Scandinavian Airlines Uçak Bileti
Turna.com'da

İskandinavya Havayolları Hakkında

Danimarka, Norveç ve İsveç’in önde gelen hava yollarından olan İskandinav Hava Yolları (Scandinavian Airlines), çok uluslu bir hava yolu şirketi. Şirketin merkezi İsveç’in başkenti olan Stockholm şehrinde bulunuyor. Dünyanın en önde gelen hava yolu ittifaklarından Star Alliance’nin kurucu üyelerinden olan İskandinav Hava Yolları, Avrupa dışında kıtalararası uçuşlar da gerçekleştiriyor. Hava Yolu; Air Greenland, Airline Scanair, Thai Airways International gibi hava yolu şirketlerinin de kurucusu olan SAS grubunun bir şirketidir. SAS grubunun ayrıca Estonian Air’de de %49 hissesi vardır. Filosunda 148 uçak olan ve 1300’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren hava yolu, 29 milyondan fazla yolcuya hizmet veriyor. Uçuş ağı Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika ülkelerinden oluşan hava yolu, kurduğu ortaklıklar sayesinde dünyadaki en fazla destinasyona sahip haya yolu şirketlerinden biri. İskandinav Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan İskandinav Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve İskandinav Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

İskandinav Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

İskandinav Hava Yolları uçak bileti satın almak isteyen yolcular, şirketin ittifak kurduğu 28 Star Alliance şirketiyle birlikte tüm dünyada 191 ülkede 1316 havaalanına ulaşım sağlayabilirler. İskandinav Hava Yolları, İskandinav ülkeleri içinde sunduğu hizmeti oldukça önemser. Bu ülkelerde 32 şehre uçuş gerçekleştirir. Avrupa’da Fransa, İrlanda, Avusturya, Almanya gibi ülkelere hizmet veren şirket; Asya’da Çin, Japonya ve Amerika’nın birçok şehrine seferler düzenler.

İskandinav Hava Yolları’nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

İskandinav Hava Yolları, Star Alliance dışında Lufthansa, İsveç Uluslararası Hava Yolları ve Avusturya Hava Yolları’yla stratejik anlaşmalar gerçekleştirir. Bunun dışında SAS grubunun diğer hava yolu şirketleriyle birlikte çalışır. Ayrıca Shanghai Airlines ve Air China ile destinasyon paylaşımı yapar.

Check-in İşlemleri

İskandinav Hava Yolları’nın mevcut web sitesi üzerinde online check-in işlemini gerçekleştirmek mümkün. Online check-in işlemleri, uçuş saatinden 22 saat önce başlayıp ve uçuşa 1 saat kala sona eriyor. Check-in işlemleri, şirketin web sitesinin yanı sıra mobil uygulaması aracılığıyla yapılabilir. Bunun dışında turna.com ya da turna.com mobil uygulaması üzerinden de online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Siteye üye girişi yapıktan sonra “Biletlerim” sayfasına giderek, işlem yapmak istediğiniz bileti seçip “Online Check-In” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Eğer siteye üye değilseniz, ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklamanız ve açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgilerinizi girerek de işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Şirketin yolcu sınıflarına göre izin verdiği el bagajı sayısı ve ağırlığı değişiklik gösterir. Go Light, Go ve Plus yolcu kategorilerinde seyahat edenlerin 8 kg ve 55*40*23 cm ile sınırlandırılmış 1 adet bagaj hakları bulunuyor. Business yolcu kategorisinde seyahat edenlerin ise aynı kg ve ölçülerde 2 adet bagaj hakları vardır. Bunlara ek olarak tüm seyahat sınıfındaki yolcular, boyutları 40*30*15 cm’yi geçmeyecek şekilde bir el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası taşıyabilirler. Sıvılar (en fazla 100ml), kapatılabilir 1 litrelik şeffaf plastik bir torbaya paketlenmeli.

