Batum Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Batum 802,50 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Eylül
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Batum Uçak Bileti Fiyatları

Batum varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 45d
25 Nisan 2021, Pazar 14:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 11s 55d
25 Mayıs 2021, Salı 00:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 22s 40d
06 Mayıs 2021, Perşembe 04:15
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 16s 20d
17 Nisan 2021, Cumartesi 10:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 5d
27 Nisan 2021, Salı 22:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 19s 45d
01 Mayıs 2021, Cumartesi 20:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 21s 20d
01 Mayıs 2021, Cumartesi 18:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 23s 20d
22 Nisan 2021, Perşembe 03:35

Batum Kalkışlı Uçak Seferleri

Batum uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 2s 5d
10 Mayıs 2021, Pazartesi 04:45
SkyUp Hava Yolları
1 aktarmalı - 15s 35d
07 Haziran 2021, Pazartesi 14:25
SkyUp Hava Yolları
2 aktarmalı - 17s 45d
30 Mayıs 2021, Pazar 14:25
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 15s 30d
30 Nisan 2021, Cuma 18:05
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 23s 10d
14 Mayıs 2021, Cuma 04:45
SkyUp Hava Yolları
2 aktarmalı - 23s 5d
01 Mayıs 2021, Cumartesi 14:25
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 5d
07 Mayıs 2021, Cuma 04:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 55d
31 Mayıs 2021, Pazartesi 10:55

Batum uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Batum arasında her gün 2 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Batum arasında en sık uçulan şehirler olan Ankara, İzmir ve Antalya şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti ve Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Batum uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Batum 802 TL, Ankara Batum 891 TL ve İzmir Batum 964 TL.

En uygun Batum uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 18 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Mayıs ve Nisan ayları Gürcistan, Batum için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Eylül ve Ocak.

Gürcistan'ın üç özerk bölgesinden Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum, ülkemizden en çok ziyaret edilen yurtdışı şehirlerinden birisi. Sırtını yemyeşil dağlara yaslayan, önünde upuzun bir kumsalı olan Batum şehri nefis doğası, ilginç mimarisi, çok iyi yemekleri ve renkli gece hayatı ile öne çıkıyor.

Tipik bir Karadeniz havasını taşıyan şehir geniş bir düzlükte kurulmuş, yeşil ve mavi iççice. İnsanları sakin ve huzurlu. Çarlık Rusya'sı döneminde generallerinin yazlık villalarına ev sahipliği yapmış olan şehir, tarihi boyunca hep bir tatil bölgesi olagelmiş. Batum, deniz turizmi için Gürcistan'ın ilgi merkezi durumda. Türkiye sınırına yakınlığı, pasaport bile gerektirmeyen sadece nüfus cüzdanı ile ziyaret imkanı sağlayan vizesiz ülkeler arasında yer alması nedeniyle Türkiye'den son yıllarda artan bir şekilde ilgi görüyor.

Tarihi üç bin yıl öncesine uzanan Batum şehrinin bir Yunan kolonisi olarak kurulduğu tahmin ediliyor. Tarihtea Persliler, Pontos Krallığı, Roma İmparatorluğu ve Moğolların egemenliğine girmiş olan Batum, Osmanlı topraklarına Kanuni zamanında dahil edilmiş. Üç yüz yıldan uzun süren Osmanlı dönemi sonrasında Ruslara bırakılan şehir, 1991'de Gürcistan'ın bağımsızlığını ilan etmesinden ardından Acara Özerk Cumhuriyeti'nin yönetim merkezi olmuş.

Bugün modern Batum yaşlı manolya ağaçlarının süslediği geniş bulvarları, yemyeşil büyük parkları, Sovyet Rusya dönemi mimarisine sahip çok katlı binaları yanında, gotik temalı sıra dışı yeni mimarisiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Batum gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Batumi Piazza Avrupa şehirlerinin meydanlarını hatırlatıyor. Saat kulesinin yükseldiği bir meydanı kafe ve restoranlar çevreliyor. Şehri yürüyerek keşfetmek mümkün ve burası de en güzel dinlenme noktalarından birisi. Meydanın ortasında, yerde bulunan mozaik işlemeleri ile kafe tavanındaki boyamaların güzelliğine dikkat etmekte fayda var.

Aynı zamanda bir liman şehri olan Batum, liman ve çevresindeki bir çok sanatsal yapı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Yeryüzünde hala kullanılan en eski 14 alfabeden biri olan Gürcü alfabesinin temsil eden Alfabe Kulesi, sahilde dönerek birbirine yaklaşan ama asla kavuşmayan Ali&Nino Aşk Heykeli, Büyük Dönme Dolap ve İzmir Saat Kulesi'nin bir kopyası bu bölgede yer alıyor. Gün batımı saatlerinde bur bölge fotoğraf için nefis bir renklilik sunuyor.

Batum'da bir lezzet hazinesi yatıyor, gidip leziz Gürcü mutfağınız keşfetmeniz şart. Gürcü mutfağı, yemek konusunda muhafazakar olanların bile, kendi damak tatlarına uygun şeyler bulacağı bir zenginlik sunuyor. Bir çok açıdan Karadeniz mutfağı ile de benzeşen Batum lezzetlerinden harço çorbası, sulguni peyniri, haçapuri, hinkal tadılmaya değer seçenekler arasında yer alıyor.

Kafkas Dağlarının gölgesinde, Karadeniz kıyısında kurulmuş tatil kenti Batum, birçok Avrupa ülkesinden daha güvenli bir şehir. Nadiren bildirilen yankesicilik olayları ise en güvenilir şehirlerde olan seviyede. Batum subtropikal bir iklime sahi, yani kış mevsimi ılık, yaz mevsimi ise serin geçiyor. Karadeniz'den esen sıcak ve nemli havanın etkisiyle Batum'da nemli bir tropik deniz iklimi hüküm sürüyor.

Türkiye'nin Sarp sınır kapısından 22 kilometre içeride yer alan Batum'a İstanbul'dan direkt uçakla uçmak mümkün. Türkiye ve Gürcistan arasında gerçekleştirilen özel anlaşmayla, Türkiye'den Batum ve Hopa'ya yapılacak uçak seferleri TAV'nin yapıp işlettiği Batum Hava Limanı üzerinden sağlanıyor. Hopa'ya gidecek olanlar aprondan otobüsle alınıp, gümrükten geçişi sonrasında bir buçuk saate Hopa'ya ulaştırılıyor. Dönüşlerde ise yolcuların check-in işlemleri Hopa'da yapılıp, yine otobüsle Batum Havalimanı apronuna götürülüyor. İki ülke arasında gerçekleştirilen özel anlaşma gereği, pasaporta ihtiyaç duymadan sadece nüfus kağıdı ile Gürcistan'a giriş yapabiliyoruz. Turistik amaçlı gezilerde doksan güne kadar Gürcistan'da kalabilmek mümkün.

Ilıman iklimi, düzgün sokakları, özgün mimarisi, nefis şarapları, nefis parkları, temiz sahili, yemyeşil doğası ve yaz dönemlerinde sunduğu renkli gece hayatı ile Batum Akdeniz kentlerini andırıyor. Keyifli bir tatil için seçilecek hafta sonu destinasyonları arasına girmeyi hak ediyor. Batum uçak bileti fırsatlarını yakalayıp bu güzel şehri ziyaret edin.

Batum uçak bileti ile ilgili sorular

 • Batum şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Batum arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Pegasus, SkyUp Hava Yolları, Belavia ve Anadolu Jet. En popüler parkur Ankara – Batum olup, Türk Hava Yolları ve Pegasus bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Batum uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Batum arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 25 Nisan 2021 tarihinde İstanbul Batum arasında olup 802 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Batum arasında olup 776 TL’dir.
 • Batum uçakla kaç saat sürer?
  • Adana Batum Uçuşları: 8 saat 25 dakika
  • Antalya Batum Uçuşları: 5 saat 15 dakika
  • İstanbul Batum Uçuşları: 1 saat 45 dakika
  • Ankara Batum Uçuşları: 5 saat 25 dakika
  • İzmir Batum Uçuşları: 4 saat 50 dakika
 • Batum havalimanları nerede?
  Batum Batumi Havalimanı şehir merkezine 4 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Batum uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Batum uçak bileti bulmanızı sağlar.

Batum Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Batum Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Artvin Uçak Bileti
  Artvin
 • Kars Uçak Bileti
  Kars
 • Trabzon Uçak Bileti
  Trabzon
 • Erzurum Uçak Bileti
  Erzurum
 • Tiflis Uçak Bileti
  Tiflis
 • Soçi Uçak Bileti
  Soçi
 • Erzincan Uçak Bileti
  Erzincan
 • Iğdır Uçak Bileti
  Iğdır
 • Ağrı Uçak Bileti
  Ağrı
 • Erivan Uçak Bileti
  Erivan

Batum Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Batum uçak bileti için Batum uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Batum uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
İstanbul - Batum 802,50
Ankara - Batum 905,68
İzmir - Batum 963,89
Konya - Batum 969,87
Bodrum - Batum 972,49
Samsun - Batum 972,49
Antalya - Batum 973,22
Adana - Batum 979,69
Kayseri - Batum 984,17
Ağrı - Batum 1.050,89
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.