Gence Uçak Bileti Al: Ucuz Fiyat: 2755 TL - turna.com

Gence Uçak Bileti
Turna.com'da

Gence Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Gence 3.011,86 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Nisan
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Gence Uçak Bileti Fiyatları

Gence varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 30d
07 Ekim 2022, Cuma 22:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 40d
07 Kasım 2022, Pazartesi 23:05
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 2s 30d
24 Aralık 2022, Cumartesi 07:05
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 30d
28 Ekim 2022, Cuma 22:50

Gence Kalkışlı Uçak Seferleri

Gence uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 35d
08 Ekim 2022, Cumartesi 10:20
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 45d
12 Kasım 2022, Cumartesi 19:30

Gence uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Gence arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Gence şehrine en sık uçulan yerlerden İstanbul, Antalya ve Ankara için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti ve Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Gence uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ankara Gence 4.417 TL, Antalya Gence 4.396 TL ve Bodrum Gence 4.443 TL.

En uygun Gence uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 56 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Mart ve Ekim ayları Azerbaycan, Gence için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Nisan ve Ocak.

Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti ve ülkenin batı kesiminin en işlek noktası olan Gence, başkent Bakü'nün 360 km batısında yer alan ve Gence Çayı'nın iki yakaya ayırdığı bir şehir. Tarihi, kültürel ve ekonomik bakımdan oldukça önemli bir merkez olan Gence'de çeşitli dönemlere ait eski yapılar, anıtlar ve anıt mezarlar bulunuyor.

Tarihi

Yerleşimin 5. yüzyılda başladığı Gence, Arap, Şedadi, İldenizli ve Ortaçağ boyunca çeşitli ulusların yönetiminde kalmış. 1231'den sonra Moğol, İlhanlı ve Timur işgallerini yaşayan kent 17. yüzyılda İran egemenliğine girerek önce Gence Hanlığının sonra da Rusların hâkimiyetinde kalmış. 1918'de Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti olan şehir, 20.yüzyılda ise bu görevi Bakü'ye teslim etmiş. 1991'de Azerbaycan'ın bağımsızlığını kazanmasıyla ülkenin ikinci büyük şehri konumuna gelmiş.

Gezilecek Yerler

Şair Nizami'nin memleketi olan Gence'de Nizami eserlerinden sahneleri betimleyen Şair Nizami Heykelleri ve Şair Nizami Anıt Mezarı bulunuyor. Azerbaycan'ın ilk meclis binası olma özelliğini de taşıyan Hükûmet Binası ve onun hemen yakınlarındaki Kafkasların en eski parklarından biri olan ve Cavad Han döneminde yapılan Han Bağı Parkı, görkemli kuleleriyle Tatlar Mescidi öncelikli görülmesi gereken yerlerden.

Yaşayan bir tarih olan Gence işgaller sırasında epey hasar görmüş olsa da kentte halen pek çok köprü, kale, cami, medrese, hamam ve kervansaray bulunuyor. Kentin en önemli camilerinden olan Cuma Camii, Şeyh İbrahim Türbesi, Kızıl Hacalı Camii, Ozan Camii, Bala Bağban Camii, Şerefhanlı Camii, Şahsevan Camii, Darus Sultan Cami ve İmamzade Külliyesi ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılardan bazıları.

Gence'nin oldukça ilginç yapısı olan ve tamamı şişelerden örülerek 1967 yılında inşa edilen Şişe Ev, çatının sundurmasında ve saçak içlerinde yağlı boya portrelerin bulunduğu şirin bir yapı. Yaklaşık 50.000 cam şişeden meydana gelen ev İbrahim Cafarov tarafından 2. Dünya Savaşı sırasında cephede kaybolan kardeşinin anısına yapılmış. Eskiden hamam olarak kullanılan ve günümüzde müzeye çevrilen Porselen Müzesi ile Gence tarihini yansıtan 30 binden fazla eserin sergilendiği Yerel Bölge Müzesi ziyaret edilebilir. Şehir merkezindeki en büyük caddelerden biri olan Atatürk Caddesi'ndeki Akademi Müzesi, İ. Memmedov Türk Ev Müzesi, Tarih Müzesi, Mir Celal Paşayev Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi de görülmeye değer müzeler. Bunların yanında Gence'de Nizami'nin adını taşıyan müze, güzel sanatlar galerisi ve şiir tiyatrosu da bulunuyor.

