Uçak Bileti

Akdeniz ve Ege bölgelerinin kesiştiği noktada yer alan Köyceğiz, Muğla’nın portakal bahçeleriyle süslü, sakin, huzurlu ve turistik bir ilçesi. Muğla-Fethiye Karayolu’nun 60. kilometresinde yer alan Köyceğiz, adını Köyceğiz Gölü’nden alıyor. İlçe Marmaris’in 55 km kuzeyinde konumlanıyor.

Dağlardan inen 7 nehirle beslenen Köyceğiz Gölü ve çevresi doğal güzellikleriyle büyüleyici olan ilçede, göl üzerinde Hapishane Adası isimli ufak bir adası da bulunuyor. Konaklama imkanları geniş, yöresel tatlar sunan restoranları ve tatlı içme suyuyla meşhur olan ilçe çok sayıda tarihi öneme sahip kalıntı ve turistlik öneme sahip Sultaniye Kaplıcalarını da barındırıyor.

Dalaman uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Köyceğiz Nerede Nasıl Gidilir?

İstanbul’a 740 km, Ankara’ya 615 km uzaklıkta yer alan Köyceğiz, Muğla’ya 60 km, Dalaman’a 30 km, Dalyan’a 25 km, Marmaris’e 60 km, Fethiye’ye 70 km, Göcek’e 45 km ve Ortaca’ya 20 Km mesafede bulunuyor. Çevredeki ünlü turistik adresler olan İztuzu Plajı’na 43 km, Sultaniye Kaplıcası‘na 25 km, Kaunos Antik Kenti’ne 40 km ve rafting yapılan Dalaman Çayı’na ise 45 km uzaklıkta.

Köyceğiz’e kara yolu ile ulaşım

Köyceğiz’e kara yoluyla ulaşım Muğla-Fethiye Karayolu üzerinden sağlanıyor. Muğla’dan Fethiye yönüne giderken Muğla merkez ve Akyaka-Gökova geçildikten sonra Marmaris Kavşağı’ndan sonra 30 km ilerlemek gerekiyor. Ana yoldan 1 km kadar içeride kalan Köyceğiz ilçe merkezine birçok farklı şehirden direkt otobüs seferleri yapılıyor.

İstanbul yönünden Köyceğiz’e kara yoluyla ulaşım için Yalova, Bursa, Susurluk, Manisa, İzmir, Aydın, Çine, Muğla güzergahı takip ediliyor. Ankara’dan ise Afyonkarahisar, Denizli, Mula güzergahı kullanılıyor. Köyceğiz İzmir’e 240 km mesafede.

Muğla otobüs bileti seçeneklerine göz atın.

Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe ve Marmaris’ten Köyceğiz’e düzenli dolmuş ve otobüs seferleri var. Ayrıca Kamil Koç, Pamukkale, Anadolu Turizm gibi otobüs firmalarıyla birçok şehirden Köyceğiz’e direkt otobüs seferleri bulmak mümkün.

Köyceğiz’e hava yolu ile ulaşım

Havayolu ile Köyceğiz’e gelmek isterseniz, ilçeye en yakın havalimanı 32 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı ile sağlanıyor. Dalaman Havalimanı’ndan pek çok önemli noktaya HAVAŞ servisleri ile ulaşım mümkün. 01.00-21.00 saatleri arasında saat başı hareket eden servislerden Marmaris Servisi ile Gökova, Köyceğiz ve Ortaca yönüne gidebilirsiniz. Yolculuk ortalama 1 saat sürüyor.

Akdeniz ve Ege Bölgelerinin birleştiği yerdeki bakir bir doğal güzellik olan, Muğla ilçesi Köyceğiz’e geldiğinizde Köyceğiz Gölü, Kaunos Antik Kenti, Sultaniye Kaplıcası, Ekincik Köyü ve Yuvarlak Çay’ı görmeden ilçeden ayrılmayın.

Köyceğiz’i ziyaret için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar ayları. Yaz aylarında ilçenin turist akınına uğraması nedeniyle bu dönemde konaklama başta olmak üzere birçok alanda fiyatlar yükseliyor.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here