En Ucuz Washington Tiflis Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Qatar Airways
Washington - Tiflis
1 aktarmalı - 21s 55d
01 Mart 2019, Cuma 18:35
Qatar Airways
Washington - Tiflis
2 aktarmalı - 21s 41d
01 Mart 2019, Cuma 18:49
Delta Air Lines
Washington - Tiflis
2 aktarmalı - 17s 25d
01 Mart 2019, Cuma 15:25

En Ucuz Tiflis Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Pegasus
direkt-uçuş - 2s 20d
26 Mart 2019, Salı 13:40
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 50d
19 Mart 2019, Salı 06:10
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 20d
19 Mart 2019, Salı 05:40
Pegasus
1 aktarmalı - 13s
27 Şubat 2019, Çarşamba 12:55
Pegasus
1 aktarmalı - 10s
19 Mart 2019, Salı 06:00
Ukraine Intl Airlines
direkt-uçuş - 2s 45d
26 Şubat 2019, Salı 20:30
Pegasus
1 aktarmalı - 6s 40d
30 Ocak 2019, Çarşamba 19:15
Pegasus
1 aktarmalı - 10s 10d
11 Şubat 2019, Pazartesi 15:45

Tiflis, Gürcistan

'' Eğlence, Şarap ve Dostluk
Tiflis

Gürcistan'ın başkenti Tiflis, Kura Irmağı'nın her iki yakasında kurulu. 1,5 milyona yaklaşan nüfusu ile Gürcistan'ın en büyük kenti olan Tiflis, Kafkasların en eski yerleşim yerlerinden biri.

Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nın geçiş yolu üzerinde önemli bir enerji merkezi olan şehir, geçmişte Tarihi İpek Yolu'nun üzerindeydi. Sanayi, kültür, sosyal alanlarda köklü bir geçmişe sahip olan şehir, Rusya, Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan ve Güney Kafkaslar arasında önemli bir tarihi role de sahip.

Tiflis Gezilecek Yerler

Kartça ismi 'Tbilisi'nin' efsaneden geldiği düşünülen şehir, MÖ 5. yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerken Kral Vahtang Gorgasal'ın ava çıkmasıyla kaderi yazılır. Sülünü yakalamak için takip eden atmacanın uzun süre geri dönmemesi üzerine askerleriyle birlikte atmacayı aramaya çıkan Kral, her iki kuşun da sıcak suya düşmüş olarak bulunca, sıcak suyun olduğu yere Tiflis kurulur. Kelime anlamı sıcaktan gelen Tiflis, mimari ve gelişmişlik anlamında Sovyetler Birliği'nin en ileri kentleri arasındaydı.

Sovyetler Birliği'nin yıkımı sırasında şiddetli çatışmalar yaşayan ve bu yıkımı her bölgesinde hisseden kent, yaralarını sararak geleceğe güvenle bakıyor. 100'den fazla etnik grubun yaşadığı şehir kültürel bir mozaiğe sahip.

Eski kent merkezinin üzerindeki Sololaki Tepesi, Tiflis gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen noktalardan. Tepede 3. yüzyılda inşa edilen Nariqala Kalesi kalıntıları önemli bir çekim merkezi. Kalenin hala ayakta olan bölümünün tarihi 8. yüzyıla dayanıyor.

Gürcülerin anası olarak adlandırılan ve kale üzerinde devasa heykeli bulunan Kartlis Deda, havanın kararması ile beraber şehrin her yerinden ışıl ışıl görüntüsüyle dikkat çekiyor. Sol elinde dostlar için şarap, sağ elinde ise savaşı temsil eden bir kılıç taşıyan kadın, Tiflis 1,500. kuruluş yılında dikilmiş. Günümüzde şehrin sembolü olarak kabul ediliyor.

Kale kalıntıları ve heykelin önündeki bölümde 128 hektar genişliğindeki botanik bahçesi, dünyanın farklı bölgelerinden getirtilen bitkilere ev sahipliği yapıyor. Gürcistan'ın farklı şehirlerinde de örneği bulunan botanik bahçesi yürüyüş ve ferahlamak için ideal.

Eski şehir merkezi sokak ve caddeleri şehir dokusuna tanıklık etmek için en güzel noktalardan. Yuvarlak taşlarla bezeli kaldırımlar ve tarihi yapılar arasında yürürken Tiflis'in atmosferi hissedilebiliyor.

Eski Şehir'de bulunan ve 5. Yüzyıldan bu yana ayakta olan Sioni Katedrali, 6. Yüzyıla tarihlenen Ançiskati Bazilikası ve 13. Yüzyıl yapısı Metechi Kilisesi ziyaret edilecek güzelliklerden.

Tarihi İpek Yolu'nun izlerini taşıyan kervansaraylar, ahşap özellikleriyle ilgi çekici. Oymalı, balkonlu ve süslü evler zamanda yolculuk hissi yaşatıyor. Türk hamamlarına benzer özellikleriyle sülfür zengini olan Abanotubani hamam bölgesi şifa bulmak ve rahatlamak isteyenlerin ilk tercihi. 17. yüzyıldan bu yana hizmet veren bölge şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında.

Tiflis'e Nasıl Gidilir

Türk vatandaşlarının nüfus cüzdanı ile bir yıla kadar vizesiz ve pasaportsuz giriş yapabildiği Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e ulaşmanın en kolay yolu uçak yolculuğu. İstanbul, Adana ve Gaziantep'ten direkt uçak seferi bulunan şehre bir uçak bileti alarak gidilebiliyor. Artvin Sarp Sınır Kapısı üzerinden özel araç ve otobüs seçenekleri de değerlendirilebiliyor.

Kafkasların en karakteristik özelliğe sahip şehirlerinden biri olan Tiflis, Türkiye'ye olan yakın konumu ve vizesiz seyahat avantajı ile tercih ediliyor. Uygun uçak bileti seçenekleri ile oldukça kolay bir ulaşım imkanına sahip şehir keşfedilmeyi bekliyor.

Tiflis Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 6/-7
weather forecast icon for 6,25 degrees
icon temperature 6/-7
weather forecast icon for 5,73 degrees
icon temperature 6/-8
weather forecast icon for 5,64 degrees
icon temperature 8/-7
weather forecast icon for 8,35 degrees
icon temperature 5/-7
weather forecast icon for 4,56 degrees
x
Tiflis Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Tiflis etrafındaki yerleri keşfet

 • Gyumri Uçak Bileti

  Gyumri

 • Vladikavkaz Uçak Bileti

  Vladikavkaz

 • Erivan Uçak Bileti

  Erivan

 • Gence Uçak Bileti

  Gence

 • Kutaisi Uçak Bileti

  Kutaisi

 • Grozny Uçak Bileti

  Grozny

 • Iğdır Uçak Bileti

  Iğdır

 • Nalchik Uçak Bileti

  Nalchik

 • Kars Uçak Bileti

  Kars

 • Artvin Uçak Bileti

  Artvin

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.