Canberra Adelaide Uçak Bileti
Turna.com'da

Canberra Adelaide Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Canberra Havalimanı
Varış Havalimanı

Canberra Adelaide uçuşu ile ilgili bilgiler

CBR-ADL

Şehir Merkezinden Canberra Havalimanına Ulaşım

Avustralya’nın başkenti Canberra, ülkede başkent misyonuyla kurulan planlı ve düzenli bir kent. Okyanus kıyısında olmaması nedeniyle sert bir iklime sahip olan şehir ağırlıklı olarak Avustralya bürokratik kurumlarının ve memurların şehri olarak anılıyor.

Şehirdeki iş ve siyaset dünyasındaki hareketlilik havalimanı yoğunluğuna da yansımış durumda. Canberra Uluslararası Havalimanı hem iç hatlarda hem de dış hatlarda birçok direkt seferin gerçekleştiği bir uçuş merkezi.

Şehir merkezine 7,5 km uzaklıktaki Canberra Havalimanı’na otobüs, taksi, araç kiralama, özel transfer ve Uber gibi seçeneklerle gidebilirsiniz. En yaygın ve ekonomik yöntem ise otobüs kullanmak.
Greyhound Australia’nın her yarım saatte bir kent merkezinden havalimanına otobüs seferleri var. Ödemeyi şoföre nakit olarak yapabileceğiniz gibi web sitesi ve telefon uygulamasından kredi kartı ile de satın alabilirsiniz. Şehir merkezinden Canberra Havalimanına otobüsle yolculuk ortalama 15 dakika sürüyor.

Taksi ise havalimanına ulaşım için en hızlı ve en yaygın kullanılan bir diğer alternatif. Taksilerde taksimetre sistemi mesafeye göre ücretlendirme yapıyor. Ödemeyi kredi kartı ya da direkt şoföre nakit olarak yapabiliyorsunuz. Şehirde belli noktalarda bekleyen taksilerin yanı sıra telefonla arayarak da taksi çağırma şansınız var. 

Bazı otellerin havalimanına özel transfer hizmeti de bulunuyor. Ücretli ya da ücretsiz olarak sunulan bu hizmetle ortalama 10 dakika gibi bir sürede otelinizden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otel rezervasyonu yaptırırken otelinizin bu hizmeti olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Araç ya da motosiklet kiralayarak havalimanına gitme şansınız da var. Ancak kiralamalarda kredi kartı isteniyor. Avustralya’da trafiğin Türkiye’nin aksi yönünde aktığını ve direksiyonların da alıştığınız tarafta olmadığını söylemek gerekiyor. Trafik kurallarının çok sıkı kurallara bağlandığı Avustralya’da araç kullanırken ekstra dikkat etmek şart.

Adelaide Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ekonomi ve refah düzeyi bakımından 'Dünyanın en yaşanabilir şehirleri' arasında gösterilen Adelaide, Güney Avustralya eyaletinin başkenti olmasının yanı sıra ülkenin en büyük beşinci şehri olmasıyla da biliniyor. Şehirde bulunan Adelaide Havaalanı da, bu popüler yerleşim yerine gelen yolculara kaliteli ve konforlu bir hizmet sağlıyor.

Şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktaki Adelaide Havaalanı'ndan şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi, araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri bulunuyor. J1 ve J1X isimli otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 15-30 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabiliyor.

Havalimanı kapısında bekleyen taksileri kullanarak, şehir merkezine kolaylıkla ulaşmanız mümkün, ancak ödeyeceğiniz ücret konusunda şoförle pazarlık yapmanızda fayda var. Şehir merkezi ve havalimanı arasındaki mesafe taksi veya özel araç ile ortalama 15-20 dakika kadar sürüyor. Bu süre trafik durumuna göre değişebiliyor.

Ayrıca havaalanındaki araç kiralama firmalarıyla görüşerek, kendiniz için uygun bir araç kiralama yoluna da gidebilirsiniz.

Adelaide Havaalanı İletişim Bilgileri
Adres: 1 James Schofield Dr Adelaide Havaalanı SA 5950, Avustralya
Telefon: +61 8 8308 9211

Canberra Adelaide uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
  • Canberra şehrinden Adelaide şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Canberra üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Canberra Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Adelaide Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: