Uçak Bileti

Oslo, gelişmişliğin simgesi olarak anılan Norveç’in başkenti. Bu nezih bir şehir, Avrupa’da huzur ve sakin bir tatil planı yapanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. İskandinav ülkeleri arasında refah düzeyi ve yaşam standartları bakımından önde gelen yerleşim yerlerinden olan Oslo’nun oldukça pahalı bir şehir olduğunu da belirtmek gerek. Bu nedenle yola çıkmadan önce mali anlamda tedbirli olmakta yarar var. Gezilip görülecek yerler bakımından da bir hayli zengin olan şehir, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

Oslo’da Mutlaka Görülmesi Gereken Turistik Yerler

1. The National Gallery

The National Gallery, Oslo’nun olmazsa olmaz ziyaret noktalarından biri. Norveç’in en büyük resim ve heykel koleksiyonuna sahip olan bu görkemli müzede, Edvard Munch’un The Scream eserinin yanı sıra Cezanne ve Manet’nin tablolarını da görme şansı yakalayabilirsiniz.

2. Astrup Fearnley Museet

Tjuvholmen’de yer alan ve mimarisi ile de dikkatinizi çekecek olan Astrup Fearnley Museum, eğer modern sanata ilginiz varsa size ‘iyi ki Oslo’ya gelmişim’ dedirtecek cinsten bir modern sanat müzesi. Müzede Norveçli sanatçıların yanı sıra dünyanın dört bir tarafından sanatçıların çalışmalarıyla da karşılaşabilmeniz mümkün.

Mobil Uygulama

3. Munch Museet

National Gallery’de gördüğünüz Edvard Munch eserleri yeterli gelmedi ise istikamet Edvard Munch’un kişisel müzesi. Munch’un hayatı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve daha fazla eserini görmek niyetindeyseniz bu Munch Museet‘te aradığınızı bulabilirsiniz. Müzeyi gezmeye başlamadan önce sanatçı ile ilgili hazırlanmış olan tanıtıcı video çalışmasını izlemeyi unutmayın, o şekilde eserlerini incelemek çok daha anlamlı oluyor.

4. Vigeland Sculpture Park

Yılda ortalama 1 milyon ziyaretçi ile Oslo’nun gelmiş geçmiş en turistik noktalarından biri olan Vigeland Sculpture Park (Vigeland Heykel Parkı), Gustav Vigeland’a ait 200’den fazla heykelin sergilendiği bir açık hava müzesi. Oslo’nun en büyük parklarından biri olan Frogner Park’ın bir parçası olarak her ikisini bir arada gezebileceğiniz gibi, hazır oralara kadar gitmişken parkın en popüler heykeli olan Angry Boy heykelini görmeyi de ihmal etmeyin.

5. Damstredet

Norveç, hatta İskandinavya deyince gözünüzün önüne çatıları karla kaplanmış renkli, kısa kısa evler geliyorsa, Damstredet’e gidin. Burası kartpostallardan fırlamış gibi bir görüntüye sahip. Sokak boyunca yer alan ahşap evlerin çoğu 18. yüzyıl sonlarında yapılmış ve dönem dönem yenilenseler bile o eski doku korunduğu için gerçekten inanılmaz sevimli bir görüntüye sahipler.

Siz de Oslo uçak bileti fırsatlarına göz atarak, büyüleyici manzaralar ve hoş anılarla dolu bir İskandinavya seyahati yapabilirsiniz. Keyif dolu bir tatil için hazırlanma vakti geldi.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here