İskandinav Hava Yolları rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmiş yolcular, havaalanında sorun yaşamamak için yolcu sınıflarına göre ne kadar bagaj hakkı olduklarını önceden öğrenebilirler. Go Light yolcu kategorisinin bagaj hakkı bulunmazken; Go için 23 kg’lık 1 adet, Plus ve Business kategorileri için ise 23 kg’lık 2 adet bagaj hakkı bulunur. Bagaj boyutları en fazla 158 cm olmalıdır. Ekstra bagaj fiyatları yolculuk yapılacak destinasyona göre değişiklik gösterir. Şirketin web sitesinden bagaj hakkı ve ücretlendirme detaylarıyla kontrol edilebilir. İskandinav Hava Yolları, özel bagaj istekleri için limit belirler. Bu nedenle en geç 24 saat öncesinden özel bagaj istekleri için kayıt yaptırmanız gerekir. 158 cm boyutlarını geçen bagajlar, özel bagaj olarak kabul edilir. Kayak, golf çantası, bisiklet gibi spor ekipmanlarınız bu ölçü sınırının altında kaldığı takdirde ekstra ücret ödemezsiniz.

Koltuk Seçimi

İskandinav Hava Yolu rezervasyon işlemlerini gerçekleştiren yolcular, online check-in ile koltuk seçimlerini yapabilirler. Koltuk seçimi en geç uçuşa 22 saat kala yapılabilir. Koltuk seçimi için fiyatlar; destinasyona ve tercih edilen koltuğa göre 5 euro ile 40 euro arasında değişkenlik gösterir.

İskandinav Hava Yollarının Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

İskandinav Hava Yolları, sık uçan yolcular için SAS EuroBonus adında üyelik sistemi sunar. Bu üyelik sistemi ile puan kazandıkça seviye atlayarak, çeşitli avantajlar elde etmek ve ödüller kazanmak mümkün. EuroBonus, Member, Silver, Gold ve Diamond olmak üzere 4 üyelik seviyesine sahiptir. Sisteme giriş, Member seviyesinden başlar. 12 aylık süre boyunca ne kadar çok seyahat edilirse, bir sonraki seviyeye geçiş o kadar hızlı gerçekleşir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

İskandinav Hava Yolları, tüm uçuşlar için yiyecek ve içecek seçeneklerini ücretsiz sunar. Ana yemek çeşitleriyle birlikte farklı çeşit yemekler için menüden siparişinizi verebilirsiniz. Bütün bunlar yolculuk yapılan destinasyona ve yolculuk sınıfına göre değişkenlik gösterir. Bazı destinasyonlarda ve yolculuk sınıflarında alkollü içecekler ve ana yemekler menüye dahil. Daha kısa yolculuklar ve daha düşük yolculuk sınıflarında menüler daha kısıtlı olabilir. Şirket, bütün menülerinde daha keyifli bir yolculuk için yemekler ve alkollü, alkolsüz içecekler dışında çeşitli atıştırmalıklar ve kahvaltılıklar sunar. Uçuştan önce siparişlerinizi 24 saat öncesine kadar verebilirsiniz. Özel diyet gereksinimleriniz varsa, bunu siparişinizde belirtebilirsiniz.

Kabin İçi Genel Özellikler

İskandinav Hava Yolları filo içinde bulunan tüm uçaklarda rahat ve geniş kabin imkanları bulunur. Ayrıca şirket, yolcu kategorilerine göre müşterilerine farklı kabin olanakları sunar. Business yolcuları, ekstra ayak boşluğu ve tamamen yatay hale gelebilen koltuklar ile rahat bir yolculuk yapabilirler. SAS Plus sınıfında normal kabine göre daha geniş koltukların ve ekstra bacak boşluğunun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu kategori, Business ve en temel kategori olan SAS Go arasında sınıflandırılmış bir kabindir.

İskandinav Hava Yolları, kabin içlerinde yolcularının keyifli vakit geçirebilmesi için çeşitli eğlence imkanları sağlar. SAS Business ve Plus kategorilerinde ücretsiz Wi-fi, kişisel multimedya ve eğlence sistemi, standart GSM hizmeti gibi ayrıcalıklı olanaklar bulunur. SAS Go sınıfında EuroBonus Gold ve Diamond üyeleri için ücretsiz WİFİ vardır. Ayrıca yine standart GSM hizmeti kullanılabilir. GSM hizmeti standart sağlayıcınızın uluslararası dolaşım ücretlerine, tabidir. Wi-fi kullanım ücreti ise destinasyona göre 5 Euro ile 15 Euro arasında değişkenlik gösterir.

Scandinavian Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Scandinavian Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Scandinavian Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Scandinavian Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Scandinavian Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Scandinavian Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Scandinavian Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Scandinavian Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: