Uçak Bileti

Vizesiz seyahat etmeyi seven gezginlerin gözde seyahat rotalarından biri olan Ukrayna, Türkiye’ye yakın konumu ve ulaşım kolaylığıyla Türklerin de en sık ziyaret ettiği ülkelerden. Etkileyici sanat eserlerine ve tarihi parçalara ev sahipliği yapan müzeleri, kültür-sanat gösterilerinin sergilendiği görkemli tiyatro salonları, tarihi yapıları ve cıvıl cıvıl sahilleriyle hayranlık uyandıran Ukrayna, yaklaşık 600 bin kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en geniş ülkesi olarak da biliniyor.

Ukrayna’da Görmeniz Gereken 6 Yer 

1. Potemkin Merdivenleri, Odessa

Avrupa’nın en ünlü merdivenleri arasında gösterilen Potemkin Merdivenleri, 1837-1841 yılları arasında inşa edildi. Günümüzde ülkenin sembolü olarak anılan bu merdivenler, 192 basamaktan oluşuyor. Merdivenleri bu kadar ünlü yapan özelliğiyse merdivenin en başı veya en sonundan bakıldığında arada kalan basamakların görünmüyor oluşu.

2. Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, Kiev

Vladimirska Caddesi üzerinde yer alan Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi, Kiev şehrinde konumlanıyor. Ülkenin en çok ziyaret edilen kültürel mekanları arasında anılan bu müze, 1904 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor. Eğer siz de ülke tarihi hakkında daha detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız, bu müzeye mutlaka uğramalısınız.

3. Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi, Kiev

Birbirinden değerli sanat eserleri ve tabloların sergilendiği Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi, 1898 yılında Kiev’de açıldı. İlk kurulduğu yıllarda Kiev Antika ve Sanat Şehir Müzesi olarak anılan bu yer, ülkenin önemli başyapıtlarına ev sahipliği yapıyor. Bu eserleri görmek isteyenler, pazartesi ve salı hariç haftanın her günü müzeyi ziyaret edebilir.

Mobil Uygulama

4. Oleshkovsky Kumulu, Kherson

Kherson şehrine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta olan Oleshkovsky Kumulu (Kherson Çölü, Avrupa coğrafyasında çöl deneyimi yaşamak isteyenlerin cezbediyor. Avrupa’da bulunan tek çöl olarak anılan Oleshkovsky Kumulu’na uğrayıp, 30 dakikalık safari turlarına katılabilirsiniz.

5. Odessa Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu 

Dünyanın en büyük avizesi ve altın işlemelerle süslenen Odessa Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu, hem mimarisi hem de sahnelenen gösterileriyle dünyanın en cezbedici sanat merkezlerinden. 1887 yılında yaşanan yangın sonrasında yeniden inşa edilen Odessa Ulusal Opera ve Bale Tiyatrosu, 1636 seyirci kapasitesine sahip.

6. Pirogovo Açık Hava Müzesi, Kiev

Ülkenin yerel kültürünü daha yakından öğrenmek isteyenlerin popüler adreslerinden biri olan Pirogovo Açık Hava Müzesi, hem Ukrayna’nın hem de Avrupa’nın en büyük açık hava müzesi olarak nitelendiriliyor. Kiev’de düzenlenen pek çok kültür-sanat etkinliğinin de düzenlendiği bu müze çarşamba günleri dışında haftanın her günü açık.

Eğer siz de bu etkileyici ülkeyi ve birbirinden önemli turistik yerlerini keşfetmek istiyorsanız, Ukrayna uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. Biz ukrayna odessa ya gittik katabomblar ve plajlara kesın gıdın. Rus dili çok zor garsonlar dışında kımse bizi anlamadı, yaş itibari ile ingilizce orta öğrenci tercüman arkadaşla dolaştık. borş çorbası kesinlikle için ve ukrayna mantısı yiyin. yer altı mağaraları soğuk mont alınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here