facebook pageview

En Ucuz İstanbul Kahire Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
05 Kasım 2017, Pazar 22:20
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
16 Kasım 2017, Perşembe 22:20
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
19 Kasım 2017, Pazar 22:20
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
21 Kasım 2017, Salı 10:45
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
24 Kasım 2017, Cuma 16:50
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
26 Kasım 2017, Pazar 22:20
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
30 Kasım 2017, Perşembe 22:20
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
10 Aralık 2017, Pazar 22:20

En Ucuz Kahire Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nile Air
Aswan - Kahire
direkt-uçuş - 1s 25d
09 Ekim 2017, Pazartesi 10:30
Nile Air
Hurgada - Kahire
direkt-uçuş - 1s 5d
18 Ekim 2017, Çarşamba 10:45
Nile Air
Şarm el şeyh - Kahire
direkt-uçuş - 1s 5d
27 Ekim 2017, Cuma 09:40
Aegean Airlines
İstanbul - Kahire
1 aktarmalı - 2s 45d
05 Kasım 2017, Pazar 22:20
Aegean Airlines
İzmir - Kahire
1 aktarmalı - 2s 10d
10 Kasım 2017, Cuma 17:40
Saudia Airlines
Ankara - Kahire
1 aktarmalı - 5s 50d
29 Eylül 2017, Cuma 13:30
Aegean Airlines
Londra - Kahire
1 aktarmalı - 5s 35d
01 Kasım 2017, Çarşamba 22:15
Nasair
Adana - Kahire
1 aktarmalı - 4s 50d
23 Aralık 2017, Cumartesi 04:50

Kahire İle İlgili Yazılar

Mısır Seyahati Sırasında Yapılacak 4 Şey

Mısır Seyahati Sırasında Yapılacak 4 Şey

Dünyaca ünlü piramitleri, Mısır seyahatini en cazip kılan nokta olarak gözükse de, bu tarihi ve görkemli ülkede yapılabilecek pek çok farklı şey bulmak mümkün. Ama siz yine de piramitleri yapılacaklar listesinin ilk sırasına koymayı ihmal etmeyin. Arap ülkeleri arasında en popüler yerlerden biri olarak gösterilen bu mükemmel ülke, gizemli ve mistik dokusu ile turistler için bir cazibe ...

Mısır’ın Antik Kenti: Memphis

Mısır’ın Antik Kenti: Memphis

Memphis Antik Kenti MÖ 3.000’li yıllarda kurulan, Eski Krallık Dönemi’nde Mısır’a başkentlik yapan, Akdeniz tarihinin en önde gelen yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kentin kalıntıları günümüzde Kahire şehrinin güneyinde yer alan Mit Rahina yakınlarında bulunuyor. Tarihte Aşağı Mısır’ın ilk nomu olan Aneb-Hetch’in başkenti olarak bilinen Memfis, bölg...

Ortadoğu’da Görülmesi Gereken 10 Şehir

Ortadoğu’da Görülmesi Gereken 10 Şehir

Dünyada insanlık tarihinin merkezi olarak kabul edilen Orta Doğu, kadim uygarlıkların izlerini taşıyor. Her köşesinde birbirinden güzel eser ve izlerin bulunduğu Orta Doğu kentleri, yeni yerler keşfetmek isteyenler için cennet niteliğinde. Orta Doğu’da Görmeniz Gereken 10 Şehir 1. Kahire, Mısır Mısır’ın başkenti Kahire dünyada en çok ziyaretçi ağırlayan başkentler arasında. Kimileri...

Karşıtlığın Şehri Kahire

Karşıtlığın Şehri Kahire

Afrika’nın en büyük şehri Kahire, dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri. Mısır’ın başkenti unvanını taşıyan şehir, Mısır ve İslam medeniyetinin birlikteliğinde, dünya üzerindeki en mistik noktalardan biri. Günün her anı hareketin bir an bile durmadığı şehrin sokaklarında gürültü, trafik, karmaşa ve koşuşturma bir arada. Gizemli uygarlıkların izlerinin görüldüğü her köşede tarih, kültür ve mede...

İnsanlığın Tanığı Kahire

İnsanlığın Tanığı Kahire

İnsanlık tarihine yaşıt, medeniyetlerin doğuşuna tanık olan Kahire, Mısır’ın başkenti. Çevre bölgeleriyle birlikte nüfusu 20 milyonu aşan şehir, hem Mısır’ın hem de Afrika’nın en kalabalık şehri. Karmaşık cadde ve sokakları, trafik sorunu, sıcakkanlı yerli halkı, İslam medeniyeti eserleri, antik döneme uzanan tarihi varlıkları, dünyaca ünlü piramitleri, Nil Deltası kıyısındaki harika yaşam, beş...

Dünyanın En Ünlü Anıtları

Dünyanın En Ünlü Anıtları

Dünyanın farklı şehirlerindeki anıtlar, o ülke ya da şehirle ilgili en çok akılda kalan semboller arasında. Bazen bir çeşme, bazen bir anıt, bazense bir mimari yapı bulunduğu şehrin bile önüne geçebiliyor. Bu semboller belli bir çağı, bir inancı, kültürü ya da yeri en iyi anlatmanın yolu olarak görülüyor. Dünyanın en ünlü anıtlarını görmek isteyen milyonlarca ...

Kahire, Mısır

'' Efsanelerin Kenti Kahire
Kahire

Dünya medeniyetinin en önemli merkezlerinden biri olan Kahire, mistik atmosferi, tarihi ve kültürel değerleri, hareketli şehir yaşamı, geleneksel ve modern dünyayı bir arada sunan görüntüleri ile dünyanın en çok ziyaretçi çeken merkezlerinden biri.

Kent merkezi ve çevresiyle beraber 20 milyona yaklaşan nüfusuyla Afrika kıtasının en kalabalık şehri olan Kahire, bu nüfus nedeniyle karmaşık bir trafik düzeni ile günün her saati hareketin eksik olmadığı bir özellik taşıyor.

Kahire Gezilecek Yerler

Mısır’ın başkenti ve en büyük şehri olan Kahire, yalnız ülkenin değil aynı zamanda Afrika kıtasının en eski kültür, ekonomi, sanayi, bilim ve eğitim merkezi. Şehir birçok üniversite, müze, anıt, tiyatro ve kültür varlığı ile ziyaretçilerine çok sayıda alternatif sunuyor. Aynı zamanda bölgesel ve uluslararası kurumların temsilcilikleri şehre diplomatik bir misyon  yüklüyor.

Kahire gezilecek yerler arasında piramitlerle birlikte anılan, Eski Kahire olarak adlandırılan şehrin eski bölümü geliyor. 1979 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan şehrin eski bölümünde piramitler bölgesi, Nil Nehri ve çevresi, Kahire Müzesi de dahil edilerek iyi bir gezi rotası çıkarılabilir.

Nüfusun büyük bölümünün Nil Nehri çevresinde toplandığı Kahire’de modern park, gökdelen ya da geniş caddelere pek rastlanmıyor. Binlerce yıllık yapıların, eski tapınakların, Hristiyan, Müslüman ve Yahudilere ait ibadethanelerin, heykellerin sıralandığı şehir tam anlamıyla turistik bir cazibe merkezi.

Şehir merkezindeki Kahire Kulesi, 187 metre yüksekliğinde, Büyük Giza Piramiti’nden 43 metre daha yüksek. Şehrin panoramik manzarasını görmek için bu kule en iyi seçeneklerden biri.

Tüm dünyanın piramitlerle tanıdığı Mısır’da sayıları 100’ü bulan piramitlerin çoğu Kahire şehrinin çevresinde sıralanıyor. Nil Deltası’nın güneyindeki bölgede yer alan piramitler arasında Giza’da bulunan Büyük Piramitler ülkenin en çok tanınan sembolleri. Antik Dünyanın 7 Harikası arasındaki yapılar Mısır’a gelen turistlerin mutlaka görmek istediği birer çekim noktası.

İslam eserlerinin yoğun olarak görüldüğü Kahire’de İslam medeniyetinin simgesi olan çok sayıda cami ve tarihi yapı bulunuyor. Bu camiler içerisinde en çok ilgi çekenlerden Muhammad Ali Camii, Salahide Kalesi’nin içerisinde bulunuyor. Fatımiler Dönemi’nde inşa edilen Bab Zuweila, kuleli iki kapısıyla 1092 yılından beri ayakta. Darb al-Ahmar’da bulunan hisar, 3 cami, saray ve teraslarıyla kentte görülmesi gereken bir başka güzellik.

Aşağı kent olarak adlandırılan şehir merkezi (Downtown) dünyanın en zengin eserlerini barındıran Mısır Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. 136,000’den fazla parçanın bulunduğu koleksiyonun büyük bölümü yer sıkıntısı nedeniyle depolarda saklanıyor. 27 adet mumyanın sergilendiği Kraliyet Mumya Müzesi de ilgi çeken müzeler arasında.

Kahire’ye Nasıl Gidilir

Haftanın 7 günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ve Mısır Havayolları’nın düzenli sefer gerçekleştirdiği Kahire’ye ulaşmak çok kolay. Bunun için Kahire uçak bileti almak gerekiyor. Avrupa’nın bazı kentleri ve Dubai’den de aktarmalı uçuş seçenekleri ile şehre gidilebiliyor.

Medeniyetlere yön veren, mistik atmosferiyle insanı büyüleyen Mısır’ın başkenti Kahire, tarihi ve turistik mekanları, hareketli yaşamıyla herkesin ziyaret etmesi gereken bir coğrafya.

Kahire Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 32/18
weather forecast icon for 31,98 degrees
icon temperature 31/16
weather forecast icon for 30,92 degrees
icon temperature 30/16
weather forecast icon for 29,77 degrees
icon temperature 32/18
weather forecast icon for 31,74 degrees
icon temperature 34/21
weather forecast icon for 34,37 degrees
x
Kahire Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Kahire etrafındaki yerleri keşfet

 • Ramadan City

  Ramadan City

 • Port Said

  Port Said

 • İskenderiye

  İskenderiye

 • Saint Catherine

  Saint Catherine

 • Asyut

  Asyut

 • Mitspeh Ramon

  Mitspeh Ramon

 • Gaza

  Gaza

 • Beersheba

  Beersheba

 • Eilat

  Eilat

 • Yotvata

  Yotvata

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: