Karmoy Havalimanı Hakkında

Karmoy Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Norveç’in Karmoy bölgesinde yer alan Karmoy HavalimanıHaugesund şehrine hizmet veriyor. Haugesund Havalimanı olarak da bilinen Karmoy Havalimanı, Haugesund otobüs terminaline 13 km, Haraldsgata alışveriş caddesine 12 km ve Haraldshaugen anıtına 15 km uzaklıkta bulunuyor. Norveç'in Ulveraker, Sveio, Mortavika, Stavanger gibi şehirleri tarafından da kullanılan Karmoy Havalimanı’ndan herhangi bir yurt içi sefer yapılmıyor. Yurt dışında ise Alicante, Oslo, Gdansk ve Malaga’ya tarifeli; Mallorca, Antalya, Chania ve Gran Canaria’ya yaz döneminde charter seferler yapılıyor. Haugesund merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunan Karmoy Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım ise farklı alternatifler ile sağlanıyor.

Otobüs

Havalimanından Flybussen adlı otobüsler ile şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanından kalkan bu otobüs hattının durakları Norheim v/E134-Park Inn Airport Hotel- Radisson Blu Hotel Haugesund - Karmsundsgata Sør - Meieriet - Haugesund sykehus - Scandic Maritim Hotel - Hotell Amanda - Haugesund rutebilstasjon şeklinde ilerliyor. Havalimanından son durağa yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor. Otobüsler gün içerisinde havalimanından saat 09.35, 16.00 ve 17.35’te hareket ediyor.

Taksi

Terminalde bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşmak için en pratik yöntemlerden bir tanesi. Havalimanından taksi ile şehir merkezine ulaşım gündüzleri yaklaşık 350 NOK, geceleri ve hafta sonları ise 450 NOK tutuyor. Toplam yolculuk 15-20 dakika sürüyor. 

Araç Kiralama

Araç kiralayarak şehir merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Karmoy Havalimanı'nda dört adet araç kiralama firması yer alıyor. Aracınızı bu firmaların ofislerinden havalimanında teslim alabileceğiniz gibi havalimanına varmadan önce internetten rezerve de ettirebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Karmoy Havalimanı’na Ulaşım

Norveç’in Karmoy bölgesinde yer alan Karmoy HavalimanıHaugesund şehrine hizmet veriyor. Haugesund Havalimanı olarak da bilinen Karmoy Havalimanı, Haugesund merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta bulunuyor. Haugesund otobüs terminaline 13 km, Haraldsgata alışveriş caddesine 12 km ve Haraldshaugen anıtına 15 km uzaklıkta bulunan havalimanı Norveç'in Ulveraker, Sveio, Mortavika, Stavanger gibi şehirleri tarafından da kullanılıyor. Karmoy Havalimanı’ndan herhangi bir yurt içi sefer yapılmıyor. Yurt dışında ise Alicante, Oslo, Gdansk ve Malaga’ya tarifeli seferler; Mallorca, Antalya, Chania ve Gran Canaria’ya yaz döneminde charter seferler yapılıyor. Havalimanında 4 tane kısa süreli ve uzun süreli otopark bulunuyor. İlk 20 dakikalık park ücretsiz. Terminalde Upper Crust ve Point adında iki kafeterya bulunuyor. Bu kafeteryalar uçuş olan saatlerde faaliyet gösteriyor. Check-in masaları ve bavul teslim alanları giden yolcu terminalinin girişinde yer alıyor.  Şehir merkezinden Karmoy Havalimanı'na ulaşımda kullanılan araçlar ise otobüs ve taksi olarak sıralanabilir.

Otobüs

Şehir merkezinde Haugesund durağından kalkan Flybussen adlı otobüsler ile havalimanına ulaşmak mümkün. Otobüs hattının şehir merkezinden kalkıp Hotel Amanda- Scandic Maritim Hotel - Haugesund sykehus – Meieriet - Karmsundsgata Sør - Radisson Blu Hotel Haugesund - Norheim v/E134-Park Inn Airport Hotel güzergahını izleyerek havalimanına ulaşıyor.  Şehir merkezinden havalimanına yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor

Taksi

Şehir merkezinde bulunan taksilerle havalimanına ulaşmak en pratik yöntemlerden bir tanesi. Şehir merkezinden taksi ile havalimanına ulaşım gündüzleri yaklaşık 350 NOK, geceleri ve hafta sonları ise 450 NOK tutuyor. Toplam yolculuk 15-20 dakika sürüyor. 

Karmoy Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Helganesvegen 350, 4262 Avaldsnes, Norveç

Telefon Numarası: +47 52 80 40 60

Karmoy Yakınındaki Havalimanları

 • Oslo (Gardermoen Havalimanı)
  Oslo (Gardermoen Havalimanı)
 • Oslo (Moss Rygge Havalimanı)
  Oslo (Moss Rygge Havalimanı)
 • Oslo (Sandefjord Torp Havalimanı)
  Oslo (Sandefjord Torp Havalimanı)
 • Göteborg (Landvetter Havalimanı)
  Göteborg (Landvetter Havalimanı)
 • Göteborg (City Havalimanı)
  Göteborg (City Havalimanı)
 • Kopenhag (Kastrup Havalimanı)
  Kopenhag (Kastrup Havalimanı)
 • Kopenhag (Roskilde Havalimanı)
  Kopenhag (Roskilde Havalimanı)
 • Hamburg (Hamburg Havalimanı)
  Hamburg (Hamburg Havalimanı)
 • Hamburg (Luebeck-Blankensee Havalimanı)
  Hamburg (Luebeck-Blankensee Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.