Küçük Kafkas Dağları'nın Kepez Zirvesine yakın bir mevkide bulunan yemyeşil vadi boyunca uzanan Göl Köy Milli Parkı, Azerbaycan'ın ilk milli parkı olma özelliği gösteriyor. Gölün çevresinde yabani hayvanların yaşadığı meşe, gürgen kayın ağaçlarıyla kaplı ormanlar ve meyve ağaçları bulunuyor. Yaklaşık 100 metre derinliğe sahip olan göl olağanüstü balık faunası olan büyük bir akvaryumu andırıyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Azeri mutfağının temel lezzetleri, sebze, baharat, et, balık ve pirinçten oluşuyor. Han pilavı, şüyüdlü pilav, sebzeli-kavurma pilav, nardancha pilaf, fisincan pilav, Ali-musamba pilavı, piti, cızbız, köfte veya parça bozbaş, bozartma, dana buğulama, sac içi, yaprak-lahana ile patlıcan-domates-biber dolması, düşbere, etli veya sebzeli kutab, gürza ve kuru hingal yöresel yemeklerinden en çok tüketilenleri arasında.

Gence'den hatıra kalacak alışverişler için, Kobustan duvar resimleri, dünyaca ünlü geometrik desenli, düğümlü el dokuması Gence halıları, ipek ürünler, porselen hediyelikler en iyi seçenekler olacaktır.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın Ankara-Gence ve İstanbul-Gence arasında, Azerbaijan Hava Yolları'nın ise İstanbul-Gence arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor ve İstanbul'dan yaklaşık 4.5 saat sonra Gence Havalimanı'na iniyorsunuz.

Gence uçak bileti ile ilgili sorular

 • Gence şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Gence şehrine en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Azerbaycan Hava Yolları, Air Baltic, Utair Aviation JSC ve Saudi Airlines. En popüler parkur İstanbul – Gence olup, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Azerbaycan Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Gence uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Gence arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 28 Kasım 2022 tarihinde Bodrum Gence arasında olup 4.443 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Gence arasında olup 5.821 TL’dir.
 • Gence uçakla kaç saat sürer?
  • Bodrum Gence Uçuşları: 9 saat 25 dakika
  • Ankara Gence Uçuşları: 9 saat 30 dakika
  • İzmir Gence Uçuşları: 9 saat 30 dakika
  • Antalya Gence Uçuşları: 9 saat 15 dakika
  • İstanbul Gence Uçuşları: 2 saat 20 dakika
 • Gence havalimanları nerede?
  Gence Gence Havalimanı şehir merkezine 7 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Gence uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Gence uçak bileti bulmanızı sağlar.

Gence Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Gence Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Erivan Uçak Bileti
  Erivan
 • Tiflis Uçak Bileti
  Tiflis
 • Iğdır Uçak Bileti
  Iğdır
 • Ağrı Uçak Bileti
  Ağrı
 • Bakü Uçak Bileti
  Bakü
 • Kars Uçak Bileti
  Kars
 • Van Uçak Bileti
  Van
 • Hakkari Uçak Bileti
  Hakkari
 • Batum Uçak Bileti
  Batum
 • Erzurum Uçak Bileti
  Erzurum

Gence Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Gence uçak bileti için Gence uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Gence uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Adana - Gence 5.786,65
Ankara - Gence 4.416,67
Antalya - Gence 4.412,95
Bakü - Gence 4.808,68
Bodrum - Gence 4.861,44
Diyarbakır - Gence 4.397,11
Gaziantep - Gence 5.024,46
İstanbul - Gence 3.036,98
İzmir - Gence 4.418,03
Tiflis - Gence 5.592,99
Taif - Gence 16.344,14
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: