Uçak Bileti

Dünyada insanlık tarihinin merkezi olarak kabul edilen Orta Doğu, kadim uygarlıkların izlerini taşıyor. Her köşesinde birbirinden güzel eser ve izlerin bulunduğu Orta Doğu kentleri, yeni yerler keşfetmek isteyenler için cennet niteliğinde.

Orta Doğu’da Görmeniz Gereken 10 Şehir

1. Kahire, Mısır

Mısır’ın başkenti Kahire dünyada en çok ziyaretçi ağırlayan başkentler arasında. Kimilerine göre Orta Doğu’nun Paris’i olarak anlatılan şehir piramitler başta olmak üzere, müze ve kültürel değerleriyle görülmeli.

2. Petra, Ürdün

Ürdün’ün muhteşem güzellikteki antik kenti Petra, heyecan verici bir keşfin habercisi. Dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan bir taşın yontularak oluşturulduğu antik kent insanın aklını başından alacak güzellikte. Bu güzel şehri gün batımında görmelisiniz!

Mobil Uygulama

3. İstanbul, Türkiye

Dünyada iki kıta üzerine kurulan tek şehir unvanını taşıyan İstanbul, Türkiye’nin en büyük kenti. 16 yüzyıl boyunca farklı imparatorluklara başkentlik yapan kent, Tarihi Yarımadası ile bu zengin geçmişin izlerini taşıyor.

4. Kudüs, Filistin

Dünyanın ruhani merkezi olarak kabul edilen Kudüs, Filistin’de 3 farklı dinin izlerini taşıyan bir nokta. Yahudilik, İslam ve Hristiyanlık için büyük önem taşıyan şehir dar sokaklarında etkileyici mimari yapılara sahip.

5. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla Orta Doğu’nun parlayan yıldızına dönüşen Dubai, yüksek katlı binaları, lüks alışveriş merkezleri ve jet sosyetenin tercih ettiği tatil merkezleri ile denemeye değer!

6. Doha, Katar

Katar’ın başkenti Doha, görkemli otelleri, çarpıcı mimarisi, kültürel merkezleri ve yüksek refah seviyesi ile bölgede yükselen kentlerden biri. Yeni Dubai olarak anılan şehrin atmosferi harika!

7. Tel Aviv, İsrail

Orta Doğu’nun en batılı kentlerinden Tel Aviv, Rio, New York, Miami esintili sokaklarında metropol ve tatil kenti atmosferini aynı anda yaşatıyor. Hareketli gece hayatı ve bitmek bilmeyen plaj partileriyle özellikle gençler için bolca alternatif var.

8. Dead Sea, Ürdün

İsrail ile Ürdün sınırında bulunan Ölüdeniz, yeryüzünün en alçak noktası. Suyun üzerinde hareketsiz kalındığında bile rahatlıkla batmadan keyif yapılabilen deniz, dünyanın en ilginç noktaları arasında. Tuzlu suyun şifası ve etkileyiciliğini denemek gerek.

9. Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi, bölgenin en önemli kültürel merkezleri arasında gösteriliyor. Mimari, kültür, sanat ve zenginliğin yansımalarını kentin sokaklarında görmek mümkün. Ayrıca farklı inanç grupları bu şehirde birlikte yaşıyor.

10. Luxor, Mısır

Mısır’ın tapınaklarıyla tanınan şehri Luxor, Krallar Vadisi, Karnak Tapınağı, firavun ve mumyaların izlerini taşıyan mabetleriyle baş döndürücü bri yer. Zaman yolculuğu hissi yaşatan şehir keyifli bir rota.

Turna.com üzerinden Dünya’nın tüm ülkelerine, onlarca uçak firmaları arasından seçim yaparak en uygun fiyatlarla gidebilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. Yalnız bilgilendirme amacı ile yazılan bu yazı da, bilgi eksikliği ve yanlışlığı var. İsrail diye bir devlet yoktur Ortadoğu da, Kudüs de Filistinin başkenti olarak bilinir Ortadoğu da siz nereden yazıyorsunuz bu yazıyı acaba ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here