Euro ile ücretlendirilen yolculuk ise yaklaşık 30 dakika sürüyor. 

Taksi

Daha rahat bir alternatif olarak taksiler tercih edilebilir. Havalimanı önünden kalkan taksiler yaklaşık 15 dakikada Jerez şehir merkezinde oluyor. Ücretler ise 25 Euro civarında.

Araç Kiralama

La Parra Havalimanı'na vardığınızda seyahatinize araç ile devam etmek isterseniz havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Havalimanında bulunan yedi adet araç kiralama firması üzerinden ister havalimanı içinde ister yolculuk öncesinde internetten rezervasyonla araç kiralayabilirsiniz.

Banliyö Hattı

Hafta içi 07.20, 13.25 ve 19.20, hafta sonu ise 08.20, 13.25 ve 19.20 olmak üzere günde 3 kez havalimanından kalkan banliyö hattı; yaklaşık 8-9 dakika içinde şehir merkezine ulaşıyor. Cadiz Cercanias istikametli C1 numaralı trenlerin ücretleri ise 2,45 Euro.

Şehi rMerkezinden La Parra Havalimanı’na Ulaşım

La Parra Havalimanı, İspanya’nın Jerez de la Frontera kentinde bulunduğu için Jerez Havalimanı olarak da bilinir. Cadiz, Puerto Real, Rota, Chiclana gibi yerleşim yerleri tarafından da kullanılan La Parra Havalimanı tüm bu şehirlere araçla ortalama 30-45 dakika uzaklıkta bulunuyor. La Parra Havalimanı’ndan Madrid, Barcelona ve Bilboa’ya yurt içi; Berlin, Frankfurt, Zürih, Brüksel ve Avrupa’nın birçok şehrine de yurt dışı seferleri düzenleniyor. La Parra Havalimanı yolcuların genel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için birçok imkân sunuyor. Havalimanı içinde bulunan kafe ve restoranlar, günün farklı öğünleri için atıştırmalık yiyeceklerden dünya mutfaklarına kadar geniş bir menüye sahip. Çeşitli hediyelik eşyaların alınabileceği mağazalar ise zemin katta bulunuyor. Havalimanında 450 ve 350 araç kapasiteli iki otopark mevcut. Jerez’e 12 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanına şehir merkezinden ulaşım sağlamak ise oldukça kolay.

Otobüs

Şehir merkezinden kalkmasa da farklı şehirlerden gelen çok sayıda otobüs havalimanına gidiyor. M-050, M-051, M-052 ve M-053 en çok kullanılan şehirler arası otobüs hatları. Şehir merkezinde bulunan Cuatro Caminos ya da Hospital Jerez noktalarından bu otobüslere binmek mümkün. Sık kullanılan M-50 numaralı otobüs hattı, 14.23 ve 15.38’te Cuatro Caminos’tan kalkıyor. Yaklaşık 30-45 dakika süren yolculuk ücretleri tüm hatlar için 1,10 Euro. 

Taksi

Şehir merkezinin pek çok noktasında taksi bulmak mümkün. Trafiğe göre 15 dakika süren yolculuk ücretleri 25 Euro civarında seyrediyor.

Banliyö Hattı

Havalimanına giden C1 hat numaralı banliyö hattı 07.00, 13.00 ve 18.55 saatlerinde şehir merkezinden geçiyor. Yaklaşık 9 dakika süren yolculuk ücreti ise 2,45 Euro.

La Parra Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: 11401 Jerez de la Frontera, Cádiz, Spain

Telefon Numarası: +34 956 150 000

Fax Numarası: +34 956 150 06

La Parra Yakınındaki Havalimanları

 • Malaga (Malaga Havalimanı)
  Malaga (Malaga Havalimanı)
 • Lizbon (Lizbon Havalimanı)
  Lizbon (Lizbon Havalimanı)
 • Kazablanka (Mohammed V Havalimanı)
  Kazablanka (Mohammed V Havalimanı)
 • Madrid (Barajas Havalimanı)
  Madrid (Barajas Havalimanı)
 • Porto (Francisco Sa Carneiro Havalimanı)
  Porto (Francisco Sa Carneiro Havalimanı)
 • Marakeş (Menara Havalimanı)
  Marakeş (Menara Havalimanı)
 • Barselona (Barselona Havalimanı)
  Barselona (Barselona Havalimanı)
 • Marsilya (Provence Havalimanı)
  Marsilya (Provence Havalimanı)
 • Liyon (Saint Exupery Havalimanı)
  Liyon (Saint Exupery Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.